FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Gravediggers - newbie

<<

Virrut

Frakcja: Cygnar

Post piątek, 12 lipca 2019, 05:28

Gravediggers - newbie

Witam,
Jestem całkowicie nowym graczem w świecie WM&H - gdyż dojrzałem na tyle aby uciec od WH40k i Infinity.

Jako, że armie dobieram bardziej pod katem wyglądu i aspektów modelarskich a dopiero potem staram się coś pod złożyć, oraz że dodatkowo jestem wielkim fanem J. Różalskiego i jego 1920+ to mój wybór padł na Cygnar - Gravediggers theme. Strasznie mi się podoba motyw okopowej IWW piechoty z czymś szybkim do flankowania, oraz jakimś ciężkim bydlakiem do obrony.

Może trochę się pośpieszyłem, lecz już zakupiłem następujące rzeczy:

Captain Jeremiah Kraye - uwielbiam tą figurkę, jest boska i chciałbym aby bardziej na stałe zagościł w moich przyszłych rozpiskach - lubię kombinować i wysilać mózgu się nie obawiam.

Captain Maxwell Finn - to samo co wyżej - zakochałem się w tym typie.

Trencher Theme Force Box i Trencher Commandos- sądziłem, że to must have jeżeli chcę się skupić na (zrodzonym w mojej głowie) motywie przewodnim.

No i 2 Jacki - tutaj kierowałem się tym, iż ponoć dobrze współgrają z Kraye`m - Minuteman i Centurion.

No to wyszła mi taka rozpiska na 50 pkt.

https://conflictchamber.com/?c1200O_-0F ... a3iN9U9V9X

Cygnar Army - 50 / 50 points
[Theme] Gravediggers

[Kraye 1] Captain Jeremiah Kraye [+28]
- Centurion [17]
- Minuteman [9]
Captain Maxwell Finn [0(6)]
Commander Anson Hitch [4]
Patrol Dog [2]
Trencher Master Gunner [4]
Trencher Cannon Crew [0(6)]
Trencher Commandos (max) [15]
Trencher Infantry (max) [16]
- Trencher Infantry Officer & Sniper [5]
- Trencher Infantry Rifle Grenadier (2) [4]

I teraz pytanko - da radę coś z tego wyciągnąć i w jakim kierunku planować kolejne zakupy bo fakt malowanie zajmie mi jakieś dwa tygodnie, potem jakieś testy.

Jakieś wskazówki dla początkujących na co zwracać uwagę - jak wykorzystywać mocne strony, jakie są słabe i czego unikać.

Z góry dziękuję.
<<

Herudaio

Frakcja: Khador

Post piątek, 12 lipca 2019, 09:20

Re: Gravediggers - newbie

Witamy w Warmachinowym światku! :)

FYI: W najbliższym czasie będą się zmieniać zasady tworzenia list na podstawie Theme Force. W skrócie darmowe sloty (w nowej nomenklaturze Requisitions) są zależne jedynie od formatu punktowego i na 50 pkt są 2, a na 75 są 3. To znaczy, że możesz wziąć 100% piechoty, 50/50, 100% jacków w tym samym Theme Force i nadal mieć 2/3 Requisitions.

Kraye jest ciekawym casterem, ale dotychczas z mniejszymi sukcesami eksplorowanym. Po zmianach może być dużo ciekawszy, bo można wziąć bardziej zbalansowaną listę piechotno jackową. Oba jacki dobrane do niego są spoko - pograj sobie nimi i dopiero jak zauważysz, że czegoś Ci brakuje to wtedy zmieniaj :)

Sam Theme Force Gravediggers ma bardzo dobry wybór modeli i stanowi dobry szkielet dla prawie każdego Warcastera.

W liście bym zmienił tylko dwie rzeczy na tą chwilę - Trencher Cannon Crew niestety przegrywa w bezpośrednim porównaniu do Trencher Express Team i zalecałbym wymianę jednego na drugiego. Do Commandosów można dokupić UA, które zwiększa im wygar i chyba jest warte tej ceny. Bez tego mogą mieć trochę problem z przebijaniem się przez pancerz. Sama lista powinna działać ok i jest fajnie różnorodna.

Do pozastanawiania się, głównie tak ogólnie:
- Master Gunner jest fajny, daje drugi strzał, ale za +1 pkt można mieć Express Team, który ma plus, że może być w dwóch miejscach na raz. IMO jest bardzo fajny jako "trzeci" strzał, lub jak brakuje 1 pkt :)
- Komandosi są fajni, jeśli masz na nich pomysł na użycie. Kraye przez Feat i Counter Measure daje im fajne opcje. Mentalnie trzeba się nastawić, że nie pod każdym Warcasterem działają dobrze.
- Popatrz sobie na Trencher Long Gunners - to jest bardzo dedykowany oddział strzelecki i bardzo dobrze się w tym sprawdzajacy. Jeśli byś chciał w tą stronę pójść.
- Popatrz sobie na Trench Buster - może wydawać się mało imponujący póki nie zobaczysz Flanka. Dzięki tej zasadzie jest to solos z bardzo dużym wygarem - w Twojej rozpisce szczególnie może ciekawie działać dzięki Featowi.

Co do samej rozpiski i sposobu grania. Masz dużo modeli które zaczynają z przodu dzięki Advance Deployment oraz masz dalekie zasięgi szarży. Skupiłbym się na wykorzystaniu tych 2 przewag w pierwszej kolejności i starał się wygrywać na scenariusz dzięki wywieranej presji - wymaga to zaplanowania sobie jakie modele, gdzie i kiedy będą punktować.

Minusem tej rozpiski jest to, że może mieć problem z pancerzem, nie masz aż tak dużo dobrze bijących modeli poza Centurionem. Jego priorytetowymi celami powinny być Jacki/Bestie przeciwnika, a uderzerzenie pierwszemu nie powinno być problemem dzięki zasięgom jakie daje Kraye. Po ruchu z Reposition jest opcja by go osłonić by zdążył uderzyć drugi raz. Ponieważ nie masz mechaników to należy uważać by przeciwnik np. ostrzałem nie uszkodził go zanim wykona swoją misję.
Dieta Sosnowiecka napisał(a):Pyry i wyngiel.

"I ask only for an enemy worth fighting,
and a cause worth fighting for."
- Spartan prayer
<<

QcDWG

Post piątek, 12 lipca 2019, 11:04

Kraye w zestawie 2 enginy i 3 centuriony ma dość dobra historie w Stanach. Poza tym heru wszystko opisał pięknie.
Super gra k***
<<

PeterO

Post piątek, 12 lipca 2019, 13:49

Dokładnie tak, jak Heru napisał. Dodatkowo dodam, że Kraye i trencherzy to mój pierwszy cel w Cygnarze do testowania po aktualizacji Theme Force ów ;)
Żbik napisał(a): Lepiej się przypierdolić i przeprosić, niż się nie przypierdolić i potem żałować.
<<

Brohun

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post piątek, 12 lipca 2019, 15:34

to jeszcze tylko powiem - Crucible Guard (inna frakcja) to nie tylko lepszy cygnar ale też wygląda tak własnie w klimatach pierwszej wojny trochę steampunkowej - może też Ci podejdzie

Powrót do Cygnar