FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Riot Quest

<<

Blak1

Post niedziela, 14 kwietnia 2019, 17:02

Re: Riot Quest

Potrzebny Maszynce był tani tytuł, który zachęci ludzi do gry. A i weterani Maszynki będą mieli alternatywę od codziennego grania. Wszyscy na tym skorzystają.
<<

cainus_lupus

Frakcja: Legion of Everblight

Post środa, 17 kwietnia 2019, 16:00

Blak1 napisał(a):Potrzebny Maszynce był tani tytuł, który zachęci ludzi do gry. A i weterani Maszynki będą mieli alternatywę od codziennego grania. Wszyscy na tym skorzystają.

Piszę to teraz, nie widząc nawet zasad: pół roku po wydaniu niemal nikt nie będzie w to grał. Na początku niektórzy fani PP w to popykają (jak ktoś kupi to sam chętnie zagram), znudzi im się - zdechnie. Daję temu pół roku bo liczę że czegoś nauczyli się na CoI (np. żeby dodawać fizyczne karty jednostek do zestawu startowego gry która ma być promocją systemu na małe punkty :roll: ).

Dla fana to może być interesujące. Dla kogoś z zewnątrz, kto ma do wyboru Shadowspire, Black Fortress, Necromundę, Blood Bowla (a ptaszki ćwierkają o nowym Mordheimie) -lol, nie. Nawet jeśli to będzie cudowna gra to przespali swoje pięć minut wypuszczając w tym czasie CoI w formie w jakiej ono wyszło. Teraz GW po wywaleniu najmocniej ćpających managerów weszło w tego typu gry tak mocno że to jest hardcorowy rynek do wzięcia. Czym będą konkurować? Bo na pewno nie jakością figurek.

Z ciekawości, figurki z czego? White metal, gówno-restic czy żywica? Zakładam że do plastików GW z w/wym gier (czyli składanych w 5 minut bez kleju) nie będą miały podejścia.

Zaznaczam, piszę to z perspektywy potencjalnych nowych graczy, nie ludzi z tego forum. Jako łatwe wejście w maszynkę i pierwsza działka ta gra się nie sprawdzi. Jako coś do popykania między aktualnymi graczami - może być fajne.
Zobaczymy czy się pomylę.
Artur Szyndler;Kryształy Czasu-Saga o Katanie napisał(a):50 tysięcy wielotonowych, megapancernych, półdinozaurów oczekiwało na bitwę
<<

Gift

MultiTroll

Frakcja: Skorne

Post piątek, 19 kwietnia 2019, 08:20

Nowy mordhiem brzmi dobrze
QcDWG napisał(a):Cale mk3 jest jedna wielka dobra decyzja. Plus praktycznie kazda errata? A sr17 juz wyglada duzo lepiej niz na poczatku...

Obulus, Mortician’s Guild napisał(a):Farming is a senseless pursuit. You sow what you may reap, then you reap what you may sow. Senseless.

yaro napisał(a):To po co gracie? By narzekac?
<<

QcDWG

Frakcja: Cygnar

Post piątek, 19 kwietnia 2019, 10:57

Gift napisał(a):Nowy mordhiem brzmi dobrze

Ale ze chwalisz pp, czy ze gw coś nowego wydało :D
<<

cainus_lupus

Post sobota, 20 kwietnia 2019, 01:31

Nie jeśli będzie w świecie AoS-a.
Artur Szyndler;Kryształy Czasu-Saga o Katanie napisał(a):50 tysięcy wielotonowych, megapancernych, półdinozaurów oczekiwało na bitwę
<<

QcDWG

Post sobota, 20 kwietnia 2019, 07:21

Na co ty nie marudzisz jak ani gw ani pp? Olowiane zolnierzyki czy gumostatki?
<<

Blak1

Post sobota, 20 kwietnia 2019, 08:17

A widzieliście Judgement?
<<

QcDWG

Post sobota, 20 kwietnia 2019, 08:27

Blak1 napisał(a):A widzieliście Judgement?

To jest fajne, ale w PL nikt w to nie gra. Gierka ma juz chyba 2 edycje nawet
<<

Simon99

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post sobota, 20 kwietnia 2019, 11:53

QcDWG napisał(a):

Ale ze chwalisz pp, czy ze gw coś nowego wydało :D

Bardziej obstawiam coś pokroju Aristei. Pożyjemy zobaczymy :)
Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"

PP Judge od 14.03.2017
<<

Gift

MultiTroll

Frakcja: Skorne

Post niedziela, 21 kwietnia 2019, 09:56

cainus_lupus napisał(a):

Nie jeśli będzie w świecie AoS-a.

Ostanio spotklaem Bonka gra sobie w BloodBowla, ktoś mial z tym stycznośc bo nic bardzo negatywnego do mnie nie dotarło. Jelsi Mordhiem bedzie ok to sie obroni.

A co do swiata AoSa coż to zawsze bylo troche oderwane uniwersum mogli by je zostawic takie ale zobaczymy.
QcDWG napisał(a):Cale mk3 jest jedna wielka dobra decyzja. Plus praktycznie kazda errata? A sr17 juz wyglada duzo lepiej niz na poczatku...

Obulus, Mortician’s Guild napisał(a):Farming is a senseless pursuit. You sow what you may reap, then you reap what you may sow. Senseless.

yaro napisał(a):To po co gracie? By narzekac?
<<

Śliski

Post niedziela, 21 kwietnia 2019, 10:42

Ja gralem w bloodbowla. Jest ok, ale sami tworcy mowia, ze celowo sa lepsze i gorsze frakcje. IMO Guild Ball lepszy od Blood Bowla.
<<

QcDWG

Post niedziela, 21 kwietnia 2019, 12:06

Gw zawsze robiło balans przez wyścig zbrojeń i nowe wydania. Ale aos ma akurat mega fajny świat te nowe modele to poezja jak zrobią w tym mordhiem to będzie hit jak kill team
<<

cainus_lupus

Post niedziela, 21 kwietnia 2019, 12:30

QcDWG napisał(a):Gw zawsze robiło balans przez wyścig zbrojeń i nowe wydania. Ale aos ma akurat mega fajny świat te nowe modele to poezja jak zrobią w tym mordhiem to będzie hit jak kill team

Kwestia gustu. Dla mnie ważniejsze od mechaniki w Mordheim jest klimat brudnego low-fantasy, humor etc. Do AoS-a jest już Skirmish (trochę niedorobiony, przyznaję) i gry planszowe.
Dla mnie świat AoS jest estetycznie ciężkostrawny - z jednej strony fajne rzeczy jak Sylvaneth, undeadzi, z drugiej półnagie krasnale na dinozaurach... Do tego Ground Marines.

Jestem pewnie zwyczajnie na niego za stary.
Ostatnio edytowano niedziela, 21 kwietnia 2019, 12:35 przez cainus_lupus, łącznie edytowano 1 raz
<<

QcDWG

Post niedziela, 21 kwietnia 2019, 12:33

Ja tam lubię te groteske. Idoneth mega love. Ale nowe po też lubię poza Infernal ami więc może po prostu mam szeroką tolerancję estetyczna xD
<<

cainus_lupus

Post niedziela, 21 kwietnia 2019, 12:38

QcDWG napisał(a):Ja tam lubię te groteske. Idoneth mega love. Ale nowe po też lubię poza Infernal ami więc może po prostu mam szeroką tolerancję estetyczna xD

Kwestia gustu. Nie twierdzę że to jest złe, próbowałem to polubić i niestety wymiękłem.

Estetycznie bardziej podchodzi mi Mantic więc się nie wychylam, bo pewnie coś jest ze mną nie tak.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowości