FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Wymóg Minimalnej Staranności na turniejach

Moderator: Loża Masońska Ligi

<<

piociek

Post wtorek, 20 stycznia 2015, 15:25

Wymóg Minimalnej Staranności na turniejach

Praktycznie w każdym regulaminie do turniejów przewija się "Wymóg Minimalnej Staranności" w postaci:

- Modele muszą być w pełni złożone. Wyjątkiem są niechciane ornamenty.
- Wszystkie modele muszą mieć oznaczony Front Arc.
- Jeśli w danej rozpisce wystawiane są wielokrotności takich samych modeli/oddziałów, muszą być od siebie wyraźnie rozróżnialne przez inne pomalowanie lub oznaczenia na podstawkach.
- Modele wielowoundowe tworzące oddziały muszą być od siebie odróżnialne w sposób widoczny dla przeciwnika.

Mam propozycję żeby organizatorzy zaczęli wymuszać stosowanie się do tych zasad. Jak jeszcze można przeboleć brak front arców, albo oznaczenia modelu wewnątrz unitu, to granie z korpusami, które zdarza się że są tylko włożone w podstawki i wypadają przy przesuwaniu ich po stole, jest delikatnie mówiąc żenujące, a niestety cały czas obecne na turniejach. Nie robimy sobie tym dobrej reklamy wśród oglądających nasze gry i raczej nie zachęcimy nikogo do grania, jak będzie widział że to 'tak' wygląda.
Jakieś pomysły co robić z osobami które się nie stosują do cytowanych zasad?
Supersystem: Bacon
Każda dobra opowieść zaczyna się od Road Hog'a szarżującego z Masakry
<<

Encaitar

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post wtorek, 20 stycznia 2015, 19:00

Re: Wymóg Minimalnej Staranności na turniejach

A ktoś ogląda te turnieje? ;)
<<

Pierzasty

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 20 stycznia 2015, 19:25

piociek napisał(a):Jak jeszcze można przeboleć brak front arców

Jeśli nie ma namalowanych front arców, linia przebiega wg barków modelu. Jeśli barków nie przyklejono, model nie ma front arcu w ogóle :lol:
<<

Puchacz

Frakcja: -

Post wtorek, 20 stycznia 2015, 19:54

Niektóre modele nie mają barków nawet jak są sklejone. Taki skarrath przykładowo :P
czarny_mj napisał(a):Ehhh czlowiek liczył na jakeiś nowości a wy tu sobie o dupach gadacie :P
<<

iRukh

Frakcja: Cygnar

Post wtorek, 20 stycznia 2015, 20:06

Encaitar napisał(a):A ktoś ogląda te turnieje? ;)

Nie jestem jakimś super specem ale..

1. To już podchodzi pod proxy - nie wiem dlaczego ja miałbym zagrać kompletną pomalowaną armią, a przeciwnik podstawkami na naklejkach.
2.
piociek napisał(a):Mam propozycję żeby organizatorzy zaczęli wymuszać stosowanie się do tych zasad.

JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA
3.
piociek napisał(a):Jakieś pomysły co robić z osobami które się nie stosują do cytowanych zasad?

Niedopuścić do turnieju. Skoro w chwili obecnej środowisko debatuje nad FPA to może pora zacząć od najniższego stopnia jakim jest nieposkładana armia.
Obrazek
Come to the nightmare, come to me, deep down in the dark where the devil is and me.
<<

Pierzasty

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 20 stycznia 2015, 20:26

Puchacz napisał(a):Niektóre modele nie mają barków nawet jak są sklejone. Taki skarrath przykładowo :P

To jak nie ma barków, to nie ma arców. To chyba oczywiste? Było malować :P

A tak bardziej serio: Gdy zacząłem się interesować turniejową sceną WMH byłem niemile zaskoczony, że większość turniejów nie ma wymogu malowania. A teraz się dowiaduję, że nawet ta minimalna staranność to niekiedy fikcja. WTF!?
<<

Artein

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 20 stycznia 2015, 20:51

Odkąd gram w WM/H jeszcze nie spotkałem się z takimi sytuacjami podczas gier turniejowych. Owszem, brak front arców się zdarza ale nie widziałem nigdy sytuacji, żeby ktoś się o to jakoś wykłócał. A jedyne nieposklejane modele to takie, które upadły albo w jakiś inny sposób się rozpadły. Może to kwestia lokalnego środowiska?
Obrazek
<<

piociek

Post wtorek, 20 stycznia 2015, 21:29

Artein napisał(a):Odkąd gram w WM/H jeszcze nie spotkałem się z takimi sytuacjami podczas gier turniejowych. Owszem, brak front arców się zdarza ale nie widziałem nigdy sytuacji, żeby ktoś się o to jakoś wykłócał. A jedyne nieposklejane modele to takie, które upadły albo w jakiś inny sposób się rozpadły. Może to kwestia lokalnego środowiska?

A ja ostatnio grałem na armie korpusów do Cryxu. Rozumie że ktoś nie przykleja jakiś detali które utrudniają malowanie, ale są pewne granice lenistwa ;)
Supersystem: Bacon
Każda dobra opowieść zaczyna się od Road Hog'a szarżującego z Masakry
<<

misiek_lf

Frakcja: Skorne

Post wtorek, 20 stycznia 2015, 23:37

Ja, gdybym miał wybierać mniejsze zło, to wolałbym widzieć korpusy z zaznaczonym frontem ;)
<<

Orkish

Frakcja: Cryx

Post środa, 21 stycznia 2015, 12:31

Artein napisał(a):Odkąd gram w WM/H jeszcze nie spotkałem się z takimi sytuacjami podczas gier turniejowych. Owszem, brak front arców się zdarza ale nie widziałem nigdy sytuacji, żeby ktoś się o to jakoś wykłócał. A jedyne nieposklejane modele to takie, które upadły albo w jakiś inny sposób się rozpadły. Może to kwestia lokalnego środowiska?

Artein to jest kwestia lokalnego środowiska. Ja jeszcze pamiętam czasy w Warszawie gdy niektórzy gracze, nie spełniali tych standardów na turniejach. Dlatego, w pewnym momencie został wprowadzony ten wymóg i dla nas już sklejenie modelu i maźnięcie 2 kresek na podstawce to minimum szacunku dla przeciwników wymagane społecznie przez nasze środowisko.
Tak. Pozjadałem wszystkie rozumy.
Następna strona

Powrót do Sugestie i pomysły