[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - start socia z oborą
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

start socia z oborą

<<

sociu

Avatar użytkownika

Posty: 104

Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 19:57

Lokalizacja: Łomianki

Frakcja: Trollbloods

Post sobota, 20 lutego 2016, 12:48

start socia z oborą

Cześć,
powoli uczę się grać i mieścić w deathclock. Jako, że pewnie w tym roku uda mi się wreszcie stracić turniejowe dziewictwo wrzucam rozpy, które obecnie ogrywam z prośbą o rady w odniesieniu do obecnej Mety w warszawie ;).

Ogrywam dwie wydaje mi się proste rozpiski, słabo znam zasady innych armii stąd potrzebuje modeli które nie wymagają dużo rozkiminek. Póki co testuję do bólu przeciwko lokalnym znajomym khadorowi(pSorscha,pButcher), menothowi(pKreos,Harbringerka) i skornowi (pMakeda,Mordikaar) - nie są to wiec po za harbringerką najczęstrze wybory na turniejach ;).

Rozpiska nr 1, pKrueger - ADR bardzo dużo daje tej liście, bardzo często wymieniam gatorki na jakieś tańsze ścierwo do trzymania scenariusza :). Zastanawiam się nad zmianą megalitha na Woldwardena i zmieścić jeszcze goberki i drzewko do głównej listy, ciężka decyzja :cry: . pKrueger dobrze trzepie support przeciwnika, jest czym otwierać puszki, jest problem natomiast z małą ilością modeli, nie ma czym zapychać stref. Gadzinki wbrew pozorom potrafią szybko umierać, stąd ratuję się ADRem i wrzucam zamiast nich najczęściej bloodtrackerki + drzewo lub zamiast stone kepper i gatorów wstawiam nyski .

System: Hordes
Faction: Circle Orboros
Casters: 1/1
Points: 50/50
Krueger the Stormwrath (*5pts)
* Gorax (4pts)
* Feral Warpwolf (9pts)
* Megalith (11pts)
* Warpwolf Stalker (10pts)
Druids of Orboros (Leader and 5 Grunts) (7pts)
* Druid of Orboros Overseer (2pts)
Gatormen Posse (Leader and 4 Grunts) (9pts)
Shifting Stones (2pts)
* Stone keeper (1pts)

ADR:
Swamp Gobber Bellows Crew (Leader and 1 Grunt) (1pts)
Tharn Bloodtrackers (Leader and 9 Grunts) (8pts)
Gallows Grove (1pts)
Cylena Raefyll & Nyss Hunters (Cylena and 9 Grunts) (10pts)


Rozpa druga eKromac:

System: Hordes
Faction: Circle Orboros
Casters: 1/1
Points: 50/50
Kromac Champion of the Wurm (*4pts)
* Gorax (4pts)
* Ghetorix (11pts)
* Pureblood Warpwolf (9pts)
* Warpwolf Stalker (10pts)
Shifting Stones (2pts)
Swamp Gobber Bellows Crew (Leader and 1 Grunt) (1pts)
Warpborn Skinwalkers (Leader and 4 Grunts) (8pts)
* Warpborn Alpha (3pts)
Druid Wilder (2pts)
Lord of the Feast (4pts)

Tutaj mam dylemat czy iść w tiery czy dalej rzeźbić to czym lubię grać. Kromaca wystawiam na wszystko co nie ma ciężkiego strzelania i też lubi się klepać po ryju - tyle, że liczę że ja będę robił to lepiej ;). Trochę grałem tharnami, ale bardzo często grzęźli i później masowo gineli - stąd zamiast nich skinwalkerzy i lord of the feast - wybaczają więcej błędów.

Z góry dzięki za wszelkie rady i komentarze do tych rozpisek, nie grałem nigdy np przeciwko cygnarowi czy cryxowi i nie wiem czy ten zestaw warlocków da sobie radę w takim złożeniu.
ObrazekObrazekObrazek
https://wmhlomianki.blogspot.com/ - raporty z bitew WMH w Łomiankach
<<

Chomik

Posty: 3659

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:29

Frakcja: Trollbloods

Post niedziela, 21 lutego 2016, 00:13

Re: start socia z oborą

Pare uwag:
1) taka para jak pokazales nie moze zagrac na turnieju. JEsli uzywasz ADR to obaj warlocy muszą być z ADR. Nie możesz jednego mieć pod ADR a drugiego nie.
2) eKromac - nie jest źle. Choć ja wolalbym pojsc w bardziej orborosowy bunkier na zasadzie - druidzi + full kamienie z ua -( na pewno kosztem skinwalkerow) + ze dwa stalkery ghetorix gorax i support. Nie sądze bys ogolem potrzebowal takiej piechoty w tej liscie. I też nie wiem czy lotf u niego jest taki super. Wiem ze nim ludzie grali dla delikatne synergii z jego czarem ale czy to warte ? Wg mnie nie.
3) pKrueger jest ok. Nawet zakładająć dowolne rotacje które tam możesz miec (gatory/trackerki/nysski) - wszystko ma sens. Megalitha nie wywalaj od niego. Nigdy. na pewno nie dla wardena. Warden to nie tylko gorsszy megalith, warden jest po prostu bestią z geomancją. I nic wiecej. Megalith daje Ci super animus, 4 furie, jest samo leczący się, ma więcej arma. de facto nigdy nie opłaciła mi się taka wymiana, te 2 pkt nie są tego warte wg mnie.

Jako sugestie/wskazowke - powiem Ci ze ja preferuje inne zlozenie pKruegera.
Po pierwsze - uwielbiam 2 oddzialy kamieni pod nim. I to z innych powodow niz pod eKromaciem (gdzie są katapultami dla stalkerow ze sprintem ;)) w pKruegerze, masz absurdalny zasieg dla piorunow od 1 tury (teleportujesz lidera drugiego oddzialu kamieni a on potem sam sie teleportuje dalej, nastepnie robisz teleport (placement) gallows grove - i strzelasz piorunek w kamien od ktorego odbijasz blyskawice. Idzie tak BARDZO czesto złapać rywala.

Po drugie - 2 gallows grove traktuje jak minimum :)

Po trzecie - tutaj uwielbiam lord of the feast, z tendrilsami - staje sie czesto bardzo groźnym narzędziem - ale nie uważam go za obowiązek

Na dzień dzisiejszy zgadzam sie w pelni z wnioskiem - ze czesto brakuje mu screena w postaci piechoty. Najchetniej bym zlozyl cos w guscie:
gorax
stalker
megalith

max nysski
max trackerki z nualą

kamienia + ua
kamienie
2x gallows grove
Gobbery
Victor pendrake

Ale to mój styl/preferencja. Twoja lista też działa, jest po prostu zorientowana na inne cele - ma dużo większy wygar niż moja, kosztem troche zaskakiwania, i troche prezencji na stole.
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

SoziLord

Avatar użytkownika

Posty: 22

Dołączył(a): sobota, 5 grudnia 2015, 19:46

Frakcja: Circle Orboros

Post niedziela, 21 lutego 2016, 00:52

Re: start socia z oborą

5.03 jest turniej w Warszawie. Może chciałbyś wpaść?

Co do grania Cyrklem, też dopiero zaczynam ale w sumie jak czujesz, że masz za mało jednostek to daj jakiś unit zamiast jednej bestii. W sumie tak jak Chomik napisał.
Bo też próbowałem grać podobnymi rozpiskami jakie podajesz i w moim odczuciu nie za bardzo się sprawdza taka ilość bestii, bo prostu przegrywa się na scenariusz.
<<

sociu

Avatar użytkownika

Posty: 104

Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 19:57

Lokalizacja: Łomianki

Frakcja: Trollbloods

Post niedziela, 21 lutego 2016, 11:44

Re: start socia z oborą

ObrazekObrazekObrazek
https://wmhlomianki.blogspot.com/ - raporty z bitew WMH w Łomiankach
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post niedziela, 21 lutego 2016, 11:56

Re: start socia z oborą

Będziesz Free fragiem na pierwszym turnieju; ) albo raczej na pierwszych turniejach; ) taki system; )
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

SoziLord

Avatar użytkownika

Posty: 22

Dołączył(a): sobota, 5 grudnia 2015, 19:46

Frakcja: Circle Orboros

Post niedziela, 21 lutego 2016, 14:19

Re: start socia z oborą

Chodź na turniej, pogramy na ostatnim stole :D To będzie mój drugi turniej dopiero, twój pierwszy, a doświadczenie trzeba jakoś zdobywać przecież :D
<<

sociu

Avatar użytkownika

Posty: 104

Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 19:57

Lokalizacja: Łomianki

Frakcja: Trollbloods

Post niedziela, 29 października 2017, 14:42

Re: start socia z oborą

Minął rok, wyszło MK3 - trzeba uczyć się od nowa 8-) . Poradźcie dobrzy ludzie :).

Po ostatnim turnieju na 50 pkt, o dziwo mam sporo przemyśleń.

Chciałbym znaleźć dwie w miare proste rozpiski do grania na 75 pkt.

Na pewno chciałbym pograć Baldurem 2, wydaje się prosty do gry.
Oczywiście ma swoje minusy:
- mało modeli,
- tylko 12" kontroli a w SR 2017 trzeba grać szeroko żeby nie przegrać scenariusza. Jeszcze sobie z tym aspektem nie radzę, boję się wystawiać baldura do przodu, przez to przeciwnik ma sporo przestrzeni do grania(brak presji). Tu chciałbym coś dołożyć co to poprawi, ew. coś na blokowanie scenariuszy.
Czy opłaca się grać Celestial Fulcrumem w takim zestawieniu?

Circle Army - 74 / 75 points
[Theme] The Bones of Orboros
(Baldur 2) Baldur the Stonesoul [+30]
- Megalith [20]
- Woldwrath [37]
- Woldwyrd [9]
Blackclad Stoneshaper [0(3)]
Blackclad Stoneshaper [0(3)]
Blackclad Stoneshaper [3]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Gremlin Swarm [3]
Sentry Stone & Mannikins [5]
Sentry Stone & Mannikins [5]
Shifting Stones [3]
Celestial Fulcrum [19]

Druga rozpa ma za zadanie pokryć gorsze match upy, w chwili obecnej na pewno wiem że jest to m.in menoth - albo blessed, albo bardzo silny wygar.

I teraz wymyśliłem sobie w sumie 2 opcje i nie wiem co pokryje więcej złych dla baldura matchupów:


Circle Army - 74 / 75 points
[Theme] Call of the Wild
(Kaya 3) Kaya the Wildheart [+27]
- Feral Warpwolf [18]
- Pureblood Warpwolf [17]
- Warpwolf Stalker [19]
- Warpwolf Stalker [19]
- Wild Argus [7]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Gallows Grove [2]
Lord of the Feast [0(6)]
Cylena Raefyll & Nyss Hunters (max) [19]

czy

Circle Army - 75 / 75 points
[Theme] The Devourer's Host
(Morvahna 2) Morvahna the Dawnshadow [+27]
- Ghetorix [21]
- Gorax Rager [7]
Bloodweaver Night Witch [4]
Bloodweaver Night Witch [4]
Tharn Ravager Shaman [0(5)]
Tharn Ravager Shaman [0(5)]
Wrong Eye [17]
Death Wolves [9]
Tharn Bloodweavers [8]
Tharn Ravagers (max) [16]
Tharn Ravagers (max) [16]
ObrazekObrazekObrazek
https://wmhlomianki.blogspot.com/ - raporty z bitew WMH w Łomiankach
<<

Tutajec

Avatar użytkownika

Posty: 3105

Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 03:18

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post niedziela, 29 października 2017, 16:44

Re: start socia z oborą

baldur wyglada bardzo fajnie.

Dobrze ze zmiesciles tego swarma, ja jeszcze nie widzialem go w cyrklu ale chyba sie przyda.

Co do Morvany nie wiem czy bym nie dal zamiast goraxa i wrong eye, feral plus coś.
<<

QcDWG

Avatar użytkownika

Posty: 2505

Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2016, 17:39

Lokalizacja: Śląsk

Frakcja: Cygnar

Post niedziela, 29 października 2017, 16:54

Re: start socia z oborą

jak juz z czegos rezygnowac to z darmowych shamanow niz ua do tharnow imo
Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

Chomik

Posty: 3659

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:29

Frakcja: Trollbloods

Post niedziela, 29 października 2017, 18:04

Re: start socia z oborą

Cześć

Pozwole sobie skomentować morvahne2 bo gralem nia caly czas od lutego az do konca wrzesnia więc myśle że coś tam się dowiedziałem.

Osobiscie nie jestem fanem wrong eye w tej liscie bo on tu wlasciwie nie jest potrzebny :P. Ghetorix u mnie odpadl ze wzg brak pathfindera, oraz animus ktory gorzej wspiera morvahne (ten sprint chcialem miec czesciej niz buff arma). Wiec jesli chcesz juz miec liste z solidniejszym uderzeniem to polecam pare "feral+stalker" bija super mocno, przyzwoicie celnie, i jeden ma pathfinder. Czego by chciec wiecej. Dodatkowo bardzo wazne - ua do tharnow. Wg mnie jest to zasadniczo koniecznosc. Trzy powody, najwazniejszy: bardzo latwo uzywa sie feata. Jak masz tego lidera ktorego wskrzeszasz a potem dookola niego wskrzeszasz reszte to jest BARDZO latwo ustawic to tak jak chcesz (info, jak masz 1 zwyklego tharna, i wskrzesisz chieftaina, to potem cmd mierzysz od chieftaina, wiec efektywnie zwieksza zasieg wskrzeszania). Druga sprawa to vengeance (z shamanem jest bardzo dobrym polaczeniem) a trzecia to mini feat.

Wiec ja bym chcial miec i 2x ua i 2x shamana. Nie wiem czy musisz miec wiekszy wygar w postaci dwoch heavy, sam tak nie gralem i nie przekonywalem sie do tego. Ale nie jest to jakis bardzo zly wybor. Jakbys jednak zdecydowal sie na gorax + stalker, to wtedy mozesz dac np. Bokora (teoretycznie moze byc milym dodatkiem), albo drugie weaverki + jakis solos.

Moja propozycja:
https://conflictchamber.com/#c8201b_-0j ... 4_525w525w

Circle Army - 75 / 75 points
[Theme] The Devourer's Host

(Morvahna 2) Morvahna the Dawnshadow [+27]
- Feral Warpwolf [18]
- Warpwolf Stalker [19]
Bloodweaver Night Witch [4]
Gallows Grove [2]
Tharn Ravager Shaman [0(5)]
Tharn Ravager Shaman [0(5)]
Death Wolves [9]
Tharn Bloodweavers [8]
Tharn Ravagers (max) [16]
- Tharn Ravager Chieftain [5]
Tharn Ravagers (max) [16]
- Tharn Ravager Chieftain [5]
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

sociu

Avatar użytkownika

Posty: 104

Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 19:57

Lokalizacja: Łomianki

Frakcja: Trollbloods

Post niedziela, 29 października 2017, 18:18

Re: start socia z oborą

Dzięki za rady do morvy, wiem już na co wydać dolary ;).
ObrazekObrazekObrazek
https://wmhlomianki.blogspot.com/ - raporty z bitew WMH w Łomiankach
<<

LosKamilos

Avatar użytkownika

Posty: 483

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 19:11

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Grymkin

Post niedziela, 29 października 2017, 20:07

Re: start socia z oborą

Zanim wydasz zagraj kilka razy na proxach i zobacz, czy ci taka wersja pasuje ;)
Zapraszam!

Powrót do CO: Rozpiski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron