FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Aerograf - dyskusja ogólna

<<

Ice-T

Avatar użytkownika

Posty: 4622

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:10

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post czwartek, 25 września 2014, 17:11

Re: Aerograf - dyskusja ogólna

ja nie słyszałem o kompresorach które się nie nagrzewają ;)

Teraz już wiem ze sa takie.
<<

Mefju

Avatar użytkownika

Posty: 897

Dołączył(a): czwartek, 23 stycznia 2014, 16:23

Frakcja: Skorne

Post sobota, 25 października 2014, 20:58

Re: Aerograf - dyskusja ogólna

Jestem juz po pomalowaniu kilkunastu modeli przy uzyciu aerografu "no-name" i jestem zachwycony iloscia opcji jaka daje to narzedzie. Juz na ten moment wykorzystuje je przy najwiekszej ilosci rzeczy ktore moge jesli chodzi o malowanie.

Nie wiem czy jest to kwestia modelu ktory mam, czy czegos innego, ale podczas dluzszego malowania, aerograf zaczyna mi pluc woda, po puszceniu powietrza.

Zauwazylem rowniez ze z czasem, podczas malowania, farba mimo ze wczesniej jest dobrze wymieszana ulega rozcienczeniu i pod koniec "kubeczka" jest juz bardzo rozcienczona.

Zastanawiam sie nad zakupem lepszego sprzetu po tym jak juz nauczylem sie podstaw malowania, czyszczenia i konserwacji aero. Miałbym do Was drodzy forumowicze pytania ktore mi kraza po glowie w tej kwestii:

1) Jak duza jest roznica w precyzji i komforcie malowania przezucajac sie z no-name na aero za 500+zl?
2) Czy moge liczyc na to, ze kupujac taki aero bede mogl precyzyjnie malowac takie elementy jak plaszcze, wieksze elementy zbroi?
3) Jaka dysze najlepiej wybierac? Czy moze w tych drozszych mamy kilka opcji do wyboru?

Bardzo dobra recenzje zrobil Ice Velocity Chromowi i bardzo prawdopodobne jest to ze sie zdecyduje sie na ten jesli moje watpliwosci zostana rozwiane :)
Proud member of:
"Towarzystwo wzajemnej adoracji wiecznego narzekania"
<<

Mcdevil

Avatar użytkownika

Posty: 123

Dołączył(a): niedziela, 3 listopada 2013, 10:54

Lokalizacja: Leicester

Frakcja: Cryx

Post niedziela, 26 października 2014, 05:18

Re: Aerograf - dyskusja ogólna

Siema potrzebujesz na lini kompresor aero odwadniacz-wather trap. Pewnie na allegro trafisz pełno. Może jakieś łączki/przyjściówki będziesz potrzebował.
Często się używa dwóch jak komuś zależy, jeden przy sprężarce drugi mini przy samym aero.
Nie wiem jak szybko ci się rozwarstwia, lej mniej do aero i dolewaj przygotowaną mikstórę z czego tam używasz.
odp.1 duża a im dłużej będziesz używał chinola to różnica będzie wzrastać :).
odp2 nie znam się :(
odp4 Zazwyczaj masz wybór, sprawdzaj specyfikacje sprzętu(nazwa i pdf lub instruction w googlach styka). Najmniejszą, w Borsukach 2'
W H&S masz do wyboru 1.5' i 2'
Koledzy ci podpowiedzą czy wogóle potrzebujesz większych.
Pozdro
<<

Ice-T

Avatar użytkownika

Posty: 4622

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:10

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post niedziela, 26 października 2014, 14:12

Re: Aerograf - dyskusja ogólna

Pluje wodą bo tak jak wspomniał McDevil nie masz pochłaniacza pewnie, pozatym polecam raz na tydzień spuścić wodę ze zbiornika która się tam skropliła (im więcej uzywasz aero tym więcej wody)
Farba moze się oddzielać, czasem tak bywa poprostu jeśli dużo jej rozrobisz w zbiorniku to się zaczyna oddzielać pigment od thinera (nie poradzisz nic na to niektóre farbki tak mają inne nie zauważyłęm ze często w brązowych farbkach sie tak dzieje)
Różnica jest jak w naparzaniu Zombie grabiami a kataną :D
Mozna malować nawet makijaż na modelach kwestia wprawy i ćwiczeń ;)
Dysze 0.2mm stykną do wszystkiego w H&S są jeszcze mniejsze ale nie wiem czy jest jakaś diametralna różnica (nie mam porównania) W badgerach dają tez 0.3 dysze i igłę nadaje się do malowania terenów :D bo praktycznie się nie zapycha. Przy małych dyszach musisz odpowiednio rozrabiać farbkę i dobierac ciśnienie (ta umiejętnosć przychodzi z czasem :D ja na początku byłem sfrustrowany ze kupiłem sprzęt za ponad 1k i idzie mi tragicznie :D)
<<

lunatyk

Avatar użytkownika

Posty: 740

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 11:44

Lokalizacja: Dębica/ Warszawa

Frakcja: Trollbloods

Post niedziela, 26 października 2014, 14:36

Re: Aerograf - dyskusja ogólna

Ja się tylko dorzucę w kwestii wilgoci- ja zebałem swój pochłaniacz przy kompresorze, ale za 15 zł kupiłem w modelarskim na mokotowie taki montowany przy aero. Działa, polecam.
<<

Mefju

Avatar użytkownika

Posty: 897

Dołączył(a): czwartek, 23 stycznia 2014, 16:23

Frakcja: Skorne

Post niedziela, 26 października 2014, 16:49

Re: Aerograf - dyskusja ogólna

Dzięki wielkie za wszystkie porady ;)

Znalazłem takie dwa sprzęty na allegro i mam pytanko, który uważacie za lepszy, czy może najlepiej byłoby użyć obu na raz?
http://allegro.pl/odwadniacz-pod-aerogr ... 32425.html
http://allegro.pl/waz-do-aerografu-1-8m ... 94153.html

Jakim ciśnieniem malujecie i najlepiej się Wam maluje? Obecnie pracowałem na 4 barach, ale nie wiem czy docelowo nie jest to zbyt duże ciśnienie.

@Ice-T
Dobrze wychaczyłem z wątku, że masz Badgera Velocity Krome? Poleciłbyś go?
Proud member of:
"Towarzystwo wzajemnej adoracji wiecznego narzekania"
<<

Mcdevil

Avatar użytkownika

Posty: 123

Dołączył(a): niedziela, 3 listopada 2013, 10:54

Lokalizacja: Leicester

Frakcja: Cryx

Post niedziela, 26 października 2014, 18:22

Re: Aerograf - dyskusja ogólna

Siema 4 bary na moje za dużo. Ale nikt ci nie napisze ile bo dobierasz do sprzętu(wielkość dyszy i co sam aero lubi) farby(rodzaju/brandu i rozcięczenia) i czynności wykonywanej. Czyli z czasem ci przyjdzie. Warto po prostu się bawić.
Z tymi "pochłaniaczami to różnie zależy :). Na Iwacie bez zbiornika Stykały mi dwa. Wbódowany i mini z tego samego brandu. Nie wiem jak przy malowaniu figsów, ale woda w h...m momęcie może zepsóć parę godzin pracy.
Teraz mam olejowca z baniakiem 24l. I woda jak pisał Ice-T zostaje praktycznie w zbiorniku(co jakiś czas zlewam szlam). Ale że to olejowiec to skrapla paruje rozgrzany olej. Po pierwszej styczności z tymn zjawiskiem(nawet bardziej wk...jące niż woda). Wrzuciłem 3 trapy :). W sumie 4teraz :evil: . Ale obserwójąc trzeci(jest suchy) to troszkę przesadziłem. :)
A jaki dobry? To cholera go wie, spróbuj ten co koledzy doradzają. Będzie za mało to wkręcisz następny.
<<

iRukh

Avatar użytkownika

Posty: 438

Dołączył(a): poniedziałek, 21 października 2013, 20:01

Lokalizacja: Tarnowskie Góry PL / Reykjavik IC

Frakcja: Cygnar

Post piątek, 28 listopada 2014, 20:23

Re: Aerograf - dyskusja ogólna

no przesiadłem się z "no name" na H&S nawet nie wiem co napisać :D to jak przesiadka z malucha na porsche, jak produkty sojowe kontra wieprzowina, jak onanizm vs kobitka. Po prostu zawsze druga opcja jest lepsza. :D
Obrazek
Come to the nightmare, come to me, deep down in the dark where the devil is and me.
<<

Ice-T

Avatar użytkownika

Posty: 4622

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:10

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post sobota, 29 listopada 2014, 17:20

Re: Aerograf - dyskusja ogólna

Cieszy mnie że jesteś zadowolony z zakupu ;) i potwierdzasz ze noname nie ma co porównywać do dobrego aero.
<<

Pierzasty

Avatar użytkownika

Posty: 255

Dołączył(a): niedziela, 14 kwietnia 2013, 16:19

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 16 grudnia 2014, 01:13

Re: Aerograf - dyskusja ogólna

Ktoś coś powie na temat Badger Sotar 2020? Co jakiś czas jest na Amazonie w absurdalnej przecenie, a za jakiś czas będę chciał aero do detali. Warto?
<<

Ice-T

Avatar użytkownika

Posty: 4622

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:10

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post wtorek, 16 grudnia 2014, 01:19

Re: Aerograf - dyskusja ogólna

wygląda na wypasie, na schemacie też wszystko wydaje się tip top
<<

Mcdevil

Avatar użytkownika

Posty: 123

Dołączył(a): niedziela, 3 listopada 2013, 10:54

Lokalizacja: Leicester

Frakcja: Cryx

Post sobota, 20 grudnia 2014, 17:06

Re: Aerograf - dyskusja ogólna

Siema
Dość mało popularny sprzęt. Nie miałem w łapie. Był przed serią renegate. I ma sporo wspólnego jeśli biega o dysze i koronki.
Twój wybór minus słabo będzie z pomocą jak coś zacznie być nie teges. Jako precyzyszyn-detal są lepsze opcje H&S i na końcu łańcucha Micron. Badgery nie grzeszą dokładnością wykonania w porównaniu do tych wspomnianych wcześniej. Są fajne z innych powodów. Na twoim miejscu poleciał bym w tańszego renegata Velocity, Jet lub Chrome.
Nie znaczy że będzie zły :twisted:.
<<

Pierzasty

Avatar użytkownika

Posty: 255

Dołączył(a): niedziela, 14 kwietnia 2013, 16:19

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Legion of Everblight

Post sobota, 20 grudnia 2014, 17:12

Re: Aerograf - dyskusja ogólna

A czy coś z tego dostanę za <200 zł? ;) To jest dla mnie główny argument za Sotarem. Jak powiedziałem miewa dość absurdalne promocje, a jak widzę inne porządnej klasy aero to cena zaczyna się od 500 i leci w górę.
<<

MuK

Avatar użytkownika

Posty: 393

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 15:18

Frakcja: Trollbloods

Post sobota, 20 grudnia 2014, 18:11

Re: Aerograf - dyskusja ogólna

Przecena spoko, ale trzeba pamiętać o cenie cześć. Od czasu do czasu trzeba je wymienić i koszt możne odstraszyć.
<<

Pierzasty

Avatar użytkownika

Posty: 255

Dołączył(a): niedziela, 14 kwietnia 2013, 16:19

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 21 grudnia 2014, 01:28

Re: Aerograf - dyskusja ogólna

Tak, zdaję sobie sprawę że ewentualna wymiana części już nie będzie przeceniona ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tutoriale i poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości