[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Nieumarłych przygód kilka
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Nieumarłych przygód kilka

<<

MJ

Avatar użytkownika

Posty: 901

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 20:59

Lokalizacja: Bydgoszcz

Frakcja: Mercenaries

Post piątek, 31 stycznia 2014, 18:16

Re: Nieumarłych przygód kilka

No to widzę, że przypadkiem ktoś zwałował samego siebie :P
<<

Krissos

Avatar użytkownika

Posty: 1593

Dołączył(a): środa, 13 marca 2013, 22:11

Lokalizacja: Tri City Best City

Frakcja: Cryx

Post piątek, 31 stycznia 2014, 21:16

Re: Nieumarłych przygód kilka

<<

MJ

Avatar użytkownika

Posty: 901

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 20:59

Lokalizacja: Bydgoszcz

Frakcja: Mercenaries

Post piątek, 31 stycznia 2014, 21:25

Re: Nieumarłych przygód kilka

Z opisu wynika, że Sorchę biła jakaś bliżej niezindentyfikowana torpeda :P
<<

Krissos

Avatar użytkownika

Posty: 1593

Dołączył(a): środa, 13 marca 2013, 22:11

Lokalizacja: Tri City Best City

Frakcja: Cryx

Post wtorek, 4 lutego 2014, 10:30

Re: Nieumarłych przygód kilka

Ba dum dum dum, pora na kolejny wpis.

Od ostatniego udało mi się zagrać kilka gier i mimo, że moimi core'ami to stwierdziłem, że cosik opisze :P może czytać będzie to ktoś początkujący, bądź trafi się jakaś ciekawa uwaga ;)

Wczoraj zagrałem (nie wyłączajcie odbiorników) eGaspim :) rozpa wyglądała jakoś tak

35/35Lich Lord Asphyxious (*6pts)
* Deathripper (4pts)
* Deathripper (4pts)
Bane Knights (Leader and 9 Grunts) (10pts)
Bane Thralls (Leader and 5 Grunts) (5pts)
* Bane Thrall Officer & Standard (3pts)
Bile Thralls (Leader and 5 Grunts) (5pts)
Satyxis Blood Witches (Leader and 5 Grunts) (4pts)
* Satyxis Blood Hag (2pts)
Gorman di Wulfe, Rogue Alchemist (2pts)
Warwitch Siren (2pts)

Tak więc 35 pkt i kombinowanie jak nie zabierać terminusowi jego ulubionych zabawek, jednak coraz pewniejszy jestem faktu, że chcę aby to rozpa Terminusa była odpowiedzią na trole i myślę o tym, żeby zabrać mu BLT i dać mu Wiche, a tu wsadzić BLT.
Gra poszła bardzo dobrze, ten caster jest po rostu idiotycznie prosty, przyjemny w graniu, ale niewiele wymagający w-g mnie.

Wracając do gry, grałem przeciw czemuś takiemu:

35/35High Executioner Servath Reznik (*6pts)
* Guardian (9pts)
Avatar of Menoth (11pts)
Choir of Menoth (Leader and 3 Grunts) (2pts)
Exemplar Errants (Leader and 5 Grunts) (5pts)
* Exemplar Errant Officer & Standard Bearer (2pts)
Flameguard Cleansers (Leader and 5 Grunts) (5pts)
Exemplar Errant Seneschal (2pts)
Gorman di Wulfe, Rogue Alchemist (2pts)
Rhupert Carvolo, Piper of Ord (2pts)
The Wrack (3 wracks) (1pts)

(Guardian to ten z włócznią z crit pitchem?)

I Tura (moja)
Wszystko bieg do przodu, ze względu na beznadziejnie ustawiony teren jadę w kupie środkiem i lekko z lewej flanki ciągną BK, reszta armii (poza wichami) grzęźnie w okolicach jakiego deep water.
Przeciwnik w swojej zabija 1 wiche errantami i bije środkiem, czyli prosto na mnie :P

II Tura, ehh siedzę za daleko -.- Benki biegną ustawiając się przed Jackami, ale tak żeby ładnie vengencować, BT biegną, bile za nimi, wiche mini feat szarża, giną 3 erranci i jeden chórzysta od blood razorów :P oczywiście bez Thougha (all praise Blood Hag).
Przecinik nie zadał mi żadnych powaznych strat w kolejnej turze, zginely prawie wszystkie wiche, kilku Benków i jakieś BT, ale Jacki nie miały z jakiegoś powodu jak szarżować, a jednym chciał arcnode'ować zamiast wbijać i zabijać benków, co sprawiło, że po prostu zmarnował tę aktywację.

III Tura, to tura w której zdominowałem grę ;) bohaterem okazał się Gorman blindujący oba PoMowe Jacki :D so awesome. (gorman przeciwnika przed śmiercią zblindował jednego kurczaka XD) w ty momencie przeciwnik mógł mi nagwizdać. Umiera od groma jego piechoty.
Avatar zabija kilku benków w kolejnej, a Arc node odchodzi i dostaje free strike'a za 11... niestety nie wylaczam arc node'a ale nawet nie pamietam co rzucil. Oczywiscie cos zabija gormana (moze to cos z arc node'a) Przeciwnik Featuje.

IV Tura, ostatnia, z vengenca bije po rezniku, nawet wchodzi z 3 dmg. Najważniejsze jest teraz ustawienie Gaspiego, podchdze rzucam feata, nie jest czysto niestety :/ bedzie ciezko z charge lane'ami. Z excarnate dorabiam BK i teleport. Avatar nie ma tarczy i tuli się z BT. Oddział obecnie 3ech BK szarżuje, jeden w avatara i 2 w reznika, w castera oba pudła, avtar dobity ;) a teraz szarże w castera, trafiam na 8mkach, ogólnie dlatego potrzebuje BLT nie lubię CK na 8mkach, jednakże jest to sporo ataków, dostawiam 1 BT i 4 BK. Wystarczają 2 trafienia, jednakże nawet w sytuacji gdybym nie trafił, to dobiłby bez problemu drugiego Jacka i zostawił przeciwnika z 4 modelami (caster, 1 gościu z mieczem, 1 z kuszą i rupert) ja mam pół armi.

Muszę przyznać, że na kości nie miałem co narzkać, poza ładnym Blindem, zdałem 5 razy Thougha na 1 BT, zeszły z 3 ognie, trafiłem te ostatnie ataki CK. Za to przeciwnik pudłował dość częśto, szczególnie w wiche (które jak zwykle oblały comanda FFS w każdej grze).

Mimo to myślę, że wygrałem fair, najważniejsze było ustawienie, które mi wyszło, a przeciwnikowi nie :P a eGaspi jest miłym casterem, ale trochę się czuje dziwnie nim grając.

Wracając do tematu TORPEDY, tak gwoli wyjaśnienia mój błąd w poprzednich zapisach, zadbam teraz, żeby rzeczy były opsane dla osób, którym nie chce się czytać wszystkich moich wypocin ;)

W sobotę turniej (zapraszam do Trójmiasta!) nie jestem pewien do końca czym pocisnę ;) ale na pewno opiszę swoje gry.

Pozdrawiam!
<<

Samuel

Avatar użytkownika

Posty: 727

Dołączył(a): piątek, 19 kwietnia 2013, 16:04

Lokalizacja: Gdańsk/Białystok

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post wtorek, 4 lutego 2014, 10:40

Re: Nieumarłych przygód kilka

zamiast cleansersów miałem exemplarów jak coś ;)
<<

Krissos

Avatar użytkownika

Posty: 1593

Dołączył(a): środa, 13 marca 2013, 22:11

Lokalizacja: Tri City Best City

Frakcja: Cryx

Post poniedziałek, 10 lutego 2014, 11:10

Re: Nieumarłych przygód kilka

Witam Cię ponownie drogi czytelniku :D

W ostatnią sobotę odbył się turniej, który udało się wygrać nie komu innemu jak moi.

Moje rozpy:
35/35Lich Lord Asphyxious (*6pts)
* Deathripper (4pts)
* Deathripper (4pts)
Bane Knights (Leader and 9 Grunts) (10pts)
Bane Thralls (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Bane Thrall Officer & Standard (3pts)
Bile Thralls (Leader and 5 Grunts) (5pts)
Bane Lord Tartarus (4pts)
Gorman di Wulfe, Rogue Alchemist (2pts)
Machine Wraith (1pts)

35/35Lich Lord Terminus (*4pts)
* Stalker (4pts)
Bane Thralls (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Bane Thrall Officer & Standard (3pts)
Bile Thralls (Leader and 5 Grunts) (5pts)
Satyxis Blood Witches (Leader and 5 Grunts) (4pts)
* Satyxis Blood Hag (2pts)
The Withershadow Combine (5pts)
Darragh Wrathe (4pts)
Madelyn Corbeau, Ordic Courtesan (2pts)
Saxon Orrik (2pts)

Rozpy są potężne, przy tylu nowych graczach poczułem się naprawdę źle w pewnym momencie :/ rozpiski same wygrywały mi gry i bardzo często przeciwnicy nie mieli jak mnie ugryźć.

Pozwolę sobie opisać gry jedynie po krótce.

1 Gra vs Obora Kopuł (pKruger)
Kruger
Woldwerden
Warpbronalpha
Gorax
Skinwalkerzy z alfą
3 warwolfy
blacklad
revee hunter

Przeciwnik przyjechał wygrać i trafił na mnie... powiedzmy, że nie był zadowolony. Wybieram Terminusa nie wiedząc, że będzie to jedyna gra owego dnia, w której go wybiore.
Pierwszy raz miałe BW z Hagą pod termim i okazało się to bardzo przydatne.
Przeciwnik dość pasywnie zasłaniał swojego castera przed szarżą 3 bestiami. A ja dość skutecznie kręciłem się na granicy strefy cały czas grożąc przeciwnikowi swoim caterem, pozostając równocześnie poza zasięgiem szarży Warpborna, (jeżeli byłbym za blisko to zwarpowałby siłę, poszedłby animus goraxa i nagle bije Terminusa na jakieś -3,4 sześć ataków z czego jeden z szarży). w mojej treciej turze idzie feat i nabijam jakieś 6 dusz... z czego 3 na zabitych przez samego terminusa skinwalkerach (w tym alfa) wychodzi na to, że mam teraz jakieś 30 arma i stoje w środku strefy.
W kolejnej dalej nie mogę szarżować castera, a przeciwnik powoli zjada mi armię ze speli i pozsotałych skinków. No ale.. jeżeli zabije mu 2 ciężkie to i tak nie będzie miał mnie czym ruszyć... i tak właśnie robię, zabijam kamulca i dużego wilka 6 atakami co praktycznie kończy mi grę. W kolejnej win przez CK.

2 Gra vs PoM Iksu eFeora
nie znam pomu i nie pamiętam ja się co nazywa :/ miał 2 cieżkie jacki i jednego lekkiego, chór, oddział 10 śmiesznych ludzików z UA i tarczami, małego reclaimera i soloske z acrobatics.
Przeciwnik był niedoświadczony i mimo, że grał już ze mną i widział Bile w akcji, powtórzyłem mu "AUTO HITUJE W 6 CALACH" pomimo to śmieszni panowie wraz z ua giną od jednego Bile'a, a wraz z nimi pani solos, a przynajmniej zgineliby od kwasu gdybym nie wpadł w oddział Bane'ami i tartaeusem i nie dorobił sobię z nich 3 BK.
Zatrzymam się tu na chwilę. To się zdaża strasznie często, Bile zabijają połowy obcych armii, kiedy przeciwnik jest na tyle niedoświadczony aby ich nie zabić, albo nie pilnować odległości, ba MI samemu się to zdarzyło kiedy na moim pierwszym turnieju moich 10!!!! BENKÓW!!! ginie od jednego Bilea :cry: Niestety, niektórzy, w tym także ja, muszą ostro dostać po dubpie, żeby się nauczyć niektórych rzeczy.
Wracając do gry, w tej samej turze 12 Benków... poprawia vengence i zrozkręca 2 ciężkie Jacki. No cóż przeciwnik zbiera szczękę z podłogi i patrzy na 24 Bane'y (nie licze Bili). Feora szaleje i zabija 9 BK i jednego kurczaka :shock: a potem podchodzi do niej tartarus (nie widział, nie może szarżować) I cursuje, ogólnie 3 benki i tartarus trafiają łącznie raz... w przeciwniku rodzi się nadzieja, a ja mówię feat, kiedy pada pytanie "a co robi twój feat" posmutniałem, bo jak piszą na Battlecollege, jeżeli zadajesz cryxiarzowi takie pytanie po tym jak go użył... to przwdopobnie przegrałeś. Win przez CK, wystarczył 1 z wskerzonych BK.

3 Gra vs Khador Bąbel i Strakov
Kommander Strakhov (*6pts)
* Juggernaut (7pts)
* War dog (1pts)
Doom Reavers (Leader and 5 Grunts) (6pts)
Iron Fang Uhlans (Leader and 4 Grunts) (11pts)
Kossite Woodsmen (Leader and 5 Grunts) (4pts)
Widowmakers (Leader and 3 Grunts) (4pts)
Winter Guard Rifle Corps (Leader and 9 Grunts) (8pts)

Ogólnie nienawidzę ciężkiej Kawy, ale mimo to już w drugiej turze wiem, że wygram :/ eGaspi jest po prostu samograjką, to badziewie jest tak przegięte, że postanowiłem na nasze lokale nie brać tego potwora bo psuje fun ludziom. Podczas gry popełniłem ostry błąd. Odpaliłem feata, żeby zrobić CK, ale z psem nie mogłem statystycznie tego zrobić + przeciwnik miał scampiony FOC. Ale to nie było błędem, otóż zapomniałem po rzucenia feata Tepnąć za jakieś chmurki... aua, ale za to miałęm 6 FOCa, na szczęście nie zmarnowałem całkowicie feata bo ginie Juggi, w kolejnej widać jak walnięcie gięty jest mój caster... zapomniałęm zrobić coś po feacie... czy zginę od kawy? NIE bo mam na sobie UPa :/ koniec końców gra sprowadziła się do jednego rzutu i do pewnego stopnia zwałowałem, cofnąłem się o ruch (zestresowałem się po zwaleniu z featem) i przerzuciłem zmisowany wcześnie roll PRZEPRASZAM, ALEEEEEEE! po grze, sam miałem niesmak i zaszarżowałem machine wraithem w tego blokującego mi strefę widowmakera i zabiłem go, więc, czuje się uczciwym zwycięzcą. Win na scenariusz.

FINAŁ 4 Gra Jasiek i jego Groten.

ehhhhhh Jasiek, ehhhhhhhhhhh. Przeciwnik cały turniej w TOP formie, pokonał najbardziej doświadczonego gracza na turnieju, na lekkim kacu i nie wyspany, wszystko wygrał! Podobnie jak ja. A tu jego druga tura i Basher zfailował trafienie które zpołowiłoby mi castera (nie, nie slamował mnie, ale Jacka przede mną) i wpadł w emocjonalną strefę zero... albo jak to ktoś tu ładnie ujął http://theoverseer.dk/2012/10/24/self-d ... -disorder/ przeciwnik na spokojnie miał jeszcze gre, szczególnie na scenariusz. A mimo to na koniec jego drugiej moje oddziały stoją w strefach, a on nie contestuje. Stwierdziłem, że musi się ogrnąć i kurna założyliśmy, że zadeklarował, że model który stał nabliżej jednej ze straf, stał w strefie. Pomimo to w kolejnej scoruje 4 jak było do przewidzenia ALE nawet wtedy, mógł zagrać. Przeciwnik bije coś, coś zabija, ale ogólnie bieda, Gorten featuje i 90% moich modeli leci do tyłu, ale to co nie leci stoi w rogu strefy... i nic nie contestuje... win na scenariusz.

Podsumowując eGaspi jest kopnięcie gięty, ale nie nudny i nie jest tak, że nie wymaga myślenia. Lubie tego castera, to najdziwniejsze, bo miałem mieszane uczucia gdy nim grałem, z jednej strony gry są łatwe, z drugiej bardzo dużo muszę robić, pozycjonować jednostki, chmurki, planować feata i teleporty.

Dziękuję raz jeszcze wysztkim moim przeciwnikom za gry, za dobry humor, nawet kiedy robiłem coś czego nie wiedzieli, że moge zrobić (teleport ->"a co ty robisz, możesz tak?"), za cierpliwość i za brak spin.
<<

Krissos

Avatar użytkownika

Posty: 1593

Dołączył(a): środa, 13 marca 2013, 22:11

Lokalizacja: Tri City Best City

Frakcja: Cryx

Post piątek, 14 lutego 2014, 10:54

Re: Nieumarłych przygód kilka

Heja, tak patrzę, że ludziska ni komentują, najwyraźniej spadła wartość rozrywkowa wraz z postami o mainstreamowym casterze, ale thats not my fault :P

Nie mogę grać Monti na turniejach bo nie mam dla niej Jacków ;) a u nas się nie proxuje.

Ale na pewno chce pograć innymi casterami, na przykład http://wmdm2011.blogspot.dk/2011/10/spo ... eghra.html
artykuł bardzo mi się podoba ;) i trochę tak chciałem grać, ale nie mam jeszcze Nysek, równie chętnie zagrałbym z piratami dowodzonymi przed Denny, no ale nie chcę siać aż atakiego pogromu coby zabijać całą armię przeciwnika w drugiej turze.

Na razie myślę o czymś takim:
Warwitch Deneghra (*5pts)
* Deathripper (4pts)
* Deathripper (4pts)
* Skarlock Thrall (2pts)
Bane Thralls (Leader and 5 Grunts) (5pts)
* Bane Thrall Officer & Standard (3pts)
Satyxis Raiders (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Satyxis Raider Sea Witch (2pts)
Pistol Wraith (3pts)
Pistol Wraith (3pts)
Satyxis Raider Captain (2pts)
Warwitch Siren (2pts)
Warwitch Siren (2pts)

Sam nie wiem, czy da sie tym grać. Ogólnie wydaje i się, że rozpa ciśnie.
<<

Ozło

Avatar użytkownika

Posty: 2299

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 14:24

Lokalizacja: Gliwice

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 14 lutego 2014, 10:58

Re: Nieumarłych przygód kilka

pDenny ma to do siebie że jest tak mocnym casterem że oficjalnie można wrzucać pod nią cokolwiek i tak będzie działać nawet z defenderem i MK
Death to the false moderator !!

Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"
<<

RafiK

Avatar użytkownika

Posty: 385

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 08:50

Frakcja: Cryx

Post niedziela, 16 lutego 2014, 08:19

Re: Nieumarłych przygód kilka

Bardzo fajna, zrównoważona rozpiska. Jest pierwsza fala do zwary, jest druga, coś tam postrzela (Pistole pod nią potrafią wbijać CK - robiłem w przeszłości parę razy). Dobry punkt wyjścia do dalszych rozważań i poszukiwaniu własnego stylu gry dla niej. Denny można grać naprawdę nieszablonowe rozpiski (turniejowo).
Troszkę ją odstawiłem na drugi plan, bo mi się ciut znudziła. Miewałem ją do bitki, miewałem ją strzelającą (polecam też wypróbować sobie Leviathany pod nią), bywała z najemnikami bywała bez. Sam zobaczysz - have fun!
<<

Krissos

Avatar użytkownika

Posty: 1593

Dołączył(a): środa, 13 marca 2013, 22:11

Lokalizacja: Tri City Best City

Frakcja: Cryx

Post poniedziałek, 17 lutego 2014, 09:46

Re: Nieumarłych przygód kilka

W ostatnią sobotę dokonaliśmy inwazji na turniej 40tkowców i dorwaliśmy się do stołu ;) wyszło na to, że zagrałem 2 gry obie Montenebrą, obie bardzo rozwijające.

Otóż i moja rozpa:
35/35Master Necrotech Mortenebra (*4pts)
* Scavenger (4pts)
* Scavenger (4pts)
* Stalker (4pts)
* Stalker (4pts)
* Slayer (6pts)
Bane Thralls (Leader and 5 Grunts) (5pts)
* Bane Thrall Officer & Standard (3pts)
Satyxis Blood Witches (Leader and 5 Grunts) (4pts)
* Satyxis Blood Hag (2pts)
Gorman di Wulfe, Rogue Alchemist (2pts)
Machine Wraith (1pts)

Po pierwsze Slayer... jest on tu ponieważ nie chciałem proxować Harrowera, któregoż to zapomniałem wziąć z domu. Zastanawiałem się patrząc na przeciwników czy to ma sens żeby wyciągać te rozpę przeciw nim.

Bez Harrowera ta rozpa jest już totalnie nie-przeciwpiechotna. No ale same gry. Pierwszą zagrałem przeciw Searforge'owi

35/35Gorten Grundback (*7pts)
* Grundback Blaster (3pts)
* Grundback Blaster (3pts)
* Grundback Gunner (3pts)
* Grundback Gunner (3pts)
* Ghordson Driller (6pts)
Horgenhold Forge Guard (Leader and 9 Grunts) (8pts)
Tactical Arcanist Corps (4pts)
Thor Steinhammer (2pts)
* Grundback Gunner (3pts)
* Ghordson Basher (7pts)

Od początku nie wyglądało to dobrze :/ z pronto-slamem przeciwnik może namieszać mi w wykonaniu strzału z torpedy (Scavengera) , ale nagle się zoriwntowałem.... że to i tak bez sensu. Wystarczyło żeby przeciwnik nie dopuścił do castera Thralli i diupa. 1/2 scampione FoCa na Gortenie sprawia, że nie mam szans go zabić, nawet nie wiem po co próbowałem. Scavengery mają za małe kopnięcie :/ Gra na attrition konczy sie tak jak powinna sie skonczyc i powoli znikam ze stołu. Pod koniec poddaje gre, bo pomimo wybicia większości Jacków przeciwnika on dalej ma większość swoich młotkowych i chyba 2 swoje lekkie wciąż na chodzie, a ja miałem stracić w kolejnej resztki piechoty i ostatniego Jacka.

Przed drugą grą przeciwnik ponabijał się trochę z mojej rozpy więc... wziąłem identyczną. Przeciwnik grał pFeorą

35/35Feora, Priestess of the Flame (*6pts)
* Repenter (4pts)
* Castigator (8pts)
Choir of Menoth (Leader and 3 Grunts) (2pts)
Exemplar Errants (Leader and 5 Grunts) (5pts)
* Exemplar Errant Officer & Standard Bearer (2pts)
Flameguard Cleansers (Leader and 5 Grunts) (5pts)
Holy Zealots (Leader and 5 Grunts) (4pts)
* Holy Zealot Monolith Bearer (2pts)
Knights Exemplar (Leader and 5 Grunts) (5pts)
Knight Exemplar Seneschal (3pts)
The Wrack (3 wracks) (1pts)

Nu ale, pFeora ma z bazy 17 arma, co już mi się podoba. Przeciwnik wiedział tak plus minus co momgę zrobić i myślałem, że już w drugiej turze będę miał szansę na CK, ale byłem za daleko Derylisem i nie mogłem odpalić Overruna. Po długiej kminie stwierdzam, że trzeba walnąć jak najmocniej i wejść w DMG control chroniąc moje lekkie Jacki. Także wiedźmy biegną i razem z Bane'ami zabijają większość kuszników. z drugiej strony wybijam większość cleansersów iiiii dawaj tym PoMem ;0
Jako, że bardzo długo kminiłem w mojej przeciwnik wiedział co chce zrobić i najwyraźniej postanowił mi to uniemożliwić. Unieszkodliwia mi jedną torpede, a druga... zostawiłem ją na 18 calach od casterki... FFS tak to jest grać Cryxem, głupie Jacki :P no ale, nie jest tak łątwo wyłączyć Jacki z 16 defa :D w kolejnych turach okazuje się, że gramy na attrition. I prowadze :D w mojej Slayer w pełni sprawny szaleje sobie dobijając cleansersów i 1 knighta. zealoci są bezużyteczni, mały Jack dostaje chyba od dwóch wichek wyłączone obie łapy XD. W kolejnej turze stalker ma czharge lane do Feory i zabija ją w szarży z pełny Fociem, Terminal Velocity i Featem.

Podsumowując, Montenerbra w wersji z latającym cyrkiem nie ma nic, żeby przebić ciężki armor. Wiedziałem to już wcześniej, ale jakoś musiałem doświadczyć tego, żeby nie wyciągać jej już przeciw Maszynom :P no chyba, że przeciw Cygnarowi i piratom. Muszę potestować ją przeciwko jakimś innym hordom niż dotychczasowe granie z oborą. Może poproszę PoMowca coby wziął ten swój Legion "dla funu".
<<

Krissos

Avatar użytkownika

Posty: 1593

Dołączył(a): środa, 13 marca 2013, 22:11

Lokalizacja: Tri City Best City

Frakcja: Cryx

Post piątek, 28 lutego 2014, 12:24

Re: Nieumarłych przygód kilka

Zbliża się turniej!

Nasz kolejny trójmiejski lokalny turnieik, miał być większą 2dniową imprezą, ale mi pewne żeńskie elementy mojego życia uniemożliwiły wyjście na 2 dni grania, a mimo, że bardzo hcce grać na 50, wybrałem niedzielne 35 bo sądzę, że więcej ludków oznacza bardziej competitiv gaming.

Znów planuję zagrać eGaspim i Mr T, może trochę za bardzo zależy mi na winie, ale przydałby się, aby wygrać coby cena spadła na kolosie. Potem to można grać Krakenem dla funu :P pod Covenem chociażby. A do tego Morti i jedziemy ;)

U obu tych panów jak budowałem rozpiski to wcisnąłem skralocka, ale patrząc na jego zastosowanie nie pasuje mi do moich casterów. Stwierdziłem, że wezmę zamiast tego Saxona do jednej rozpy, wychodzi na to, że znów mam pełno suportu w listach na 35 pkt, a trochę się tego boje. Gracze Obory, PoMu, Merców i Gatorów biorą spamerskie rozpy z którymi mogę mieć spore problemy. Mam na myśli fakt, że nie biorą supportu, na rzecz surowej siły, co niby sam mógłbym też zrobić, przez zrobienie spamowej listy wywalając cały support i wciskając czy to rajderki do Gaspiego, czy BK do Termiego. Ale ja lubie miec w rozpie troche elastycznosci i zabezpieczen.

Wychodzi na to, że Gaspo będzie wyglądał jakoś tak:

35/35Lich Lord Asphyxious (*6pts)
* Deathripper (4pts)
* Deathripper (4pts)
Bane Knights (Leader and 9 Grunts) (10pts)
Bane Thralls (Leader and 5 Grunts) (5pts)
* Bane Thrall Officer & Standard (3pts)
Bile Thralls (Leader and 5 Grunts) (5pts)
Bane Lord Tartarus (4pts)
Gorman di Wulfe, Rogue Alchemist (2pts)
Saxon Orrik (2pts)
Warwitch Siren (2pts)

Może tu tak tego nie widać ale dla tej listy, szczególnie dla castera, który według mnie dużo pomocy nie potrzebuje to jest dużo supportu. Syrenka jest tu, żeby powerboostować przez 2 tury pozwalając na ładne roszady kurczakami. Saxon ma uniemożliwić spowolnienie BT i Bili, a Gorman w tej rozpie już wcześniej wygrywał mi gry.
Po nerfie Feata Tartarus nie jest już tak mega użyteczny, ale wciąż daje rade. Szczególnie jeżeli dożyje do 3ciej.

Trochę mało tu materiału na Feata, ale nigdy nie miałem z tym problemu. Zastanawiam się, z czym ta rozpa miałaby prawdziwe problemy. I do głowy przychodzą mi tylko MHSF, może ktoś podpowiedzieć co mnie jescze skutecznie boli?
<<

Samuel

Avatar użytkownika

Posty: 727

Dołączył(a): piątek, 19 kwietnia 2013, 16:04

Lokalizacja: Gdańsk/Białystok

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post piątek, 28 lutego 2014, 12:43

Re: Nieumarłych przygód kilka

<<

Krissos

Avatar użytkownika

Posty: 1593

Dołączył(a): środa, 13 marca 2013, 22:11

Lokalizacja: Tri City Best City

Frakcja: Cryx

Post piątek, 28 lutego 2014, 13:39

Re: Nieumarłych przygód kilka

Uważam się za osobę, w przeciwieństwie do ciebie uważam się za osobę, która wie, co jest mainstreamowo w Cryxie traktowane jako competitive :P
<<

Samuel

Avatar użytkownika

Posty: 727

Dołączył(a): piątek, 19 kwietnia 2013, 16:04

Lokalizacja: Gdańsk/Białystok

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post piątek, 28 lutego 2014, 13:47

Re: Nieumarłych przygód kilka

<<

Koza

Avatar użytkownika

Posty: 1781

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 20:32

Frakcja: Circle Orboros

Post piątek, 28 lutego 2014, 14:29

Re: Nieumarłych przygód kilka

Ja bym raczej zaczął z nich korzystać a nie wymieniał :P Ale polecam wymienić jednego kurczaka na defilera. Bardzo dobry w MU z CO np. żeby ustrzelić kamień.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Cryx

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość