[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Ranking ligowy - komentarze, ogłoszenia, pytania
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Ranking ligowy - komentarze, ogłoszenia, pytania

Moderator: Loża Masońska Ligi

<<

Fafel

Avatar użytkownika

Posty: 1145

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 02:12

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Mercenaries

Post sobota, 30 stycznia 2016, 03:26

Re: Ranking by Chomik

+1 dla gitlaba
<<

piociek

Avatar użytkownika

Posty: 562

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 11:00

Lokalizacja: Krk

Post poniedziałek, 8 lutego 2016, 14:28

Re: Ranking by Chomik

@Chomik, jak postępy? ;)

Ja mam takie pytania na początek:
- algorytm do liczenia zdobytych punktów na turniejach (pula i jak dzielić na kolejnych graczy)
- ile i jakich turniejów wlicza się do rankingu w obecnym sezonie
- czy dupo turnieje jak who the boss albo spell draft też się liczą
- co z lokalnymi ligami
- w jakim formacie dodawaliscie wczesniej dane. Byla jakas formatka do wprowadzania danych czy wysylany byl request do serwisu
- jak byla rozwiazana wczesniej kwestia dostepu do dodawania turniejow ? Sliski zakladal konta?
Supersystem: Bacon
Każda dobra opowieść zaczyna się od Road Hog'a szarżującego z Masakry
<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post poniedziałek, 8 lutego 2016, 17:26

Re: Ranking by Chomik

Ja zakładałem konta organizatorom, żeby uniknąć czyjegoś wspaniałego pomysłu i dodania nam śmieci. Wcześniej wpisywało się ID graczy i ich frakcje w kolejności zajętych miejsc.
<<

Chomik

Posty: 3659

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:29

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 8 lutego 2016, 18:28

Re: Ranking by Chomik

Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

Chomik

Posty: 3659

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:29

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 8 lutego 2016, 21:17

Re: Ranking by Chomik

@Piociek - poczytałem nasz regulamin.

I z tego co widze - liczy się 8 najlepszych wyników z sezonu ALE - max 4 mastery [zmiana na ten sezon]
Wynik zaokrąglamy do najbliższej całkowitej (a nie w góre jak chciałem zrobić)
Oprócz tego są tzw. turnieje "mini" oraz "ligi lokalne" - max jeden turniej tego typu może wejść komuś do rankingu.
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

piociek

Avatar użytkownika

Posty: 562

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 11:00

Lokalizacja: Krk

Post poniedziałek, 8 lutego 2016, 22:48

Re: Ranking by Chomik

To widze ze cisniesz. Dobrze motywacja dziala :) I dzieki za hinty co do algorytmow.
Supersystem: Bacon
Każda dobra opowieść zaczyna się od Road Hog'a szarżującego z Masakry
<<

Chomik

Posty: 3659

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:29

Frakcja: Trollbloods

Post środa, 10 lutego 2016, 09:26

Re: Ranking by Chomik

W niedziele wypuszcze wersje do testowania. W sensie będzie działająca ale chciałbym kogoś do przeklikania tego, nazwijmy go "testerem ;-).
Prosiłbym o kilku ludzi organizujących turnieje do poklikania po tym i podzielenia się uwagami. Info prosiłbym na PW z mailem na który mam się kontaktować.
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

Chomik

Posty: 3659

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:29

Frakcja: Trollbloods

Post czwartek, 11 lutego 2016, 23:11

Re: Ranking by Chomik

Dla podsumowania:

- wstępna wersja ukończona
- będę testował to lokalnie wprowadzając dane od nowa "+/-" sensowne (teraz pisalem byle co dla samego testowania mechanizmów)
- zgłosił się jeden śmiałek do testów
- przed niedzielą nie umieszcze tego na żadnym serwerze (bo nie mam na to czasu)

czekam na dalszych chętnych do testów - na PW :)
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

piociek

Avatar użytkownika

Posty: 562

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 11:00

Lokalizacja: Krk

Post piątek, 12 lutego 2016, 22:54

Re: Ranking by Chomik

Ja chętnie potestuje.

Miała być rywalizacja, to będzie, ja spróbuje swoją wersje też do niedzieli wystawić na świat :)
Supersystem: Bacon
Każda dobra opowieść zaczyna się od Road Hog'a szarżującego z Masakry
<<

Chomik

Posty: 3659

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:29

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 12 lutego 2016, 23:13

Re: Ranking by Chomik

Serwer zakupiony ;), konfigurować go będę w sb wieczorem lub w niedziele rano ;-)
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

sasha009

Posty: 414

Dołączył(a): czwartek, 7 marca 2013, 23:08

Frakcja: Cryx

Post piątek, 12 lutego 2016, 23:20

Re: Ranking by Chomik

Takie pytanie, jak już zrobicie program do rankingu, to od kiedy będzie on aktualizowany ? W sensie czy turniej w ZG będzie do niego liczony czy też nie ?
Winter is coming. Buka !
<<

Chomik

Posty: 3659

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:29

Frakcja: Trollbloods

Post sobota, 13 lutego 2016, 07:36

Re: Ranking by Chomik

sasha - program do rankingu nie bedzie mial zadnych ograniczen zeby wprowadzic wszystkie turnieje z bieżącego sezonu. Czyli od MPków do teraz. Nie mam zamiaru tego blokować w żaden sposób na dzień dzisiejszy :)
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

Chomik

Posty: 3659

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:29

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 15 lutego 2016, 20:15

Re: Ranking by Chomik

Dobra Panowie ;-) było dziwnie, a teraz śmiesznie...

Zgłosiły się do mnie 3 osoby. Z czego jedna faktycznie zainteresowana dodawaniem wyników (bo prowadzi turnieje), a dwie z czystej ciekawości i chęci pomocy. Chciałbym uzyskać opinie i ew. sugestie co zmienić w interfejsie dodawania wyników i samej stronie - ale najwidocznej z całego grona press gangerów i organizatorów turniejów jedną osobe to interesuje ;-)

Strona znajduje się (wersja aktualna choć testowa) pod adresem: http://ranking.wmh-poland.pl
Dane które tam są - są testowe.

Aktualne sugestie dotyczące strony:

Od strony użytkownika:
- lupka [podgląd wyników poszczególnego gracza] na pierwszej stronie lub zrobienie strony głównej nie podglądaem TOP10 a całym rankingiem (do przedyskutowania)
- wyświetlanie pełnej nazwy frakcji zamiast skrótu
- jakiś rodzaj sortowania/wyszukiwania graczy

Od strony administratora:
- aktualnie świadomie i celowo pozwalam wszystkim widzieć wsystkie turnieje i edytować wszystkie. Czyli w skrajnym wypadku osoba X może zmienić wyniki osoby Y. Zakładałem że jesteśmy dorośli i jest nas około 20 - i nie będzie to problemem, ale pojawiła się sugestia ze może będzie. Ja i tak będę mógł robić co chce z tymi danymi jak "super administrator" - ale jesli Wam zależy moge dopisac funkcjonalność by dany użytkowni edytował i dodawał tylko stworzone przez siebie turnieje.
- filtrowanie/wyszukiwanie graczy (na liście graczy) wg miasta lub imienia - troche tego brakuje (wg mnie)
- tworzenie turniejów, data od oraz data do powinny domyślnei być aktualnym dniem


Żeby była jasność:
- KAŻDY organizator turniejów jest mile widziany do testów - jeśli taka ochota będzie - prosze o PM, wyśle hasło / login tej osobie (możecie podać email bo jest obowiązkowy dla mnie jak tworze usera;))
- KAŻDA uwaga zostanie rozpatrzona, bo nie robie tego dla "siebie". Ale nie chciałbym też byśmy stawali na głowie by wszystkie je zrealizować przed rozpoczęciem użytkowania rankingu. I tak przez ostatni tydzień codziennie minimum dwie godzinki coś robiłem dla rankingu ;) - i nie jestem w stanie robić tak cały czas, więc będą musiały być przestoje w zmianach
- KAŻDA opinia się przyda - bo to jest dla Nas a nie dla mnie ;)
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

Epik

Avatar użytkownika

Posty: 304

Dołączył(a): poniedziałek, 18 listopada 2013, 17:16

Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa

Frakcja: Circle Orboros

Post poniedziałek, 15 lutego 2016, 22:25

Re: Ranking by Chomik

Całkiem fajnie.
Drobne uwagi o które prosiłeś:
-Tak jak było wcześniej dodałbym w rankingu ilość rozegranych przez gracza turniejów i może średnią z tych ośmiu branych pod uwagę,
-Dobrze gdyby w zakładce z turniejami był wpisany organizator ,
-Wcześniej były te jakieś identyfikatory dla graczy w których było wpisane miasto. Jeśli nie ma identyfikatorów to przynajmniej samo miasto (miasta) powinny być gdzieś zawarte. W szczególności ranking dla poszczególnych miast byłby super. Dla mnie osobiście byłoby też fajnie gdyby można byłoby być zapisanym do dwóch miast (taka opcja dla studentów na miast rodzinne i studiowania :P )
-Strona główna z top10 ma sens chyba tylko jeśli coś jeszcze miałoby się na niej znajdować, jeśli tylko top10, to chyba lepiej aby od razu startową był cały ranking,
-Nie znam się na serwerach i innych rzeczach, ale mam nadzieje że będzie jakieś zabezpieczenie aby sytuacja ostatnie z wysypanym rankingiem się nie powtórzyła.
To chyba tyle mi przyszło do głowy. Wielkie dzięki że chciałeś się tym zająć! :))
<<

Markow

Avatar użytkownika

Posty: 428

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:12

Lokalizacja: Wrocław

Frakcja: Circle Orboros

Post wtorek, 16 lutego 2016, 00:50

Re: Ranking by Chomik

Fajne, szybkie i przyjemne.
Fakt, brak wyszukiwania. No ale pozostaje crtl+f.
Może zamiast obrazku lupki może daj po prostu button z nickiem?
Ewentualnie dodatkową kolumnę, bo troszkę nie estetyczne te lupki tak nie w rządku.:)

Propozycja. Jak otwierasz lupką i wyskakuje okienko to fajnie, aby tam pokazywały się linki o nazwie turnieju, a nie tylko nazwy turniejów czy skrót frakcji.

Skróty z nickami i miastami są trochę dziwne, gdy jesteś z dwóch miast. Choć fakt, było to bardzo proste rozwiązanie w przypadku gdy ludzie posługiwali się kilkoma nickami...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ranking graczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron