FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

WTC 2017

Moderator: Loża Masońska Ligi

<<

Chomik

Frakcja: Trollbloods

Post sobota, 1 października 2016, 11:32

WTC 2017

Witam

WTC się skończyło, nowy okres przygotowawczy pod 2017 się rozpoczął ;). Pora podsumować miniony rok i zastanowić się czy utrzymujemy idee selekcjonerów.

Moje zdanie jest takie:
1) Idea selekcjonerów jest OK, ale nie jest łatwa w realizacji i rozdziale zadań i ogarnieciu 13-15 osób o czym Heru i Tutaj się przekonali na sobie :)
2) Wynik tegoroczny pierwszej drużyny jest "ok" (mimo wszystko 5:1) pozostałych drużyn jest relatywnie gorszy ALE trzeba brać pod uwage, ze na pewnym etapie w kadrze miejsce mieli już Ci co po prostu się zgłosili i zapłacili. I nie mam tu pretensji ani żalu do Melfista - mimo wielu obaw które pewnie nie tylko ja miałem, chłopak spisał się przyzwoicie. Ale nie oszukujmy się, w normalnej selekcji nie byłby wyborem numer 1 ;). Z racji tego ten wyjątkowy rok z 3 miesięcznym przygotowaniem do WTC i z około 10cioma topowymi graczami którzy się wykruszyli w ogóle z kandydowania do kadry (zubrow, bocianow czy swistakow) trzeba jednak uznać za akceptowalny.

Pytanie jest takie:
- utrzymujemy ten system na kolejny rok i patrzymy jak się go uczymy dalej ? Wg mnie warto.

Chciałbym by do 9.10 utrzymać krótką dyskusje, w przypadku braku zdecydowanego sprzeciwu większość środowiska, po prostu rozpisać wybory i do końca października mieć wybranych selekcjonerów którzy dadzą nam złoto na WTC 2017 :)

Zapraszam do dyskusji !
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

tadeuszcz1

Frakcja: Khador

Post sobota, 1 października 2016, 11:44

Re: WTC 2017

IMO:
1. selekcjonerzy to dobry pomysł.
2. Heru i Tutaj się sprawdzili - pytanie czy chcieliby być ponownie selekcjonerami.
3. Nie wiem ile w tym roku można wystawić Teamów, ale powinniśmy nastawić się na wystawienie DWÓCH. A dopiero potem zastanawiać się nad trzecim.
4. Pierwszy Team (5:1 wynik) absolutnie pokazał klasę.
5. Ocenianie drużyn 2 i 3 nie ma najmniejszego sensu - kompozycja Teamów z ochotników jest nieprzewidywalna.
<<

Kat

Post sobota, 1 października 2016, 12:39

Jak cos napisze to sie zacznie gownoburza ale uwazam ze
Selekcjonerzy ok. pierwszy team czyli to co najwazniejsze wybrane super i chyba nie mozna miec uwag do chlopakow bo z tego wyniku jestesmy szczesliwi

Co do reszty teamow... walczylem o 2 team grajac lepiej niz niejeden gracz (pacz yarek) a mowiac szczerze mysle ze spokojnie ustawilbym sie za archainemm i dziekanem. ale nie wiem co kierowalo selekcjonerami. W trzecim teamie okazalo sie ze pojechal kto sie zglosil i zrobili lepszy wynik niz team 2.

Mysle ze cala aura tajemniczosci (zglaszanie pmkami) itd do kadry tylko wywolala niepotrzebne problemy bo mimo ze gratuluje swistakom wystepu tak dalej uwazam ze to nie byl team dla mnie.

Przez to zamieszanie i niejawnosc listy zgloszonych osobiscie sam proces selekcji oceniam na zly
Witamy na forum warmachiny
Gift napisał(a):mamy wojowników walczących po stronie dobra, światła i prawa, występujących przeciwko złu i plugastwu, którzy pilnują aby swięty ogień flejmu nie zgasł :D
<<

Kat

Post sobota, 1 października 2016, 12:40

P.s. dalej lepiej niz wybor graczy z ligi
Witamy na forum warmachiny
Gift napisał(a):mamy wojowników walczących po stronie dobra, światła i prawa, występujących przeciwko złu i plugastwu, którzy pilnują aby swięty ogień flejmu nie zgasł :D
<<

tadeuszcz1

Post sobota, 1 października 2016, 14:02

Decyzja ma należeć do Selekcjonerów.
<<

Tutajec

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post sobota, 1 października 2016, 14:25

My z Heru mamy zamiar napisać co i jak na ten rok. Musimy tylko dogadac pare detali.
Pantofel since 1991.
<<

Śliski

Press Ganger

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 2 października 2016, 09:26

Jak dla mnie idea selekcjonerów zadziałała, ale przez to, że nie można było w bardzo konkretny sposób (na przykład wygranie MP, czy 1sze miejsce w lidze) "zdobyć" miejsca w reprezentacji, jest odbierana graczom pewna doza mobilizacji. Sam zaczynałem grać, w okresie, w którym nasza drużyna wygrała WTC i założyłem sobie plan, że za 2 lata też chcę na nie pojechać (w ciągu pierwszego roku gry raczej było to nierobialne, ze względu na to, jak wcześnie drużyna jest wybierana). Gdyby nie to, to na pewno nie obskoczyłbym takiej ilości turniejów, jak 2 sezony temu i nie osiągnąłbym takiego poziomu, na jakim grałem na tegorocznym, czy ubiegłorocznym WTC.

Byłbym za selekcjonerami plus możliwość złapania 1-2 miejsc w jakiś bardzo wymierny sposób (mogą go ustalić sami selekcjonerzy).
<<

tadeuszcz1

Post niedziela, 2 października 2016, 10:54

"nierobialne" LOL :) nowo-język informatyków
Ale zgadzam się że zatracono mobilizację: chcę wygrać MP, chcę wygrać Ligę itp.
<<

Tutajec

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post niedziela, 2 października 2016, 12:50

Osoby które takie turnieje i tak raczej pojada, rzadko sa to osoby randomowe. W tym roku wygrał Blady ale nie pojechał bo nie mogl. Tak samo w top 3 ligi jestem ja, Heru i Chomik a każdy z nas był w pierwszej drużynie.
Pantofel since 1991.
<<

tadeuszcz1

Post niedziela, 2 października 2016, 15:44

@Tutaj - na sprawę WTC i Ligi oraz MP należy spojrzeć z szerszej perspektywy.
1. Chcemy, by na WTC jechały najmocniejsze składy, jakie możemy wystawić.
2. Im Środowisko WM'ki jest mocniejsze, większe, prężniejsze, tym potężniejsze składy może wystawić. W każdym razie tak nakazuje logika.
3. Chcemy mieć duże imprezy w Polsce.
4. Chcemy by Gracze walczyli na tych imprezach nie tylko o nagrody, ale o to coś, nazwijmy to Prestiż.
5. Chcemy, by zaistnieli nowi gracze i chcemy by jechali na turnieje, bo to turniej "prestiżowy" i mocna obsada itp.
6. Chcemy by uczestniczyli w Lidze - obecnie Liga zasadniczo niczemu nie służy.
7. Jak wyniki w Lidze dawały miejsce w reprezentacji, to nawet stosowano "różne myki" by być w niej wyżej.
8. Bezpośrednie powiązanie WTC i Ligi nie było optymalne, ale lepsze niż teraz. Teraz Liga niczemu specjalnemu nie służy.
9. Po co teraz jechać na Mastera?
10. Jeszcze MP się broni bo to zawsze MP.

Aha, taka jedna uwaga marudząca:
Jak mogę ponarzekać, to na zanik obecności Graczy z drużyn WTC na turniejach w ostatnich miesiącach przed WTC. Jakby nie było to gracze najlepsi w Kraju a bez nich Środowisko jakby podupadło i skarłowaciało. A turnieje były bez tego czegoś.
Koniec marudzenia.
Następna strona

Powrót do Sugestie i pomysły