[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Miejsce Zabrza/Śląska w loży masońskiej
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Miejsce Zabrza/Śląska w loży masońskiej

Moderator: Loża Masońska Ligi

<<

Kat

Avatar użytkownika

Posty: 7473

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 02:56

Lokalizacja: D-ca

Post czwartek, 6 listopada 2014, 23:55

Re: Miejsce Zabrza/Śląska w loży masońskiej

Dlatego dla mnie opcja 7 masterów w tym DTM-ów (które frekwencje mają na prawdę dobrą) i MP (które jak co roku niby prestiżowe a jednak niedopełnione frekwencją) to dobra ilość. Pytanie tylko jak zachęcić graczy do podróżowania. Ja w tamtym sezonie jako punkt docelowy postawiłem sobie odwiedzenie wszystkim masterów. Znów zabrakło mnie w krakowie. Wolne było... jednakże inne czynniki losowe.

ponadto chciałem odwiedzić jak największa ilość ośrodków :) Udało mi się dotrzeć do Szczecina i Gdańska. jednakże tak naprawdę nie zjechałem ani raz na południe (mimo wielokrotnych prób i zapowiedzi praca w której nie jest sie pewnym wolnego weekendu az do piatku popoludnia krzyzuje plany) może w tym roku bedzie lepiej ?:)

Jak zrobić by i inni jeździli?:) pomysł z tokenikami (jakiekoliwk pierdoły by zbierać jak pokemony) dla mnie wydaje sie super :) mam nadzieje że jakoś będzie kontynuowany ;)

Co według mnie może pomóc? dwudniowe tunieje :) powrót challengerów ;) ale tylko wtedy kiedy liga nie bedzie wyłaniac reprezentantów WTC i skonczy się wyścig szczurów w lidze za który bardzo krytykuję szczególnie Warszawskie środowisko.
<<

Mefju

Avatar użytkownika

Posty: 897

Dołączył(a): czwartek, 23 stycznia 2014, 16:23

Frakcja: Skorne

Post piątek, 7 listopada 2014, 00:22

Re: Miejsce Zabrza/Śląska w loży masońskiej

Proud member of:
"Towarzystwo wzajemnej adoracji wiecznego narzekania"
<<

Gobos

Avatar użytkownika

Posty: 3027

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 23:58

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Circle Orboros

Post piątek, 7 listopada 2014, 00:29

Re: Miejsce Zabrza/Śląska w loży masońskiej

Ja dodam tylko, że do MP 2 tygodnie i dalej nie wiadomo kto będzie prowadzić przyszłoroczny ranking. Jaśnie przewodniczący? :)
<<

Ice-T

Avatar użytkownika

Posty: 4622

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:10

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post piątek, 7 listopada 2014, 00:44

Re: Miejsce Zabrza/Śląska w loży masońskiej

Ponoć Gobos ma cię wyręczyć jakis program (wiesz automatyzacja i takie tam, byłeś dzielny i solidny ale jak to w firmie, do emerytury znajdź sobie inną firmę nam już jesteś nie potrzebny :D)
<<

Gift

Avatar użytkownika

MultiTroll

Posty: 7266

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 08:01

Frakcja: Skorne

Post piątek, 7 listopada 2014, 09:43

Re: Miejsce Zabrza/Śląska w loży masońskiej

<<

RiV

Avatar użytkownika

Posty: 2537

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:41

Frakcja: Retribution of Scyrah

Post piątek, 7 listopada 2014, 09:50

Re: Miejsce Zabrza/Śląska w loży masońskiej

Historia WMki pokazuje, ze podzielone srodowisko dziala gorzej niz zjednoczone. Dlatego fajnie by bylo sprobowac sie dogadac.
Obrazek
Obrazek
<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post piątek, 7 listopada 2014, 09:59

Re: Miejsce Zabrza/Śląska w loży masońskiej

RiV obawiam sie ze czesc osob mimo checi doszla do sciany z ktora sie nei idzie dogadac. JA czuje to samo co Simon, dlatego niechcac robic rozlamu moje wsparcie i wspolpraca bedzie na poziomie totalnego minimum z osobami z ktorymi nei idzie rozmawiac.

Gift, pewnie ze reducja nie koniecznie przyniosla efekty, ale skoro nie wywolala glodu zmniejszeniem ilosci takich imprez, to myslisz ze przesyt da lepszy efekt?
<<

Orkish

Avatar użytkownika

Posty: 859

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 01:16

Lokalizacja: Ursynów

Frakcja: Cryx

Post piątek, 7 listopada 2014, 11:22

Re: Miejsce Zabrza/Śląska w loży masońskiej

Nie lubię ligi i nadmiernej ekscytacji tematem bo wyzwala zawsze jakieś podziały, złe emocje itd. Wypowiadam się bo strasznie drażni mnie gdy kolejny raz pojawia się podział środowiska.

Zgadzam się z Maximusem, że loża powinna być jawna, aczkolwiek pisać w niej mogliby jedynie reprezentani (zresztą pamiętam, że był taki moment).
Większa transparentność, wytwarza nacisk na reprezentantów, żeby podawali logiczne argumenty potwierdzające swoje zdanie.

Kolejną sprawą jest rozważenie wprowadzenie jednomyślności.
Niestety demokratyczne rozwiązania mają to do siebie, że wkracza polityka i zawsze ktoś jest poszkodowany. Wypracowanie wspólnego stanowiska jest o wiele trudniejsze i dłuższe w czasie ale zdecydowanie ma większą wartość.

A tak luźniej:
Chłopaki, czy Wy naprawdę nie jesteście w stanie się dogadać ? Chyba cel macie ten sam prawda ?
Tak. Pozjadałem wszystkie rozumy.
<<

Ice-T

Avatar użytkownika

Posty: 4622

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:10

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post piątek, 7 listopada 2014, 11:39

Re: Miejsce Zabrza/Śląska w loży masońskiej

Gift w zeszłym sezonie były 2 challangery jeden "nieudany" w szczyrku i jeden w Wawie ale o ile pamietam było 5 Masterów (ale nie pamietam dokładnie bo były jakies przesuniecia odwołania itp), Napewno ich wyrzucenie nie zaszkodziło bo wpłyneło pozytywniej na frekwencję na Masterach. Co jak co nieco się zwiększyła ale dalej nie urywa dupy.

Problem polega w tym, (tak mi sie wydaje) że część chce by liga promowała system dawała jakiś obraz na tle innych ośrodków jak nam idzie, czy mamy jakiś progress w graniu, ile turniejów zaliczylismy itp. a inni widzą ją jako tylko i wyłącznie narzędzie do wyłonienia składu WTC i stąd bierze się parcie i szarpanie w swoja stronę.
<<

Encaitar

Avatar użytkownika

Posty: 2411

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 12:50

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post piątek, 7 listopada 2014, 11:51

Re: Miejsce Zabrza/Śląska w loży masońskiej

<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post piątek, 7 listopada 2014, 11:54

Re: Miejsce Zabrza/Śląska w loży masońskiej

Orkish, obawiam sie ze nie bardzo idzie sie dogadac wewnatrz samej lozy. Z mojego doswiadczenia wynika ze kazda sprawa jest traktowana atomowo a nie jako calosc- efektem tego jest to ze nei ma/nie bylo miejsca na dyskusje typu "ok, ja odpuszcze tutaj, za to wesprzyj mnie w innej kwestii".
Najlepszy przyklad mialem na MAsterze w krakowie gdy na zakonczenie dyskusji uslyszalem "rozumiem twoje argumenty, zgadzam sie z nimi, ale zdania nie zmienie".

Przypomne ze FPA bylo decyzja calego srodowiska aby to zaczelo wygladac w koncu.
<<

Chomik

Posty: 3659

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:29

Frakcja: Trollbloods

Post sobota, 8 listopada 2014, 00:23

Re: Miejsce Zabrza/Śląska w loży masońskiej

ehhh dobra to po kolei...

1) Nigdzie nie slyszałem by uczestnictwo w lozy oznaczalo udzial w lidze, a brak uczestnictwa w lozy oznaczal brak udzialu w lidze ;-)
2) Z Zabrza NIKT _NIE CHCE_ isc do lozy. Mielismy o tym wewnętrzną dyskusje i uznajemy że szkoda czasu na to. I tak z doświadczenia wiemy że nie da sie "dogadywać" na forum. Jak ktoś wierzy ze jest inaczej to powinien zebrać więcej doświadczenia w internecie ;). Ja przeżyłem ponad 15 lat używając internetowych forum rożnej treści i maści - nasze niewiele się rózni - ustalić coś na nim to masakra :P - najlepiej isc na żywo na browar i pogadac zamiast gadac na super tajnej loży.
3) Zabrza , gliwiec czy tam Katowice - jak zechcemy to coś se zorganizujemy, zarowno Ozło ma kontakty w katowicach jakieś tam, jak i Simon od czasu do czasu chce coś zorganizować, a w akcie desperacji zatrudnimy Ice'a za flaszke dobrego trunku :P - więc turnieje _do ligi_ będą się odbywały.

Zatem: Celowo i świadomie nie chcemy udziału w loży, uważamy że nie da nam to wpływu na cokolwiek. A turnieje do ligi i tak możemy se robić.

Kwestia masterów, frekwencji... Błagam ruszcie głową, zwiększenie ilości masterow czy wjazd bez full fpa - wuja da. :)
Pozwole sobie to ująć inaczej - nie da się mieć frekwencji nawet rzędu 30% uczestników ligi na kązdym mastrze. I Battle też tak nie ma ;)
Aktualnie w lidze battla jest 759 ludzi. Masterow rozegrano w tym sezonie 9ć - do końca sezonu zgłoszony jest jeszcze 10ty (wynika to z ich strony).
Sprawdzilem sobie frekwencje bo w koncu "tam zawsze ponad 100 osób jest" - niestety nie jest. Wzialem 6 masterow losowo z tych 9ciu otwarlem:
master - 87
master - 85
master -89
master - 55
master - 77
master - 94

Zatem frekwencja jest dość daleka od "regularnej setki" jest raczej regularne 80 z groszem. Stanowi to jakieś regularne ~10% łącznej ilości graczy ligi - w porywach do 15%.

W Wmce mamy zgłoszony 183 osoby do ligi. I na masterach mamy około 20osób statystycznie, w porywach do 30. Więc generalnie "procentowo" - to i tak wypadamy nie gorzej niż Battle ;). Trzeba zrozumieć że mamy naprawde malutkie środowisko a dodatkowo pasja pasją, ale nie da sie jezdzic zawsze na wszystko. Kazdy kto juz skonczyl okres błogiego opierdalingu (studia) gdzie mimo obowiązków czasu wolnego i tak było duzo więcej niz po studiach, to wie że codzienne życie, rodzina, kobieta, praca zajmują na tyle dużo miejsca w kalendarzu, ze poświęcanie regularne 1 weekendu w miesiącu nie jest proste na turniej, a co dopiero więcej. Weźmy pod uwage ze kazdy master wymaga minimum 1 dnia wolnego dla większości z nas, czasami lepiej mieć dwa (na dzień po). Weźmy pod uwage ze czesc z nas wolalaby jechac za granice - a wyjazd za granie kosztuje 2-3x tyle co master - i zajmuje czasami wiecej czasu.

Niestety kazdy z nas ma limitowane zasoby - czas wolny, pieniadze, cierpliwość najbliższych - i nie przeskoczymy tego. Jak zrobicie 12 turniejow "klasy master" to frekwencja ni chuja sie nie zwiększy, a czy się z mniejszY ? statystycznie nie, po prostu traficie na takie miesiące że jakis master bedzie wycofany bo jego organizacja się nie opłaci. Wolałbym gdybyśmy skupili się na góra 4-5 turniejach tej klasy, tylko po to by były one wyszlifowane, by były ogłoszone MINIMUM pół roku przed - by zaplanować turniejowy kalendarz z kobieta, z szefem i z portfelem. Nie wmawiajmy sobie że danie "kazdemu osrodkowi mastera" ma jakiś organizacyjny sens. Niech duże osrodki prężnie grające robią master - Wawa, BDG, Trojmiasto, Krakow, i Bielsko Biala. Kazdy po jednym i starcza. To ktory z tych turniejow bylby MP a ktory DTM - to juz se ustalajcie do woli. Osobiście uważam że rozdzielania włosa na czworo i robienie dużo imprez o ładnej nazwie do niczego nie służy i nie prowadzi. Przykładme moze byc srednio udany master w warszawie w lipcu, gdzie jestem praktycznie pewny ze MP będą o kilka klas lepsze. Po co ten master był ? Co wniósł do ligi oprócz punktów ? Mógł co najwyzej kogoś z niechęcić, nic sam w sobie nie wypromował. Turniej w zielonej górze - bardzo fajny bardzo miły. Ludzi zawsze cenie, ale pod kątem "promocji" "rozwoju" - znowu wniósł zero. DTM - były zajebiste, a na dodatek był to jedyny oprocz MP turniej ktory elektryzowal cale srodowisko i ktory zachecil cale srodowisko do uczestnictwa. Master w Pulawach no offence ;) pulawy sa rownie aktywne turniejowo co ZG - nie mam zadnych pretensji do organizatorow wiem ze odwaliliscie kawal roboty i wlozyliscie w to serce - ale znowu dla rozwoju ligi wplyw byl zerowy. Nowych graczy nie przyniosło, srodowiska jakos to nie zbudowało.

Jedyny sens masterow jest taki by zachecac mlodych graczy do udzialu w nich - by wierzyli ze grajac w nich pokaza sie, sprawdza z dobrymi graczami. I faktycznie jakies upusty na malunek przy minimalnej ilosci masterow (pod warunkiem ze sam osrodek ma tych minimum 15 aktywnych graczy) jest w stanie podniesc frekwencje. Mnie tak naprawde master kreci tylko dlatego ze to okazja do rywalizacji, a jakiegos rozwoju srodowiska na wiekszosci z nich nie zaobserwowalem. Tylko DTMy pokazaly mi duzo swiezej krwi i osob ktorych nigdy nie widzialem wczesniej (srodowisko polnocy kraju) - bylo to wartosciowe przezycie Was poznac, no jeszcze na MP pojawiło sie pare nowych twarzy. Zapewne na najblizszych MP znowu paru takich poznam, ale na turniejach duzych w nadmiarowych terminach i na dodatek niedopracowanych - czuje ze trace czas i odbieram je czasami jako ciułanie punktów do ligi.

Pozdrawiam wszystkich i powodzenia z lożą.
PS. Kat - jesteś w porządku facet, ale nie chciałbym byś reprezentował mnie w loży :P ale jesli chce Ci sie wpasc na slask zrobic turniejik to zapraszam :)
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

Kat

Avatar użytkownika

Posty: 7473

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 02:56

Lokalizacja: D-ca

Post sobota, 8 listopada 2014, 01:40

Re: Miejsce Zabrza/Śląska w loży masońskiej

nie che isć do loży ;) ja che organizowac turnieji :) jak widze tak zamkniete i hermetyczne srodowisko jak zabrze tez bym nie chciał... wole rozwinac cos bardziej otwartego na graczy ;)
<<

Chomik

Posty: 3659

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:29

Frakcja: Trollbloods

Post sobota, 8 listopada 2014, 02:07

Re: Miejsce Zabrza/Śląska w loży masońskiej

@Kat a co Ty wiesz o otwarciu zabrza na cokolwiek :) w zasadzie - gówno :P

Prawda jest taka ze po prostu zabrze jako zabrze nie ma osrodka wkolo ktorego moze funkcjonowac i czerpac ludzi. W duzych osrodkach chyba w kazdym aktualnie najwiekszym - jest SKLEP - ktory znaczaco wplywa na rozwoj. Wy macie twierdze, Krakow vanaheim, BB gnoma, 3miasto - shage, a bydgoszcz tez ma swoj sklep ;). Zabrze ani jego bardzo bliskie poblize nie ma czegos takiego zorganizowanego. Miejsca gdzie WMka bylaby wspierana, sprzedawana w poblizu. Mamy nasz klub fantastyki ktorego wiekszosc problemow dotyczy w ogole istnienia samego klubu a nie rozwoju srodowiska graczy dowolnej gry ;) - finansowo aktualnie lezymy jako "zkf" ;-). Poza nasze aktualne miejsce jest malo reprezentatywne, a na lepiej polozone - nas nie stać. I jest jeszcze pare problemów związanych typowo z zabrzem i z faktem ze ogolem jestesmy malym zadupiem ;p tak naprawde w ktorym ogolem malo sie dzieje wewnetrznie :)

Wiec to nie kwestia do konca i w 100% nas samych - my jako "osrodek" nie bardzo mamy nawet gdzie pozyskiwac tych graczy w tej chwili.

Pozdrawiam Kat :)

PS. Nie ma to jak wrzucić głupi komentarz pomijając 90% treści przedstawionej w mojej wypowiedzi poprzedniej prawda? :)
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

Kat

Avatar użytkownika

Posty: 7473

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 02:56

Lokalizacja: D-ca

Post sobota, 8 listopada 2014, 02:10

Re: Miejsce Zabrza/Śląska w loży masońskiej

warszawa nie ma sklepu ;)

odniosłem się do akapitu odnośne mnie nie do całości komentarza bo masz sporo racji :)

Dlatego nie che sie mieszać w zadne ZKFy czy coś. jak sie uda z pomoca ozła postaramy sie o cos w katowicach jak przyjedziecie wasza sprawa jak nie ... no cóż ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja ogólna o Lidze - sugestie i pomysły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron