Post środa, 14 września 2016, 11:22

Mój pomysł na eBaldur'a

Hej

Nie za często wrzucam własne rozpiski na forum, ale w przypadku eBaldur'a nie mogę dojść końca, czego w nim brakuje. Genezą rozpiski był mój bardzo kiepski wynik na MPkach w związku ze zbyt podobnymi do siebie rozpiskami. Stąd pojawił się pomysł eBaldur'a, jako odpowiedzi na strzelające listy, ale nie tylko. Brak możliwości place'owania/push'owania też często pomaga. Na dzień dzisiejszy rozpiska wygląda tak:

Baldur2 (Baldur the Stonesoul) (-30 Pts.)
* Woldwrath (37 Pts.)
* Ghetorix (21 Pts.)
* Feral Warpwolf (18 Pts.)
Shifting Stones (3 Pts.)
Sentry Stone & Mannikins (5 Pts.)
Blackclad Stoneshaper (3 Pts.)
Blackclad Stoneshaper (3 Pts.)
Blackclad Stoneshaper (3 Pts.)
Blackclad Wayfarer (4 Pts.)
Blackclad Wayfarer (4 Pts.)
Gallows Grove (2 Pts.)
Swamp Gobber Bellows Crew (2 Pts.)


A teraz co i dlaczego:
-Woldwrath jest w tym momencie dla mnie oczywistym wyborem dla eBaldura. Zyskał kratki, zyskał imho ciekawsze strzelanie, może dostawać rootsy co turę i jest naprawdę uciążliwy do zdjęcia dla wielu rozpisek. Nie bije się może jakoś wybitnie, ale od tego są jeszcze 2 wilki. Animus dzięki 5 stone spray'om potrafi sporo namieszać.
-Ghetorix + Feral - 2 wilki wydawały mi się optimum dla eBaldura. Idąc obok siebie oba będą korzystać z bonusu za murek. Najlepiej do tego jeszcze upatrzyć sobie jakąś górkę, i możemy się cieszyć miną przeciwnika, jak kombinuje co zrobić z wilkiem 20/20 lub 20/21, którego nie może nawet przewrócić. Do tego dochodzi animus ghetorixa, no i primal do zastosowań ofensywnych.
-Shifting Stones - głównie do pozycjonowania baldura w turze feata, ponieważ musi się aktywować ostatni, a często może nie mieć kontroli do szarżujących bestii.
-Setry stone - bo czemu nie?
-3x Stone Shaper - Za te punkty ta trójka robi cuda. Z jednej strony opiekują się gargantem mając naprawę + condition, szczególnie że condition mogą użyć 2 razy, z racji tego, że gargant nigdy nie frenzuje. Ofensywnie są całkiem spoko, 6 MA nie powala, ale z odpalonym animusem garganta stają się dość poważni. Jako bonus jest praktycznie ciągłe 15/15 defensywnie + 5 kratek. Jako że bonus działa b2b z KAŻDYM konstruktem, to działa nawet z manikinem czy sentry stone'em.
-2x Wayfarer - Ostatnimi czasy standard w każdej mojej rozpisce. Zwiększanie zasięgów, battle wizard + stone spray z dostatecznie dobrym atakiem w melee. Prowl co by nie paść od byle strzału. Dodatkowo także korzysta z animusa garganta.
-Gallows Grove - Głównie po to, by bezpiecznie rzucać rootsy.
-Gobbery - Idea była, żeby chmurka dawała concealment modelom z prowlem. Poza tym, za ostatnie 2 punkty nie miałem lepszego pomysłu.


Rozpiską pograłem parę gier lokalnie, co doprowadziło ją do takiej postaci. W sobotę pierwszy zagrałem nią na turnieju, z dość dobrym rezultatem. Jednak nadal wydaje mi się, że czegoś tu brakuje. Rozważałem gobber tinkery dla dodatkowej naprawy garganta, ale jeśli przeciwnik dysponuje grevious wound'ami, to modele stają się bezużyteczne, a stoneshaperzy nadal mają 2 inne funkcje. Brak Megalith'a jest problemem dla życia baldura, co albo wymusza zrzucanie tokenów, albo granie z ograniczoną ilością hp. Próbowałem opcję z megalithem, ale jakoś mnie nie przekonał.

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, czy przemyślenia co do eBaldura, lub powyższej rozpiski to piszcie.