FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Czarnego_Mj rozpiski

<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 6 listopada 2017, 15:01

Re: Czarnego_Mj rozpiski

Dobra pomysl z Jarlem byla to taki maly eksperyment ktory zarzucam :)

Tak probuje potestowac rozne rzeczy jako pare do mojego Gunnbjorna i przez moment probowalem wrocic do rozpiski ktora gralem najwiecej w Mk3 czyli Horluk2.
Oczywiscie neistety musze porzucic ze smutkiem Rok'a bo granie bez PoD to strzal w stope, wyszlo mi cos takiego:

https://conflictchamber.com/#c7201b_-0b ... fFfp0k0m2N

Trollbloods Army - 75 / 75 points
[Theme] The Power of Dhunia

!!! Your army contains pre-release entries.

(Doomshaper 2) Hoarluk Doomshaper, Rage of Dhunia [+27]
- Dire Troll Brawler [16]
- Dire Troll Mauler [15]
- Earthborn Dire Troll [14]
- Mulg the Ancient [22]
- Troll Axer [10]
- Troll Basher [7]
- Trollkin Runebearer [0(5)]
Northkin Shaman [0(4)]
Northkin Shaman [0(4)]
Swamp Gobber Chef [1]
Dhunian Knot [6]
Krielstone Bearer & Stone Scribes (min) [6]
- Stone Scribe Elder [3]
Swamp Gobbers Bellows Crew [2]


I teraz pytanie, czy jest jakikolwiek sens grania na Horluku2? Czy uwazacie ze robic cos czego Berka nie robi lepiej? ;D
<<

Młody

Avatar użytkownika

Posty: 306

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 16:43

Lokalizacja: Bydgoszcz

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 6 listopada 2017, 18:34

Re: Czarnego_Mj rozpiski

Akurat złe porównanie do Borki, bo D2 robi zupełnie inne rzeczy, a bestie na pewno lepiej prowadzi Doomshaper. U Borki masz grę defensywną, z dużym potencjałem bojowym castera, a Doomi odwrotnie, jego bestie prą do przodu, a warlock kryje się z tyłu. Jeśli chcesz grać na bestiach, to jednak zostałbym przy Doomshaperze. Dla mnie Borka jest warlockiem bardziej kombinacyjnym niz bestiowym i grałbym na sotn jednak.
A Twoja rozpiska D2 jest fajna, tylko rozważyłbym Night trolla zamiast bashera. Do bicia się masz dużo rzeczy, a night troll to 3 initiale, więc lepiej z piechotą sobie radzi i może gdzieś na krawędzi ze stealthem blokować strefy lepiej. Plus jego animus po feacie może zaskoczyć przeciwnika odblokowując jakieś charge line'y.
<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 6 listopada 2017, 19:51

Re: Czarnego_Mj rozpiski

Basher mial tu być głównie z powodu animusa - 2 def, bez roka nie mam dostepu do primala a wild agresion moga dostac max dwa modele (i to wtedy gdy pierwszy noe chce zkorzystac z feata) .
<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post środa, 13 grudnia 2017, 16:16

Re: Czarnego_Mj rozpiski

I takto juz ejst z tym gdybaniem :D Zmaiana z Cida dla Lynusa nie weszla :(

Trollbloods Army - 75 / 75 points
[Theme] The Power of Dhunia

!!! Your army contains a CID entry.

(Gunnbjorn 1) Captain Gunnbjorn [+28]
- Dire Troll Bomber [19]
- Dire Troll Mauler [15]
- Glacier King [35]
- Winter Troll [8]
- Winter Troll [8]
- Trollkin Runebearer [0(5)]
Bog Trog Mist Speaker [4]
Janissa Stonetide [0(4)]
Troll Whelps [0(4)]
Krielstone Bearer & Stone Scribes (min) [6]
- Northkin Elder [3]
Lynus Wesselbaum & Edrea Lloryrr [5]

W takim wypadku raczej nie jest tutaj potrzebny co daje mi 5 pkt czyli o 1 z malo bym wymienil ich na dhunia knot :(
Jakies pomysly co mozna z tym zrobic? Kurcze podoba mi sie pomysl na Mist speakera tutaj bo eyeless sight i magical weapon przydatny by byl na 3x Pow 16 + 3d6 z 16" :)
<<

Krychu

Posty: 346

Dołączył(a): piątek, 10 maja 2013, 23:05

Lokalizacja: Poznań-Komorniki

Frakcja: Trollbloods

Post czwartek, 14 grudnia 2017, 09:31

Re: Czarnego_Mj rozpiski

Może zamień Bombera na Dozera lub Wintera na Bashera i wrzuć te Dhunian Knoty? One są naprawdę przydatne: 3 x puppet master na kluczowych atakach jest nie do przecenienia.
<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post czwartek, 14 grudnia 2017, 15:19

Re: Czarnego_Mj rozpiski

Problem w tym ze ten bomber poki co przy bomberze to mocno blado wypada ;D
A basher tez sie do winter trolla nie umywa w obecnym buildzie :/ Nieiwem czy dhunie zrekompensuja mi ta strate :P
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post niedziela, 24 grudnia 2017, 10:59

Re: Czarnego_Mj rozpiski

Poszukałbym jednego pkt i dał Dhunia Knot. Przy rozpie nastawionej w całości na jedno skew warto IMO. I masz w jakimś minimalnym stopniu Fury Menagment co jest dość istotne w rozpisce, która ma w planach maksować furie co turę + ma tylko jedną paczkę whelpów. Zastanowiłbym się nad sensem Runebearera bo 5 pkt za czar o 1 tańszy do dużo, a przy tak małej ilościowo armii, która raczej jest dość statyczna pod względem ruchu i threadrangów, bazowa kontrola Gunnego powinna starczyć. A Furie na Guided Fire + 2xboost bazuki to akurat masz + zostaje Ci 1 na upkeep murka. A jak zakładam planem tej rozpiski jest caster za ścianą bestii/murkiem :)
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 26 grudnia 2017, 06:16

Re: Czarnego_Mj rozpiski

Runebearer moze faktycznie nie potrzebny ale w sumie co za niego? Kolejne whelpy? Bardziej wchodzi jako darmowy solos ktory moze sie przydac, ale jakbym wymyslil za noego jakies zastepstwo to faktycznie jest pierwszy do odstrzalu :)

A co do znalezienia jednego punktu to wlasnie z tym jest caly problem bo poprostu nie bardzo wiem gdzie go znalezc. Jezeli nie chce ppzbawoac Glaciara magic weapon i eyeless sighta to albo wchodzi w gre zamiana bombera na Dozera (a im bardziej na niego patrze tym bardziej Dozer biedny mi sie wydaje) albo zakldam ze nie potrzebuje Maulera a to rowniez nie jest zachwycajaca wizja :/
Poprzednia strona

Powrót do Trollbloods: Rozpiski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron