[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Whydak kaleczy Legionem
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Whydak kaleczy Legionem

<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post poniedziałek, 10 lipca 2017, 10:09

Re: Whydak kaleczy Legionem

Gry z 29.06

W ramach porządków w telefonie usunąłem zdjęcia z tego dnia.. No ale tak skrótowo, nie wypada przegranych dyskretnie omijać.
W sklepie milion stopni i brak tlenu, miało to pewny wpływ na jakość gier xD

Pierwsza to bliźniaczki vs Yaro z podwójnym ghost fleetem. Poszła Denny. Scenariusz entrenched? 2 prostokąty z obcjestivami w środku.

Przegrałem rzut, Yaro zaczyna.
Battle Dennym battle engine i duszki na środku, piraci wszędzie. Z jacków 3x deathripper + stalker

1 tura Cryx wszystko ciśnie do przodu.

1 tura Legion
Okultacja na Raptory, Banishing ward na bliźniaczki. Chciałem odstrzelić jak najwięcej z 1 unitu żeby to cokolwiek dało ale 2 deatstalkerka pudło na pierwszym strzale i już dałem spokój. Zuriel pobiegł i channelował marked for death na battle engine. Seraph miał go cofnąć ale zapomniałem o aparycji i nie sięgnał o 0.5" Reszta jakoś mniej lub bardziej sensownie podchodzi.

2 tura Cryx
Piraci wracają. Leci feat, łapie Angeliusa, Zuriela, Rhyas i deatstalkerke. Crippling grasp na angeliusa, parasite na zuriela. Wraith engine składa Zuriela, robi mashine writha który zabija deathstalkerkę. Druga pada od jakiś piratów, Angelius dostaje za większość kratek chyba od piratów.

2 tura Legion
Blightblades wychodzą z lewej koło jego strefy a groteski z prawej. Yaro zapomniał o ambushach więc nawet jest coś zasięgu.
Podtrzymuje MfD i banishig ward. Angelius robi miesjce repulsion i rhyas podchodzi pod battle engine i paru piratów i flashing blady, z 2 razy nie trafiła w BE.. 4 blightblades szarżuje stalkera, 2 w jakiegoś pirata. 2x CMA z 4 gości pudłuje w stalkera(od 5), a dwóch chyba za 2 razem zabija pirata. Yey. Groteski z prawej składają ich całkiem sporo ale nie mam jak dobić resztki unitu. 2 Raptory szarża w battle engine, 2 w arc noda chyba.
Arc node trup, Engine stoi na jakiś 2-5 kratkach.

3 tura Cryx
Scourge w Rhyas które ją zabija. Ja szczęśliwy, że nie ma RFP ale stoje koło wraith engina. Który chyba żyć nie powinien. Padają wszyscy blighblades, większość raptorów, grotesek, mój objectiv, protektor i angelius. Chyba nic nie pominąłem xD Denny biegnie do tyłu.
2:0 w CP Cryx

Dajemy sobie spokój i idziemy na zewnątrz poodychać.

1)Zagrałem jak lama
2)Brakło paru oczek w istontych momentach jak battle engine, i ten stalker to też by mógł paść tak dla zasady.
3)Zagrałem jak lama
4)Na papierze bliźniaczki wydawały się lepsze na to dziadostwo. Banishing ward jest, czyszczenia piechoty dużo. Tylko, że ta piechota ma trochę za duże zasięgi. Ta deathstalkera co trafiła dwa razy strzeliła na maksymalnym zasięgu i cofneła się po 2 strzale wiec 14+ cali od najbliższego modelu.
Trywialne zabijanie Rhyas i mnóstwo RFP też nie pomaga. Niby zapomnieliśmy, że miała Banishing ward jak padła ale wystarczyło walnąć w pirata obok.
W każdym bądź razie Zuriel powinien mieć banishing ward na początku i nie biec radnośnie we wszystkie zasięgi. Rhyas trochę z tyłu, żeby się tak łatwo nie dać zahaczyć featem i byłoby troszkę lepiej.
Podsumowywując ciężka lista na przeciwko + niedziałający mózg to słabe połącznie. Nie techuje się na ghost fleeta bo i tak nie ma sensu. Zadziwiająco wychodzi, że oprócz jakiegoś CK Denny to najlepiej wychodzi Thagrosh1 bo aż to wszystko nie pada. Lylyth3 nie gram na zasadzie bo nie, poza tym ona dostaje Terminusa i po zabawie.
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post poniedziałek, 10 lipca 2017, 10:53

Re: Whydak kaleczy Legionem

Druga gra z tego samego dnia i dla odmiany Cryx
Vampaj z pGorkiem

(Goreshade 1) Goreshade the Bastard [+27]
- Barathrum [15]
- Inflictor [13]
- Inflictor [13]
- Nightmare [18]
Darragh Wrathe [9]
Orin Midwinter, Rogue Inquisitor [5]
Soul Trapper [1]
Warwitch Siren [4]
Wrong Eye [17]
Satyxis Gunslingers [7]
Bunker (Objective) [0]

Ja testowałem Thagrosha w CotD


Legion Army - 75 / 75 points
[Theme] Children of the Dragon

(Thagrosh 1) Thagrosh, Prophet of Everblight [+28]
- Azrael [21]
- Typhon [24]
- Zuriel [18]
Blighted Nyss Shepherd [1]
Blighted Nyss Shepherd [1]
Blighted Nyss Warlord [5]
Blackfrost Shard [9]
Blighted Nyss Hex Hunters (min) [9]
- Bayal, Hound of Everblight [0(6)]
Blighted Nyss Swordsmen (max) [15]
- Blighted Nyss Swordsman Abbot & Champion [0(6)]


Scenariusz 3 flagi. Dość istotny domek na środku i miałem górkę tak 10"od środka w moją stronę.

Przegrałem rzut, Vampaj zaczynał.
Gorek z ekpią na prawo od domku. Wrong eye i gunslingerki z lewej.

Na przeciwko jego jacków dałem Thagrosha i hexów. BFS na środku a banda swordsmanów miała się zająć lewą flagą.



Nightmare prey na Typhona

Tura 1 Cryx
Wszystko biegnie poza zasięgi. Ten czar od stealtha poszedł.

Tura 1 Legion
Draconic blessing na Azraela, Fog of War. Bestie biegną poza zasięgi. 2 Hexów w zasięgu jacków, Zuriel z dogem na górce. Swordsmani biegną do oporu a BFS pochodzi z stealthem.

Tura 2 Cryx
Vampaj dłuższą chwilą kmini jakiś szalony pomysł i w końcu postanawia go zrobić. Barathrum szarża na hexa, zabija i z drag below wchodz na twarz Typhona i Azraela. Inflictory biegną do przodu, Nightmare troszkę z tyłu. Darragh podchodzi i wrzuca aurę, Wron Eye starcrossed, obaj w miarę za domkiem. Gorek wrzuca Lamentacje? Gunslingerka strzela w Zuriela, trafia, druga pudło, pochodzi z Dodge i koniec strzelania.

Tura 2 Legion
Podtrzymuje Draconic blessing za 2 bo lametnacja. Hexi szarża ale dużo pudeł, shadow bind wchodzi tylko w Nightmare i Barathruma. Inflictory bez. Azrael na dość kozackich rzutach składa Barathruma. Typhon z 2-3 nie trafia w inflictora, trafia dokupionym, boostuje dmg i wpada jakies 5,5,6. Wrzuca animus i stoi. Thagrosh podchodzi, sprayka w Typhona, w niego pudło, trafia w Inflictora i wbija pare kratek, animus typhona za darmo +campi 3.
BFS albo zamula albo kiss po Snapjaw bo jacki wszystkie w walce. 1 swordsman ma zasięd do Snapjawa, trafia i normalny dmg reszta biegnie. Zuriel dobija Inflictora którego bił Typhon

Tura 3 Cryx.
Nightmare rzuca Tyhponem w Thagrosha. Gorek rzuca 2 hex blasty, feat i 6 baneów dochodzi do Thagrosha. Ostatni zabija.
Fun fact: Thagrosh stał jakieś 4.8" cali od Typhona a Nightmare mógł go rzucić na 5" bo -2 STR od aury. Mogły mi się numerki pomieszać ale w każdym bądź razie jakieś 0.2" za blisko.
Głupio znowu zrobić się tak dać zrobić ale cóż, może w końcu zapamiętam. Przy zasięgach do max 11" na jackach brzmiało bezpiecznie ale tak czasem bywa, że casterzy mają jakiś feat.

To był dobry dzień. I mój personalny rekord, zmieściłem dwie gry na 75 punktów w 2 godziny jeśli nie liczyć przerwy między nimi.
Thagrosh w tym tierze mi się podoba ale lista będzie inna. Wrzucę przy następnym raporcie bo już nią zagrałem.
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 11 lipca 2017, 21:53

Re: Whydak kaleczy Legionem

Gra z 7.07 vs Musza

https://conflictchamber.com/#c8201b_-0p ... 5g5e5e5fi7

Circle Army - 75 / 75 points
[Theme] The Bones of Orboros

(Tanith 1) Tanith the Feral Song [+31]
- Loki [19]
- Woldwrath [37]
- Woldwyrd [9]
- Woldwyrd [9]
Blackclad Stoneshaper [0(3)]
Blackclad Stoneshaper [0(3)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Sentry Stone & Mannikins [5]
Sentry Stone & Mannikins [5]
Shifting Stones [3]
Celestial Fulcrum [19]


Ja dalej testuje Thagrosha w CotD

https://conflictchamber.com/#ca201b_-0u ... bjbla-b0b2

Legion Army - 75 / 75 points
[Theme] Children of the Dragon

(Thagrosh 1) Thagrosh, Prophet of Everblight [+28]
- Azrael [21]
- Typhon [24]
- Zuriel [18]
Beast Mistress [0(4)]
- Shredder [4]
- Shredder [4]
- Shredder [4]
Blighted Nyss Shepherd [1]
Blighted Nyss Shepherd [1]
Spell Martyr [1]
Blighted Nyss Hex Hunters (min) [9]
- Bayal, Hound of Everblight [0(6)]
Blighted Nyss Swordsmen (min) [9]
- Blighted Nyss Swordsman Abbot & Champion [0(6)]
Spawning Vessel (max) [7]

Niespecjalnie planowałem tym grać na Circle ale warto spróbować.

Wygrałem rzut i zaczynam
Moje rozstawienie ( Saeryn udaje beast mistress a kostki furie bo nie wziąłem tokenów). Tak teraz patrzę to mam o spell martyra za dużo więc trochę wał :(

Obrazek

Nie moje rozstawienie

Obrazek

Tura 1 Legion
Thagrosh Fog of war + draconic blessing na Azraela. Beast mistress energizer. Reszta biegnie, piechota poza zasięgami sentry stones.

Obrazek

Tura 1 Cricle
Admonition na Lokiego i furia do Fulcrum. Sentry stony pochodzą i robią las, ten z lewe spraye po shredderze. Fulcrum dobija shreddera i rani drugiego na górce z ognistego działka. Woldwrath trafia Typhona i wbija z 7-8.

Obrazek

Tura 2 Legion
Podtrzymuje tylko Draconic blessing. Azrael podlatuje i zabije sentry stone, drugi strzał w Lokiego i z 10 dmg. Tyhpon podchodzi i zabija drugi sentry stone. Thagrosh rzuca Draconic blessing na pasterkę i podchodzi dawać aurę. Zuriel blokuje ewentualne dragi Thagrosha. Beast mistress leczy shreddera który biegnie do przodu. Swordsmani i hexi biegną.

Obrazek

Tura 2 Circle
Blacklad szarża w Shreddera, zabija go i hunters mark hex huntera. Fulcrum męczy Azrala, Loki go przyciąga i zabija. Tannith wrzuca Scything touch na małpę i druids wrath. Małpa szarżuje Hexa z z hunters markiem i resztą ataków składa Typhona przy okazji przewracając Zuriela. Stoneshaper podchodzi sprayować swordsmanów, champion robi kontrszarzę i go nie trafia po czym ginie od sprayki...

Obrazek

Tura 3 Legion
Kociołek podchodzi i robi shreddera. Thagrosh wrzuca Draconic blessing na hex hunterów i wskrzesza Typhona. 4 Hexów ściąga woldwyrda, Bayal z 1 Hexem w woldwratha, shadow bind i nawet jakiś dmg. Zuriel dziarsko szarżuje w Lokiego, zapomniałem o Admonition, ale podwójny boost sprayki + dobry rzut na dmg i trochę wchodzi plus zabija Blacklada mieczem (mogłem w sumie zrobić kolejną spraykę qucik work, brawo ja). 2 shreddery i 4 swordsmanów ściągają fulcrum na styk.

Obrazek

Tura 4 Circle
Loki nie gaśnie i dostaje sporo z ognia. Stoneshaper pada od free strika (dobrze mu tak). Małpa tłucze hexów ale nie trafia 2 boostowanych 8 więc bez większych sukcesów.
Loki składa Zuriela. Tannith strzela z Swordsmana, 3 innych i 1 shredder mają shadow bind. Shifting stone przed Tyhpona

Tura 5 Legion
Oba shreddery zdają treshold na 2 furiach o.O. Tannith ma 2 furie i może transferować tylko w Lokiego. Spell martyr biegnie poza mele małpy i 8 od Lokiego. Thagrosh rzuca boostowane twisted form na Lokiego i Tannith już nie ma transferów. Podchodzi i zabija sentry stone. Typhon podchodzi i 3 boostowane sprayki po Tannith, 2 trafiają i boost dmg ale słabe rzuty na DMG i Tannith stoi. Swordsmani shadow bind, niewiele zostało, już mam kończyć turę.
Ale :D
1 Shredder zdał Threshold i nie ma shadow bind. Pasterka podchodzi żeby dawać cmd i ściąga z niego jedną furię. Beast mistress podchodzi i rzuca energizer. Shredder darmowa szarzą w Tannith, boost to hit, siedzie i 5,5,6 na DMG :D Tannith pożarta przez Shreddera :D

Obrazek

Lista mi się podoba. Domek po środku ułatwił nie dostanie małpy na twarz ale może i by to było do ugrania.

Z większych wtop to podstawienie hex huntera pod hunters mark i strata Tyhpona bo bez tego by się chyba tam nie dostał. No i granie na 76 puntków xD

Musza za łatwo oddał sentry stony które mogłyby bardzo wykosić piechotę ale 16" od Azraela i 14" od Tyhpona to jedna kawał stołu a obaj ściągają po 2 na turę z sporym prawdopodobieństwem. No i 1 furia mniej na małpie i byśmy jeszcze pograli.
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post sobota, 15 lipca 2017, 13:43

Re: Whydak kaleczy Legionem

Gra z 12.07
U mnie lista ta sama. Grałem z Wemstarem, rozpiska jakos taka:

https://conflictchamber.com/#c3201b6Y0d0d7se37w8A8B7S7V

Khador Army - 72 / 75 points

(Sorscha 2) Forward Kommander Sorscha [+27]
- Juggernaut [12]
- Juggernaut [12]
- Kodiak [13]
Kovnik Andrei Malakov [4]
- Behemoth [25]
Kayazy Assassins (max) [15]
- Kayazy Assassin Underboss [4]
Winter Guard Infantry (max) [10]
- Winter Guard Rocketeer (2) [4]
+ ten ziomek co daje plus do strzelania albo tough winter guardom

Tereny rozstawione najpierw po staremu i uznaliśmy, że zagramy coś bliżej SR2017.

Wygrałem zaczynanie dzięki +1 z theme force.

Moje rozstawienie:

Obrazek

Nie moje rozstawienie:

Obrazek

Tura 1 Legion
Draconic blessing na Azraela, Fog of war i wszystko biegnie.

Obrazek

Tura 1 Khador
Chyba też wszystko biegnie, Behemoth rozważał strzelanie ale nie pamiętam na czym stanęło. Tough na winterguardów.

Obrazek

Tura 2 Legion
Wszystko podtrzymane. Hexi podchodzą i ściągają 3 winterguardów z hex boltów bo na szarże nie ma zasięgów. Azrael strzela do Kodiaka w coverze, bez krytów, sensowny dmg. Tyhpon podchodzi za niego, animus i spraykami ściaga dwóch kayazi. Swordsmani biegną, jeden shredder do strefy drugi biegnie do winterguarda. Zuriel z dodge w coverze. Oblita przez spell martyra ściaga 2 kayazi.

Obrazek

Tura 2 Khador
Winter guardzi dostają +2+2 i robią to co zwykle z piechotą, z swordsmanów zostaje samo UA z hexów trochę więcej bo część miała stealt z fog of war. Kayazi biegną contestować, jeden za Tyhponem, uszkodzony kodiak biegnie przed Azraela, Juggery pochodzą, Behemoth wbija jednym strzałem 11 w shreddera, drugim chyba znioska po hexach ale bez sukcesów.

Obrazek

Tura 3 Legion
Podtrzymuje Fog o War tylko. Thagrosh Draconic blessing na Tyhpona i sprayką ściąga 1 Kayazi na łączeniu 2 stref. Tyhpon podchodzi do kodiaka, pierwszy inital sprayka i ściąga Kayazi z boostem, resztą ataków składa Kodiaka i za ostatnią furię animus. Zuriel szarża w Juggera, wycina cortex, rękę z toporem i wrzuca dodge. Kociołek podchodzi, robi shreddera, pasterka biegnie dawać CMD. Beast mistress energizer i shredder z kociołka ściąga winter guarda w strefie. Hexi ewakuacja na prawą stronę a swordsmani scorują z lewej.

2:0 Legion

Obrazek

Tura 3 Khador
Brak fotki. Behemoth składa Zuriela, uszkodzony Jugger wchodzi do strefy. Winter guardzi zabijają oba shreddery ale z UA swordsmanów w chmurce się nie udaje, 3 contestuje teraz. Kayazi biegną, Jugger z prawej wbiega do strefy, okazało się, że na styk w zasięgu Typhona pomimo ciężkiego terenu, raczej niepotrzebnie bo z boundless charge by mnie tam outhreatował.

2:1

Tura 4 Legion
Podtrzymuje draconic blessing. Azrael frenzy i zabija shreddera. Ledwo żywy shredder biegnie pod behemota. Kociołek robi shreddera który szarżuje behemota, coś tam wbił. Thagrosh czyści Kayazi przy Hexach. Jeden hex wbija shadow bind w Juggera bez cortexu. Typhon szarża w Juggera, na przed ostatnim ataku kryt to go rzuciłem i boost dmg. Ma z 8 kratek i sprawny cortex i rękę z toporem :(

Obrazek

Tura 4 Khador
Champion pada od CRA. Zepsuty Jugger zabija 1 shreddera, Behemoth się cofa i strzela po Azraelu. Sorsha feat i boundless charge na juggera który na 2 hity składa Tyhpona. Kayazi underboss szarżuje na plecy Azraela, 5,5,5,6 na DMG, razem z featem Azrael trup :(

Cały czas 2:1

Tura 5 Legion
Shredder frenzy w Juggera. Hex hunter znowu shadow bind w Juggera, Bayal zabija 2 Kayazi. Beast mistress szarża w juggera i go ściąga. Thagrosh wraca Typhona z feata. Typhon wrzuca animus i stoi poza zasięgami ale w środkowej strefie. Abbot szarża i zabija 2 winter guardów.

Obrazek

3:1 Legion, shredder punkt na środku.

Tura 5 Khador
Kociołek ledwo się trzyma. Behemoth wchodzi do strefy i strzela w Tyhpona, z 7-8 kratek wbite. Sorsha zabija wszystko w strefie i z czaru wraca za domek.
3:1 Legion. Jugger podchodzi ale poza szarżą.

Obrazek

Tura 6 Legion
Panie z kociołka mordują się nawzajem i robią shreddera który wchodzi za beczki.
Shredder wbiega do lasu contestować obie strefy. Tyhpon zabija spreykami juggera, Bayal biegnie do prawej strefy.
4:1 Legion

Obrazek

Tura 6 Khador
Abbot sprzątnięty i kociołek pada, Behemoth coś strzela.

5:2 Legion

Tura 7 Legion
Shredder biegnie do lasu plus jakieś chodzenie w kółko

Obrazek

6:2 Legion

Tura 7 Khador
Shredder pada.

7:3

Tura 8 Legion
Nie byliśmy pewnie która jest tura i uznaliśmy, że to chyba ostatnia.
Shredder wchodzi do lasu. Typhon leczenie, animus i trample za kapliczkę, blokować obie strefy i Behemoth tam nie doszarżuje. Thagrosh podbiegł jak najdalej ale żeby dawać Typhonowi aurę. Bayal dzielnie scoruje.

8:4 Legion

Obrazek

Tura 8 Khador
Behemoth strzela po Thagroshu, 1 transfer i pare kratek. Typhon ma z 18 i 4 tranfery zostały. Sorsha to swoje tornado plus szarża, nie dało radę na plecy bez free strike.
Boost szarżowego i pudło o.o, dokupiony i 1,1. Kolejny trafia, transfer, dokupiony wchodzi. Generalnie brakło.

Obrazek

8:4?

Ciekawa gra. Źle się ten SR nie zapowiada i dobrze się na niego gra takim combined arms. Thagrosh w ostatniej turze powinien uciekać jak najdalej, trzeba się przyzwyczaić, że gra się może tak kończyć. Feat Sorshy jest okrutny + behemoth z większym zasięgiem niż moje bestię trochę utrudnia sprawę. Jugger z prawej 1" więcej od Typhona i już mógłbym popłynąć. I tak sobie myślę, że mogłem z Zurielem jeszcze turę poczekać, strefa była czysta, miałem w niej shreddera i mógł spokojnie posiedzieć w tym coverze i mieć zasięg do każdego kto wejdzie w następnej turze.
Bardzo by się przydał jakiś pojedyńczy forsaken bo ciężko z furią. A na Sorshe trzeba coś zawsze campić bo ma dość konkretny potencjał na CK. W 7 turze przeżyłem na farcie, z featem by nie było szans. Może jakiś gobber cheff wejdzie jak dodadzą tych merc/minion do tierów.

Za liczbę tur nie dam sobie nic uciąć ale tak mi to wychodzi. Także na miejscu zastanawialiśmy się czy to 5 czy 6 a okazało się, że 8. Trzeba jakoś dopracować liczenie tego bo coś czuje, że na początku często komuś coś umknie.
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post sobota, 22 lipca 2017, 11:48

Re: Whydak kaleczy Legionem

Dla odmiany Thagrosh na Khador,
Tym razem TadeuszCz z Karchevem.

https://conflictchamber.com/#c3201b_-0x ... hF8r868G8G

Khador Army - 75 / 75 points
[Theme] Jaws of the Wolf

(Karchev 1) Karchev the Terrible [+30]
- Juggernaut [12]
- Juggernaut [12]
- Juggernaut [12]
- Kodiak [13]
- Kodiak [13]
- Marauder [10]
- Marauder [10]
- Marauder [10]
Greylord Forge Seer [0(4)]
Greylord Forge Seer [0(4)]
Widowmaker Marksman [0(4)]
Battle Mechaniks (min) [3]
Kayazy Eliminators [5]
Kayazy Eliminators [5]

Scenariusz z SR2017, tereny inspirowane Quadrant method ale bez przesadnej precyzji.

Khador wygrywa rzut i zaczyna, wziąłem stronę z domkiem.

Nie moje rozstawienie:
Snajper pójdzie na górkę.

Obrazek

Moje rozstawienie:

Obrazek

Tura 1 Khador
Jacki biegną, leci road to war i Karchev trample.

Obrazek

Tura 1 Legion
Thagrosh fog of war i draconic blessing na Azraela. Reszta biegnie poza zasięgi.

Obrazek

Tura 2 Khador
Road to war podtrzymany. Snajper zabija swordsmana i podsuwa Kodiaka. Wszystko biegnie, Kodiaki mocno z przodu, jeden w prawej strefie przed Zurielem.

Obrazek

Tura 2 Legion
Podtrzymuje tylko Draconic blessing. Azrael podchodzi i dzida w Juggera, boost dmg, druga, boost hit, krytyk i boost dmg. Hexi szarża, praktycznie bez dmg ale 3 razy shadow bind. Typhon bije Kodiaka w strefie, ściąga większość kratek i rzuca którymś z ostatnich ataków + wrzuca animus. Thagrosh szarżuje Kodiaka w prawej strefie, dokupuje z 2 ataki i wrzuca draconic blessing na Zuriela. Zuriel dosuwa się B2B z domkiem i kończy
Kodiaka i wrzuca Dodge. Shredder biegnie pod snajpera, pasterka biegnie dawać CMD,
kociołek dopełnia się obsługą, podchodzi, wypluwa shreddera który po energizerze ściąga snajpera. Spell martyr na fladze plus prawa strefa, 2 CP legion.
Tadek zamienił Kodiaki miejscami jak ten z prawej padł, żadnych teleportów :D

Obrazek

Tura 3 Khador
Dużo shakowania, Road to war podtrzymany. Chyba było naprawianie obitego Kodiaka. Karchev podchodzi i odpala feat. Kodiak wbija się w Tyhpona plus ściąga 2 hexów chmurką. Eliminatorki zabijają najbardziej wysuniętego Hexa. Z road to war w tej turze ruszył się prawie każdy jack, nie pamiętam który kiedy. Naładowany jugger kończy Tyhpona bez specjalnego zapasu. Jugger sprawej bije Zuriela ale jest poza featem, boostuje topór żeby nie było dodge i krytyk, resztą trochę nabija ale nie za wiele. Jugger zabija 1 hexa w lesie, w kolejnego pudło. Marauder zabija Bayala. Kolejny marauder wchodzi na plecy dwóm shredderom i ściąga oba na hita. Eliminatorki zabijają pasterkę i contestują flagę.
2:1 w cp dla Legionu

Obrazek

Tura 3 Legion
Zuriel frenzy w Juggera i pare kratek w cortex. Azrael dwie dzidy w juggera przy domku ale niestety bez krytyków. Thagrosh idzie w prawo, wrzuca draconic blessing na siebie i tłucze Juggera aż zostaje na 2 transferach, na szczęście Cortex poszedł. Wskrzesza Tyhpona który pochodzi między maraudera i Juggera i wrzuca animus. Hexi szarża plus contestowanie, 4 swordsmanów szarża i wbiają łącznie może z 8 kratek... 3 shreddery połączonymi siłami ściągają eliminatorki.
Punkt za flagę i 3:1 w CP

Obrazek

Tura 4 Khador
Nadal road to war. Morderczy Marauder składa 2 kolejne shreddery i pudłuje w swordsmana. Karchev czyści prostokątną strefę. Kodiak i Marauder czyszczą okrągłą. Mechanicy naprawiają. Jugger składa pasterkę i contestuje mój prostokąt. Zepsuty jugger z prawej lekko obija Zuriela i marauder bije Typhona. Forge seer scoruje flagę.
4:3 w CP dla Khadoru

Obrazek

Tura 4 Legion
Thagrosh podtrzymuje draconic blessing na sobie, kończy Juggera i przerzuca Blessing na Zuriela albo Tyhpona. Tyhpon składa Maraudera, Zuriel ucina rękę i Cortex juggerowi i zostawia go na paru kratkach żeby stał i przeszkadzał. Azrael dobija Kodiaka dzidami. Champion biegnie na jego prostokąt, Abbot szarża do kółka i śmieszny dmg. Stary i nowy shredder męczą maraudera bez większych sukcesów. Bez punktów.

Obrazek

Tura 5 Khador
Morderczy Marauder znowu morduje 2 shreddery i znowu nie trafia w swordsmana. Marauder na środku składa kociołek. Zepsuty Jugger próbuje bić Zuriela z przewidywalnym skutkiem, Jugger na środku z 4 naprawy i pilnuje strefy. Karchev dostaje 0 od champion i go czyści.
Prawdopodobnie 6:3 Khador

Tura 5 Legion
Azrael frenzy w Maraudera. Zuriel dobija Juggera. Tyhpon się leczy, anius i trample do strefy. Thagrosh szarża w seera, B2b z flagą i leczy bestie za większość furii.
Beast mistress i spell martyr contest.
6:5 Khador

Obrazek


Tura 6 Khador
Marauder bije Azraela ale mało co mu robi. Naładowany jugger w Tyhpona ale go nie zabija. Forge seer zabija beast mistess jakimś czarem a Karchev czyści spell martyra a Marauder w końcu trafia swordsmana.

7:7 w CP

Obrazek

Tura 6 Legion
Azrael jest poza kontrolą więc wchodzi do stefy, trochę dmg z free strike, nawet zapomniałem nim coś porzucać bo najpierw miał biec ale zapomniałem, że poza kontrolą nie może. Zuriel pochodzi ale zostaje w strefie. Thagrosh draconic blessing na Tyhpona i leczenie za większość Furii. Tyhpon składa juggera, animus i się leczy.

Obrazek

9:8 w CP dla Legionu

Tura 7 Khador
Seer biegnie do flagi z lewej, Karchev w strefie, mechanik biegnie do flagi i Tadkowi kończy się czas.
10:10 w CP. Prawdopodobnie dałoby się dobiec mechanikiem do mojej prostokątnej strefy i wyjść na 10:9. Ja wtedy mógłbym scontestować 1 rzecz Azraelem, wyczyścić prostokąt i flagę i byłoby 11. W każdym bądź razie ciekawa gra. Karchev daje radę i nowy SR mu sprzyja. Jakby jugger bijący Zuriela był w feacie to już mogłoby mi braknąć bestii żeby to wszystko składać.
Głupio oddałem CP na fladzę w 3 turze bo tyhpon był jakieś 4.5" od niej i Zuriel mógł dobić tego juggera jednak.
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post piątek, 28 lipca 2017, 14:07

Re: Whydak kaleczy Legionem

Pierwsza gra z 27.07

Jako, że grałem z Muszą i obaj piszemy raporty to uznaliśmy, że warto to połączyć i ująć perspektywę obu stron. Generalnie każdy swoją turę plus opcjonalne uwagi. Żeby było wiadomo będę pisać #BF0040. Legenda:

Whydak
Musza

moja rozpiska:
Theme: The Wild Hunt

Mohsar the Desertwalker - WB: +27
- Pureblood Warpwolf - PC: 17 (Battlegroup Points Used: 17)
- Pureblood Warpwolf - PC: 17 (Battlegroup Points Used: 10)
- Wild Argus - PC: 7
- Woldwyrd - PC: 9
- Woldwyrd - PC: 9
- Woldwyrd - PC: 9

War Wolf - PC: 2
Gallows Grove - PC: 2

Reeves of Orboros - Leader & 9 Grunts: 16
- Reeve of Orboros Chieftain & Standard - Chieftain & Standard: 0
Wolves of Orboros - Leader & 5 Grunts: 7
- Wolves of Orboros Chieftain & Standard - Chieftain & Standard Bearer: 4
Shifting Stones - Leader & 2 Grunts: 3




Metoda rozstawienia terenów: dzisiaj mi się nie chce
Scenariusz: Recon II

Legion:

Legion Army - 75 / 75 points
[Theme] Children of the Dragon

(Thagrosh 1) Thagrosh, Prophet of Everblight [+28]
- Azrael [21]
- Typhon [24]
- Zuriel [18]
Blighted Nyss Shepherd [1]
Blighted Nyss Shepherd [1]
Blighted Nyss Warlord [5]
Blackfrost Shard [9]
Blighted Nyss Hex Hunters (min) [9]
- Bayal, Hound of Everblight [0(6)]
Blighted Nyss Swordsmen (max) [15]
- Blighted Nyss Swordsman Abbot & Champion [0(6)]

Legion wygrywa rzut i wybiera stronę.


DEPLOYMENT CO:
Mohsar naprzeciwko flagi;
Jajka w odległości od siebie tak jak CMND Shifting Stones na to pozwalał, żeby podczas biegu kamienie nie stały na drodze i żeby móc je ustawić w pobliżu;
Purebloody przyczajone na jakiś teren (cover był za daleko, żeby utrzymać stadko w kontroli);
Reeves przyczajeni na lewą strefę i to co się w niej pojawi;
War Wolf przyczajony na lewą flagę i gotowy do Sic'em z Reeves;
Gallows Grove ustawiony tak, żeby chować się za domkiem, a wcześniej channelować Mirage dla Reevesów;


Obrazek



Obrazek
[/color]


TURA I CO:
Zaczyna Mohsar - rzuca Sunhammer, rzuca Mirage na Reeves, kładzie Pillar, żeby uratować Jajko przed jammem Hexów, camp 2;
Reszta biegnie, żeby zagrażać jak najdalej, ale ustawiam się poza najdłuższym zasięgiem strzałów;
Kamienie w zasięgu Serenity/Healing Field dla bestii;


Obrazek

Tura 1 Legion

Hex hunterzy biegną poza zasięg strzelania w stealh Reevsow, paru bliżej z nadzieją, że moco podejdę żeby ich zgarnąć.
Thagrosh Fog of war i draconic blessing na Azraela + excessive healing na siebie. Reszta biegnie. Azrael chce podejść jak najdalej poza zasięg woldwyrdów czyli jakieś 0.5" jak się okazało...


Obrazek

TURA II CO:
Podtrzymuję Sunhammer, podtrzymuję Mirage, zbieram furię bez jednej z Jajka dla maltreatment, podsuwam Reevesów z aparycji, żeby mieli w 12" Typhona i Zuriela (chytrość);
Strange Growth drzewa za domek w zasięgu 8" od Typhona;
Mohsar rzuca Curse of Shadows w Typhona przez Gallows Grove, bez boosta, bo zapomniałem o Fog of War, ale rzucam 11 = eZ. Crevasse w Swordsmanów z powodzeniem usuwając 3 z gry. Podchodzi do flagi, ściąga furię z Jajka, więc camp 1;
lewe Jajko strzela do Typhona zadając całkiem niezłe rany;
Reevesy dzielą CRA żeby być na -4 i nie trafiać tylko na dwóch pałach, ale wbijają jakiś biedny DMG Typhonowi, więc mogą zapomnieć o Zurielu;
Podstawiam jakoś sprytnie Pureblooda, żeby zachaczyć sprayem Shreddera i Typhona, ale ominąć Reevesa (co się ostatecznie chyba nie udało). Nie trafiam Reevesa, ale z boostem trafiam Typhona i pierdołę. Boostuję oba DMG mocno raniąc Typhona i zostawiając kurdupla na 3 kratkach (Sunhammer, so much value);
środkowe Jajko dobija Typhona i zabija jakiegoś swordsmana;
prawe Jajko celuje i zabija UA od swordsmanów;
prawy Pureblood ustawia się 1" od murka i powyżej 16" od Azraela;
kamienie w zasięg serenity, bo się wszystko mocno wściekło;
War Wolf gdzieś tam ucieka na bok stołu


Obrazek

Tura 2 Legion

Nic nie podtrzymuje. 1 swordsman ma zasięg w woldwyrda, reszta biegnie. Beast mistress leczy shreddera na środku żeby miał 4 kratki (sun hammer), shredder biegnie do Wyrda. Kociołek podchodzi, robi shreddera który szarżuje Wyrda i trafia dopiero 3 atakiem. Spell martyr biegnie, Thagrosh siedzi w trenchu i rzuca twisted form w wyrda przez spell martyra. Azrael wchodzi do strefy bo nie ma do niczego zasięgu.. Zuriel ma zasięg do 1 Reevsa więc szarża, zabija 2 assaultem, niestety tego co szarżował też więc bez quick worka. Pasterka pukt na fladze.

po turze Legii Warszawy
1 punkt przewagi dla CO

sam jesteś z warszawy
Wychodzi mi, że to jest ta tura w której shredder contestował przypadkiem flagę chociaż nie powinien bo krzywo stała a ja punkt pasterką no ale na koniec skutek podobny


Obrazek

TURA III CO:
Podtrzymuję Sunhammer, podtrzymuję Mirage, żeby uciec od Zuriela, odsuwam Reevesów z aparycji i wystawiam Wolvesów z ambusha. Zbieram furię poza Jajkiem, która pod wpływem czaru i tak nie może z niej korzystać i leczę Jajko objectivem o d1...;
Zaczyna Mohsar Curse of Shadows na Zuriela, maltreatment z Jajka i spierdala na górkę obczajać co się dzieje z bezpiecznego dystansu, camp 2;
Reeves strzelają po Zurielu, ale znowu biednie jakoś;
Pureblood szarżuje Zuriela tak, żeby objąć jeszcze kilku Hexów, ale Whydak przypomina mi, że miałem wąskie przejście do szarży, a ja sobie swobodnie operuję moim assault sprayem niczym zawodowy akrobata. Godzę się więc na jednego Hexa, ale nie trafiam go, za to Zuriel jest w celu i rzucam jakoś niludzko dobrze. Atakami wręcz niestety nie dobijam go, bo rzucam jak kaleka;
Jajkowi nie pozostało wyboru i strzela do meele, żeby dobić Zuriela. Boostuje trafienie i o jedno oczko trafiam, boostuje obrażenia i ściągam drania. Pozostałe strzały lecą gdzieś w mało istotne hipki;
Wolvesy szarżują na Hexów w lesie zabijając kilka, a reszta biegnie, żeby związać pozostałych Hexów i shreddery przy fladze;
War Wolf pomylił tę grę z baseballem i biegnie gdzieś po bazach;
Argus podchodzi do kurdupla w zasięg dopple barka pozostałych, szczeka i robi combo cios z boostem obrażenia rozszarpując Shreddera;
Jajko strzela po Shredderze;

2 punkty przewagi dla CO


Obrazek

Tura 3 Legion
1 Hex zabija 2 WoO, drugi dzielnie szarżuje Pureblooda. Shredder koło flagi stoi i nic nie robi bo nie może się ruszyć bez free strike. Żywy shredder koło wyrda udaje, ze atakuje, bez sukcesów. Kociołek pochodzi i robi kolejnego który szarżuje tego samego Wyrda wbijajac jakiś znośny dmg. Azrael podchodzi i trafia raz w wyrda i boost dmg, drugi strzał pudło pomimo boosta. Thagrosh tym razem rzuca feata i staje tak żeby dawać obu bestiom aurę i campi 3. Typhon wchodzi do trencha.


Obrazek

TURA IV CO:
Podtrzymuję Sunhammer, nie podtrzymuję Mirage. Zbieram furię poza Jajkami z prawej, bo nie potrzebują, a mam nadmiar, leczę Jajko objectivem o... d1!;
Na początku gry, zamiast grać to dyskutowałem o zasadach gun fightera i potencjalnych zasięgach asasynacji przez co teraz mamy na zegarze Whydaka pół godziny do moich kilku min. Zaczynam panikować i kończą się wszelkie kalkulacje - wszystko leci na żywioł;
Drzewo zapuszcza korzeń przed domkiem w zasięgu 8" do Azraela;
Mohsar rzuca CoS w Azraela, pudło, powtórka z boostem - siedzi, mówi FEAT (czyli nic się nie dzieje), camp 1;
Jajko obija Azraela strzelaniem;
Pureblood szarżuje na Azraela, warp sił... ghostly (zapomniałem, że po drodze jest murek a wilki nie mają pathfindera). panika. Pureblood na szczęście bohatersko ściąga ranionego wcześniej Azraela. Assault jakoś jednego garnuszkowego ściągnął ze sobą;
Wolvesi rzucają mini-feat i czyszczą lewą flagę zostawiając miejsce dla psa;
War Wolf parkuje w ww. miejsce score'ując flagę;
Argus bierze free strike od shreddera i wchodzi na plecy żeby mieć 2 w zasięgu, ale nie zabija nawet jednego;
Jajko nie dobija, bo shreddery są twarde...;
Reevesi zmiękczają Typhona, ale nic konkretnego nie robią;
Pureblood szarża w Typhona, ale nawet z warpem siły nie udaje mu się zabić;

4 punktów przewagi dla CO


Obrazek

Tura 4 Legion
Objectiv daje pathfinder Thagroshowi. Kociołek idzie do przodu i próbują dorobić brakującego corpsa, dopiero ostatniej się udaje... Shredder wbija się w Pureblooda i nie robi prawie nic. Meast mistress szarża tego samego Pureblooda i trafia szarżowy + 2 boostowane na dmg ataki ale do zabicia jeszcze daleko. Thagrosh szarża w pureblooda i dokupuje aż będzie na 2 transferach, marnie poszło. Typhon idzie tak żeby być w mele pureblooda i w strefie, leczy się za 1 furie i pozostałymi atakami ledwo go składa..

Przy założeniu, że shredder u góry contestuje bez punktów, patrz tura 5. Przy założeniu, że nie Circle automatycznie wbija 5 przewagi w swojej turze. Jakiś milimetrów tam brakło.
EDIT: bardzo dużo milimetrów jednak


Obrazek

TURA V CO:
Zostały mi 3 min i nie orientuje się, że zwyczajnie przerzucając zegar wygrywam, bo nic nie contestuje flagi z Mosznarem. Whydak informuje mnie o tym, ale postanowiliśmy zobaczyć co by było gdyby mi nie zwrócił uwagi.
Zbieram furię, nie podtrzymuję nic, leczę jajko z objectivu. Rozejrzałem się co mi da najszybszy punkt i uznałem, że najprościej będzie zabić Typhona. Robię 2 CRA z Reevesów raniąc go jakoś solidnie po czym dobijam jajkiem i z 27 sek z ręką na zegarze do nerwowego przerzucania czasu na wpisywanie obrażeń zabijam Typhona, ufff...


Wnioski są takie, że Mohsar w tej konkretnej rozgrywce to była gorsza wersja Wurmwooda, ale bardzo szeroka kontrola i dużo furii pozwalała na swobodne rozstawianie się po stole, bez większej troski o te aspekty. Raczej byłem zadowolony z większości swoich decyzji, po raz pierwszy odkąd zacząłem eksplorować emeryta. Myślę, że jakbym bardziej szanował czas i nie gdybał podczas gry niepotrzebnie to bym mógł skończyć turę wcześniej. Wystarczyło zabić kociołek co w rezultacie dałoby dodatkowy punkt i z perspektywy to był chyba mój największy błąd (także ostatecznie nie było źle). Prawdopodobnie przerzucę się na drzewo z podobną konfiguracją w przyszłości, ale dam jeszcze szansę dziadkowi jakiś grach towarzyskich.

Aftertouts Whydak:
Wybranie zaczynania chyba jednak wyszłoby lepiej. Na pewno lepiej niż bycie 2 i zagranie jakby się zaczynało. Jakbyście się kiedyś zastanawiali czy wstawianie po 1 heaviku na turę w zasięgi gunline to dobry pomysł to jak się pewnie domyślacie nie jest. Wejście wszystkim naraz mocno do przodu i może by coś z tego było ale na razie się nie dowiem, brzmi trochę pod górkę. Moshar OP.
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 30 lipca 2017, 13:33

Re: Whydak kaleczy Legionem

Druga bitwa z 27.07

Niestety chłopakom się trochę przeciągnęło z poprzednią i była jakaś godzina do zamknięcia sklepu więc niedograna do końca.
Na przeciwko DGB z Gorkiem 1. Ja dla odmiany Thagrosh1

https://conflictchamber.com/#c4201b0Kd-d-1x1u2EhC2BbF32

Cryx Army - 75 / 75 points

(Goreshade 1) Goreshade the Bastard [+27]
- Inflictor [13]
- Inflictor [13]
- Nightmare [18]
- Seether [13]
Darragh Wrathe [9]
Hellslinger Phantom [7]
Warwitch Siren [4]
Wrong Eye [17]
Cephalyx Overlords [8]

Zielony kadłubek to Nightmare, reszta się chyba zgadza.

Wygrywam rzut i wybieram zaczynanie.

Moje rozstawienie:
Niespecjalnie mi te zdjęcia powychodziły :(
Obrazek

Nie moje rozstawienie:
Nightmare prey na Zuriela.
Obrazek

Tura 1 Legion
Draconic blessing na Azraela, Fog of War i biegiem ale ale bez przesadnego wyrywania do przodu.

Obrazek

Tura 1 Cryx
Gorek Shadowmancer i Lamentacja. Krokodylki Sumberge, WE starcrossed i reszta biegnie poza zasięgi.

Obrazek

Tura 2 Legion
Podtrzymuje tylko Draconic blessing. Sworsmani wbiegają do połowy strefy i udają groźnych. Hexi wbiegają całkiem do strefy żeby musiał contestować w swojej turze.
Azrael podchodzi na 10" do nightmare, boost to hit, krytyk, slam o 6", boost dmg i poszedł Cortex, WE przewrócony i trochę dmg. Tyle szczęścia na raz. Drugi raz nie strzela bo nie ma w co. Zuriel i Typhon pochodzą z animusami. Shreddery w środkowej strefie.

Obrazek

Tura 2 Cryx
Lamentacja podtrzymana. Hellslinger zabija 4 sworsmanow, auc. Overlordsi kolejnych 2. WE poświęca combat akcje, podchodzi sumberge i starcrossed. SJ zabija shreddera, Inflictory biegną mi na twarz, Seether trochę z tyłu, smutny Nightmare wstaje i podchodzi. Darek Mortal fear i do przodu ale się trochę poblokował, Gorek shadomancer. Wartwitch siren podchodzi i zabija 1 Hexa
1 CP za strefę z prawej

Obrazek

Tura 3 Legion
Podtrzymuje draconic blessing. Pozostałości z swordsmanów (Czyli CA) szarżuje w overlordsów. Abbot zabija 1, overtake i pudłuje w Hellsinglera, Champion zabija overlorda ale już nigdzie nie dojdzie to się odsuwa na bok. Shredder bije Seethera, bez sukcesu. Zuriel combo strikiem ucina Inflictorowi rękę z tarczą i Azrael go kończy. Dało się go bić będąc poza starcrossed i mortal fear. Pasterka z prawej biegnie, kociołek robi shreddera który szarżuje w Phantoma ale go nie zabija. Hexi shadow bind w Inflictora z prawej. Thagrosh przerzuca Blessing na Tyhpona. Tyhpon mocno obija Infclitora, poszedł cortex i 1 ręką i wrzuca animus za 2 bo lamentacja. Pasterka ściąga 1 z Tyhpona który teraz stoi na 3, Zuriel jest na 2 a Azrael pełny.

Obrazek

Tura 3 Cryx
Overlord podchodzi spraynąć championa i shreddera ale Champion robi kontr szarżę i go zabija. Gorek szarżuje pasterkę w prawej strefie i odpala feat. Bany szarżują głównie w Zuriela ale Typhon i Azrael też trochę dostali. Seether trample przez shreddera i bije Azraela albo Zuriela. Smutny Nighmtare nadal drepta do przodu. Snap jaw po Typhonie, obity Inflictor też ale słabo im idzie.
Generalnie trochę pudeł plus twarde te bestie są.

Obrazek

No i musimy kończyć bo zamykają.
Raczej udałoby mi się to wyciągnąć. DGB dopiero zaczyna Cryx i tą listę więc jak poćwiczy ustawianie się tak żeby Stacrossed, Mortal fear itd działały to będzie trudniej. Bardzo ustawił mi grę pierwszy strzał Azraela. Na pewno próbowałbym 2 razy boost to hit żeby uszkodzić Nightmare i wyrzucić go poza zasięg szarży ale na taki dzień dziecka nie liczyłem. Jakiś 2 mechaników zamiast tej Siren by trochę uratowało sprawę ale jakoś się ich rzadko widzi, może jest ku temu jakiś powód. No i pewnie przydałby się jakiś theme dający punkty za jacki bo jednak miałem 16p więcej i 2 dobre zasady gratis.
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post sobota, 12 sierpnia 2017, 20:30

Re: Whydak kaleczy Legionem

Pierwsza bitwa z 10.08

Grałem z Encatiarem. Miał przy sobie 1 listę Thyry. Ja wziąłem bliźnaczki i Thagrosha z ostatnich raportów, bliźniaczki brzmiały lepiej ale przy jakimś heavy spamie do pary scenariusz Thagrosh na PoM brzmi bardziej przekonująco więc go wybrałem.

Lista jakaś taka:

https://conflictchamber.com/#c2201b_-0c ... 2MdSdS2K2L

Protectorate Army - 75 / 75 points
[Theme] Guardians of the Temple

(Thyra 1) Thyra, Flame of Sorrow [+29]
- Blood of Martyrs [16]
- Sanctifier [14]
- Sanctifier [14]
Nicia, Tear of Vengeance [0(5)]
Wrack [1]
Choir of Menoth (min) [4]
Daughters of the Flame [10]
Flame Bringers (max) [17]
Flame Bringers (max) [17]
Temple Flameguard (max) [11]
- Temple Flameguard Officer & Standard [0(4)]


Wygrałem rzut na zaczynania bez rzucania bo Encaitar rzucił 1, CotD OP. Wybrałem zaczynanie a Encaritar taktycznie strone przy oknie. W Vana mocno ciepło więc +10 do derpa ogólnie.

Moje rozstawienie:

Obrazek

Nie moje rozstawienie:

Obrazek

Tura 1 Legion
Draconic blessing na Azraela, Fog of War, co może to biegnie.

Obrazek

Tura 1 Protektorat
Okultacja na 1 flamebringerki (te co im nawet jeźdźców nie widać, takie niewidzialne). Prawdopodobnie Silence of Death na drugie i teleport na siebie. Chór passage.

Obrazek

Tura 2 Legion
Oba czary podtrzymane. Azrael podlatuje, rzuca w konika, trup. Reload + boost w drugiego na górce i pudło. Także głównie odpaliłem hande of vengance bez sensu. Shredder biegnie pod Sanctifiera, Hexi udają, że jammują ale Bayal bezpieczny. Zuriel z Dodge za murkiem, Typhon podchodzi z animusem. Swrodsmani i kociołek pędzą do przodu.

Obrazek

Tura 2 Protektorat
Ambush wychodzi z prawej, zjada spell martyra i 1 hexa. Tura Feata, flamebringerki cisną hex hunterów, jedna wbija z 2 dmg w Zuriela i wchodzi do mojej strefy, inna z 6 dmg w Azraela. BoM z Silence of death, battle itd podchodzi do Azraela, rzuty ma średnie ale udaje się go złożyć i RFP. Flameguadzi szarża, nie trafiają w jedynego swordsmana w zasięgu i 1 ginie od kontrszarży. Poza tym pada Shredder w jego strefie i reszta się pozycjonuje.

1 punkt za swoją strefę. Ta tura dłuugo trwała.

Obrazek

Tura 3 Legion
Thagrosh pozbywa się konika w mojej strefie i wrzuca Draconic blessing na Tyhpona. Typhon ze sporym zapasem ściąga BoM i wrzuca animus.
Czas na derpa, w jakiś dziwny sposób uznałem, że mogę wyczyścić prawą strefę więc plan wszedłw życie. Bayal podchodzi, zabija konika i 2 babki z battle wizarda. Zuriel szarża na Konika i łapie 2 assaultem, boost hit i dmg tego z tyłu, przeżył na 1.. Ten z przodu ginie od drugiego initiala, chce zrobić quick work ale jestem w walce z kolejnym, to dokupuje w niego i zabijam. Quick work chyba nie wszedł w życie albo nic nie zrobił. Derp 2 shredder po energizerze szarżuje konika przy jego strefie zamiast do niej wejść. Swordsmani męczą flameguardów ale ich reach nie pozwala się rozkręcić z overtakiem bo free striki.
2:1 w CP dla protektoratu

Obrazek

Tura 3 Protektorat
Konik umiara od ognia. Sacntifier i gwardia mocno redukują liczbę swordsmanów i zabijają shreddera. Flamebringerki ściągają beat mistress (brawo ja) i pasterkę. Zuriel dostaje nicie, konika i Sanctifiera z Silence of death i przeżywa na 3 kratkach w spirit i grevious wouds.

3:1 w CP dla protektoratu

Brak fotki.

Tura 4 Legion
Zuriel zdaje threshold na 2. Podtrzymuje Draconic blessing. Zuriel boostuje trafienia z mieczy i zabija Konika albo 2. Bayal ściąga Nicie. Thagrosh dostaje derpa i szarżuje Konika blokującego Typhona tak że ma 2,1" do córki w mojej strefie i nie może jej walnąć. Nie trafia boostowanej mutagenezy. Tyhpon podchodzi, zabija Jacka, 1 konika i wrzuca animus. Pasterka próbuje dobić co Thagroshowi się nie udało ale nie trafia. Swordsmani kasują paru gwardzistów. Kociołek podchodzi, robi shreddera który w końcu ściąga ostatni model w mojej strefie.
4:2 w CP

Obrazek

Tura 4 Protektorat
Ostatni konik z silence of death RFPuje Zuriela. Gwardia zostawia resztki swordsmanów i ciężko walczy z kociołkiem ale nie może go zabić. Albo im się nie udało i jack musiał kończyć albo na odwrót. Thyra teleport za las, chór biegnie contestować.
5:2 w CP i Encaitarowi kończy się czas.

Obrazek

Trochę mnie za mało zostało żeby to jakoś sensownie wyciągnąć ale może by się udało. W swojej turze 4 mocno rozważałem dobicie Zuriela samemu i feat żeby nie było RFP ale i tak się kończył czas więc olałem plan, fajniej było więcej rzeczy pomordować. Nie spodziewałem się, że Zuriel będzie tyle fajnych rzeczy w tej rozpisce robił. Ale wychodzi, że prawie zawsze lepiej mieć dodge niż kolejny atak bo mocno utrudnia to plany. Bayal like a boss, lubię jak ludzie go olewają. Fajny by był z niego solos swoją drogą.

Kolejna lista przeciw której lepiej wyszłoby zostawienie piechoty na później bo skasowanie ich konikami nie brzmi ciężko a gdyby czekali za bestiami nie mógły tak robić co chciał. No i warto zrobić all in bo o ile 1 jack na full focu z SoD mocno bije to nie da rady tak dopakować wszystkich więc pojedyńcze wymiany mi raczej nie wyjdą lepiej + nawet jak zabije więcej niż 1 to ciężko wszystkie RFPowac.
<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post niedziela, 13 sierpnia 2017, 09:25

Re: Whydak kaleczy Legionem

a Typhon celowo wystawiony był poza kontrolą?
Obrazek
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 13 sierpnia 2017, 09:45

Re: Whydak kaleczy Legionem

Trochę się zamotałem z rozstawieniem, miał być bliżej środka ale wylądowałby w środku trudnego terenu a nie ma pathfindera.
Co do kontroli to nie wiem czy jest w czy poza, Thagrosh ma 14" więc są szanse. Ale całkiem z lewej stoi pasterka. W jej CMD, czyli 8", mogę forcowac bestie. Wiec było git.
Ostatnio edytowano niedziela, 13 sierpnia 2017, 11:23 przez Whydak, łącznie edytowano 1 raz
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 13 sierpnia 2017, 10:59

Re: Whydak kaleczy Legionem

Kolejna bitwa z tego samego dnia, tym razem vs kfarganus z Haley2.

Rozpiska jakoś w tym stylu.

https://conflictchamber.com/#c1201b_-0n ... anaje5dXbz

Cygnar Army - 75 / 75 points
[Theme] Heavy Metal

(Haley 2) Major Victoria Haley [+25]
- Firefly [8]
- Hurricane [39]
- Thorn [13]
- Squire [0(5)]
Captain Arlan Strangewayes [0(4)]
Journeyman Warcaster [0(4)]
- Firefly [8] <- proxowany chargerem
Lieutenant Allison Jakes [0(4)]
- Reliant [14]
Storm Strider [18] <-- proxowany podstawką

Chciałem zobaczyć jak bliźnaczki na to działają + nie chciałem znowu grać Thagroshem.

Dla odmiany wygrałem zaczynanie.

Moje rozstawienie:

Obrazek

Nie moje rozstawienie:

Obrazek

Tura 1 Legion:
Znowu się z dupy ustawiłem, coś mi się przyśniło, że Rhyas też może channelować przez Zuriela i rzuciła przez niego okultację na Raptory. Pewnie mógłbym to rzucić przez Saeryn zanim się ruszyły i wyszło by na to samo ale nieładnie.
Także Raptory z okultacją, bliźnaczki z Banishig ward. Reszta biegnie. Deathstalkerki mocno flankują.

Obrazek

Tura 1 Cygnar
Firefly biegnie pod Raptory i storm strider strzela mu 2 razy w plecy. Mało electro leapow i średnie rzuty na dmg, 1 raptor trup, drugi ranny. Drugi firefly chyba też tam strzelał. Arcane shield na hurricane który biegnie. Haley feat i łapie raptory, Zuriela i Angeliusa.

Obrazek

Tura 2 Legion
Czary podtrzymane. Blightblades wychodzą z lewej. Zuriel podchodzi i wrzuca Dodge, Saeryn rzuca razor wind w firefly przez Zuriela, Rhyas podchodzi. Angelius strzela w firefly, Raptory też i reposition. Nic spektakularnego ale ciężko więcej pod tym featem. Seraph z braku opcji strzela po Hurricane. Nie chciałem go dawać bardziej w prawo bo był trochę za blisko od bliźniaczek. Niby ma 14 def i serpetinte to średni cel do odbijania electroleapow ale wolałem na spokojnie.

Obrazek

Tura 2 Cygnar
Obity firefly się głównie odsuwa. Thorn biegnie. Haley telekineza Zuriela w swoją stronę i angeliusa jak najdalej od siebie, oba tyłem. Firefly biegnie do blightblades, ktoś w niego strzela i ściąga 2 z e leapow. Hurricane szarża w Zuriela, sporo dmg z szarży i nie trafia drugiego w plecy- dodge. Trochę pech plus o future sight od Haley przypomniało się dopiero z turę później. Reliant to samo, raz boost to hit i spory dmg, drugi raz moze tez trafił a potem znowu dodge.

Bez punktów. Zdjęie robione ziemniakiem :/

Obrazek

Tura 3 Legion
Okultacja spada, Ward podtrzymany. Groteski wychodzą z lewej. Próbuje zabić Juniora. Deathstalkerka rzuca ładnie na dmg ale miał foca więc nie wystarcza. Druga go nie widzi więc strzela w kogoś innego, chyba pudło. 1 Ratpor może w niego strzelić ale też nie trafia, reszta bije jacki bez szarż. Angelius się odwraca i w coś strzela. Blightblades w firefly i 2x combine z 3 ludków, coś tam wbili. Saeryn leczy Zuriela i biegnie (można tak?), Rhyas szarża w Hurricane. Krytyk na szarżowym, nawet spory dmg ale jednak jestem na -9. Dużo flashing blade, na którymś krytyk w Thorna, boost dmg i jakieś 30dmg. Zuriel chciał męczyć Hurriane ale bez latanie nie miał jak dojść więc dobił Relianta. Groteski wbiegają do strefy a Seraph się chyba nawet nie aktywował. Mogłem walnąć flarę na Thorna ale na szczęście się udało i tak.

1:0 w CP dla legionu

Obrazek

Tura 3 Cygnar
Arlan naprawia Hurricane. Haley podchodzi blisko i nie pamiętam co robi ale zostaje na 1 focu. Chciał dobić Zuriela i sprzątnąć Rhyas ale zaczął w złej kolejności i Rhyas wzieła furię i już nie było czym jej zabić.
I w zasadzie kończymy bo Rhyas na spokojnie może dostać Haley a kfarganus nie chciał sprawdzać czy będę miał bardzo pecha.

Obrazek

Dziwna gra. Obaj graliśmy na swoje listy pierwszy raz więc było sporo "I have no idea what I'm doing". Kfarganus wrócił po przerwie od grania z ciężką rozpiską do ogarnięcia więc ciężko wiele ocenić. Zuriel na pewno powinien paść w takim przebiegu akcji.
No i powinien mieć banishig ward na sobie, nie dostać TK i szarży Huragana. Także równoważne wtopy po obu stronach :D
Chyba za bardzo skupiał się na Zurielu i mógł bardziej próbować zabijać bliźnaczki. Patrząc po jego liście mogło to wychodzić całkiem nieźle ale nie jestem w stanie tego zweryfikować.

Chętnie bym to jeszcze kiedyś sprawdził. Trzeba jakoś upolować Thorna i yourneymana bez tracenia głupio rzeczy, do zrobienia ale trudne. Pytanie kto pierwszy zrobi błąd.
Chyba muszę znaleźć jak najlepszą parę do tej listy bo jest zbyt ciekawa żeby nią nie grać. Może Abby2 gunline :D
<<

Gift

Avatar użytkownika

MultiTroll

Posty: 7266

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 08:01

Frakcja: Skorne

Post poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 11:28

Re: Whydak kaleczy Legionem

hmm jesli wystawial bym cos z amubusha to pomyslal bym chyba o incubach, na ta cygnarska rozpe byly by takie sobie ale na inne piechotne juz mogly by byc ciekawa opcja

fajne raptory
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 12:27

Re: Whydak kaleczy Legionem

<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post piątek, 18 sierpnia 2017, 20:33

Re: Whydak kaleczy Legionem

Czas na Arcane Vortex - 12.08 czyli spell draft
scenario - Stand-off głównie dlatego wziąłem jakikolwiek unit.

https://conflictchamber.com/#ca201b_-0t ... bbbeb9b9bj

Legion Army - 75 / 75 points
[Theme] Oracles of Annihilation

(Vayl 2) Vayl, Consul of Everblight [+28]
- Carnivean [19]
- Neraph [12]
- Neraph [12]
- Neraph [12]
- Ravagore [19]
- Ravagore [19]
Blighted Nyss Shepherd [1]
Blighted Nyss Sorceress & Hellion [0(6)]
The Forsaken [0(4)]
The Forsaken [0(4)]
Black Frost Shard [9]

Wydraftowałem sobie:
Strength of granite (UP +4 str)
Ashes to ashes
Boneshaker
Immolation
Hellfire
Slipstream -> Neraph
Rush yey! -> Ravagora
i onery.. -> Carni (bo nie Vayl.. xD)

Jakieś turob przegięcia mi nie trafiły do rączek. Żałuję tylko, że nie wziąłem chmurki w 2 albo 3 kolejce drafta wiedząc, że tylko ja mam dobry dostęp do ich olewania.
Także +4 do threata, +4 do siły i 4 ofensywne czary dla Vayl. Zapowiadało się ok.
Pierwsza gra vs Musza z Mosharem

https://conflictchamber.com/#c8201b_-0q ... 5s5f5f4U4W

Circle Army - 75 / 75 points
[Theme] The Wild Hunt

(Mohsar 1) Mohsar the Desertwalker [+27]
- Pureblood Warpwolf [17]
- Pureblood Warpwolf [17]
- Woldwyrd [9]
- Woldwyrd [9]
- Woldwyrd [9]
Gallows Grove [2]
Gallows Grove [2]
Reeves of Orboros (max) [16]
- Reeve of Orboros Chieftain & Standard [0(4)]
Shifting Stones [3]
Shifting Stones [3]
Wolves of Orboros (max) [11]
- Wolves of Orboros Chieftain & Standard [4]

Co do jego drafta to miał: Signs & Portents. Reszta nieistotna.
Exesive healing na wyrdach i sprint na purebloodach, jakiś mosh pit no ale Signs & Portents.

Wygrałem rzut i zaczynam.
Moje rozstawienie:

Obrazek

Nie moje rozstawienie:

Obrazek

Tura 1 Legion
SoG na 1 Neraphie z tiera, wszystko biegnie poza zasięgi, Vayl zrzuca furie.

Obrazek

Tura 1 Cricle
Biegnie. Wilki spellward, Wyrdy excesive healing? Moshar dzielnie za kapliczą z lewej (spoiler: do końca gry)

Obrazek

Tura 2 Legion
SoG spada, 1 neraph slipstream Ravagory z prawej, Ravagora rush drugiego Nerapha, pochodzi i strzela ściągając 4 Reevsow. Neraph z rushem zabija gallows grove i sprint za domek. Ravagora z lewej ściąga drugi gallovs grove. Vayl boostowany hellfire w Wyrda w coverze ale pudło.

Obrazek

Tura 2 Circle
Moshar S&P i siedzi gdzie wcześniej. Reszta reevsow robi dig in, ich strzały i sprayka pureblooda zabiają Nerahpa, bo czemu nie. 2 wyrdy i drugi pureblood zabijają Carnivena.
1:1 w CP

Obrazek

Tura 3 Legion
Ravagora z prawej strzela po Reevsach, zapomniałem o dig 1. Neraph z SoG miał bić 2 Wyrdy, drugi pureblooda. Ravagora rzuca rush na nerapha i strzela w pureblooda żeby Neraph go zabił, sporo dmg. Vayl rzuca jakiegoś nuka, i jak sobie przypominam o SoG to zostałym bez furii... to nie rzucam. Neraphy szarżują, 1 zostawia 1 wyrda na jakiejś 1 kratce, drugi Neraph zostawia pureblooda na 1 kratce... Helionka Wind Ravager i za domkiem. BFS próbuje dobić pureblooda ale, ze jest w walce to srednio im idzie. Kiss przed szarża brzmiały lepiej. To była najbardziej udana tura ever.
2:1 w CP Legion

Obrazek

Tura 3 Circle
Wychodzi ambush z prawej. Pureblood leczenie z objeciva, kamienie też go leczą chyba. Moshar S&P i feat. Pureblood ściąga Nerapha, reszta morduje drugiego Nerapha i Ravagore na górce.
3:3 w CP

Obrazek

Tura 4 Legion
BFS aparycja w lewo i biegną do strefy. Helionka podchodzi contestowac jego strefę i wind ravager. Ravagora dobija pureblooda. Vayl strzela w plecy helionce, feat, dobija Wyrda i męczy drugiego ale rzuty nadal są mało imponujące. Forsaken biegnie do prawej strefy.
5:3 w CP dla Legionu

Obrazek

Tura 4 Circle
Moshar S&P. Wolves zabijają forsakena, reevsi ravagore. Wyrd się cofa i ściąga heliona, Pureblood zabija wszystkich BFS sprayką. Kamienie do strefy.
6:6 w CP

Obrazek

Tura 5 Legion
Zabijam sobie trochę wilków ashes to ashes for fun i kończymy.

Kostki mnie nie lubiły. Musza miał wręcz przeciwnie. Odrzucanie 5 z S&P itd :D No ale zrobiłem tyle głupich błędów, że się należało.
CK totalnie mi wypadło z opcji przez ten teren. Może trzeba było wziąć tamtą stronę jednak. I mogłem trochę olać te drzewa bo i tak mało co ofensynwych rzeczy miał.
Jak kiedyś wydadzą castera do Circle z S&P to sprzedaje wszystko do tej gry.
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post piątek, 18 sierpnia 2017, 21:33

Re: Whydak kaleczy Legionem

Arcane Vortex - runda 2. I ostatnia bo jest nasz aż 4.

Na przeciwko Wemstar z:

https://conflictchamber.com/#c3201b_-0x ... hF8r8z8B8e

Khador Army - 75 / 75 points
[Theme] Jaws of the Wolf

(Old Witch 1) The Old Witch of Khador [+18]
- Behemoth [25]
- Devastator [14]
- Juggernaut [12]
- Juggernaut [12]
- Kodiak [13]
Greylord Forge Seer [0(4)]
Widowmaker Marksman [0(4)]
Kayazy Assassins (min) [9]
- Kayazy Assassin Underboss [0(4)]
Widowmaker Scouts [8]


Już nie do końca pamiętam jego wszystkie czary. Wiem, że miał arcane shield, admonition, iron flesh, ghost walk +chyba venom, coś w styl banishing ward. I coś, że piechota mocniej biła ale nie battle lust.
Ten sam stół. Przegrałem rzut i wziąłem stronę z kapliczką żeby była opcja na ck jednak.

Rozstawienie Khador

Obrazek

Moje rozstawienie:

Obrazek

Tura 1 Khador:
Arcane shield Devastator, Admo Behemoth, iron flesh na kayazi. No i wszystko biegnie generalnie.

Obrazek

Tura 1 Legion
1 Ravagora strzela w Kodiaka, druga w jednego kayazi i zabija blastem kogoś widowmakera. Reszta tak biegnie żeby się nie dało mnie szarżować.

Obrazek

Tura 2 Khador
Podtrzymany chyba tylko iron flesh. Arcane shield leci na juggera który biegnie koło domku, reszta też ciśnie do przodu. Behemoth obija Carniveana.

Obrazek

Tura 2 Legion
Podtrzymuuje SoG na Neraphie. BFS wrzuca ice cage i kiss na juggera z AS. Neraph z +4 siły go bije, Vayl przerzuca upkeep na Ravagore + jakieś rushe. Ravagora dobija juggera. Ravagora z prawej rzuca Devastatorem w Behemota, obaj leżą. Jugger szarżuje Kodiaka i go obija, Neraph kończy i wraca ze sprinta do tyłu. Neraph z lewej kasuje trochę piechoty i sprint do ruble.
1:1 w CP

Obrazek

Tura 3 Khador
Kayazi z jakimś buffem ściągają Nerapha. Drugi jugger zabija Ravagore i ostatnim atakiem robi stationary w nerapha. Devastator slam Carniveana, Behemoth szarża i zabija ravagore i Carni jakimś cudem przeżywa.
2:2 w CP

Obrazek

Tura 3 Legion
Neraph jakoś zdaje threshold na 2 furiach ale shakuje stationary i jest na 3. Forsaken z niego ściąga z 1-2 bo więcej nie może. Neraph bije juggera ale bez super efektów. Helion spray po kayazi, zabija 2 ale bossa nie. BFS szarża, zabiają bossa i stealth z battle wizard.
SoG leci na Carniego który zabija Behemota i może obija clamjacka. Neraph z prawej leci contestować jego strefę.
3:2 Legion

Obrazek

Tura 4 Khador
Leci feat i ghost walk na juggera który się obraca z field marshal apparytion i szarżuje częsciowo przez domek nerapha z prawej. Mało khadorsko :D Ale zabił przynajmniej. Devastator się otwiera i sztura carniego. Scrapcajk szarżuje Nerapha i zostawia mu tylko spirit sprawny. Widowmakerzy próbują zabić bfs ale idzie średnio.
4:3 Legion

Tura 4 Legion
Forsaken szarża i obija Devastatora. Helion się nie rusza bo feat. BFS zabija 2 widowmakerow. Vayl leczy Nerapha za 2 i SoG na niego, Carniego za 1. Carni dobija Devastatora. I właśnie uświadamiam się, że Neraph nie ma reacha do scrapjacka, jak się ruszy to dostanie pow 14 i ma po kratce w mind i body.. Próbuje, wchodzi 4 dmg w spirit. Wszystko sprawne. Uff. Scrapy pada i sprit poza feat.
5:4 w CP

Obrazek

Tura 5 Khador
Jugger zabija Carniego i Forsakena. Widowmakerzy coś derpią. Old witch siedzi z banishing wardem.
6:5 Legion

Obrazek

Tura 5 Legion
BFS i helion kończą widowmakerow. Neraph z SoG zabija juggera który chyba dostał wcześniej od Vayl. Helion contestuje jego strefę. BFS scorują lewą.
8:5 Legion
Wemstar uzaje, że już nie ma sensu i kończymy.

Miałem farta, że ten Carni tyle przeżył. I dużo farta na kolumne z feata babci. Jakby Wemstar mocniej cisnął admonition to byłoby ciężko, zwłaszcza pod koniec. Ale ciężko dać foca tylu jackom i jeszcze poszaleć z czarami i nie umrzeć od Vayl2. Po 3 turze miałem nawet spore szansę na CK ale chciałem sobie jeszcze pograć.

Wzięcie chmurki na drafcie jednak byłyby fajniejsze.
Nie wiem czy nie wolałbym Thagrosha na drafcie następnym razem. 7 fury + attuned spirit i coś robi nawet bez czarów. Albo bliźniaczek, dużo furi i Rhyas. Bez flashing blade ale zawsze.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Legion of Everblight

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron