[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Journeyman League Warszawa - pKaya
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Journeyman League Warszawa - pKaya

<<

Dawid

Posty: 370

Dołączył(a): sobota, 18 maja 2013, 16:47

Post niedziela, 1 marca 2015, 19:37

Journeyman League Warszawa - pKaya

Witam,

Chciałem się Was poradzić a propo rozbudowania battle groupy z kayą (feral + argus + winter) na 25 punktów. Ciężko na coś mi się zdecydować, a to będzie się wiązało z zakupami ;P
Ponieważ spora ilość dotychczasowych gier rozstrzygała się przez "strzelanie" argusów (paraliż i stacjonarka) oraz spirit fangi na 12 furiach z feata, pomyślałem zatem aby rozwinąć tą koncepcję o Pureblooda (kolejny potężny sprey i świetny animus) i moonhounda (boost +2 do trafienia i zdejmowania stealth/kamuflażu). W efekcie ściąga się moonhounda i którąś bestię ze spreyką spiritdoorem (do 4 na feacie). Takie szalone strzelanie na pKayi ;P. Aczkolwiek nie mam pojęcia czy ogarnę tyle bestii i będzie to działało tak dobrze jak wygląda na papierze ;P. Innym pomysłem wydają mi się druidzi, którzy są świetni na oba scenariusze (kontrola flag na środku oraz walka o środek) + stealth od kayi (całkiem dobra synergia dla druidów). Aczkolwiek strzelające bestie wydają się być bardziej kuszące ;P. Inna droga to pójście w ofensywę do walki - ale tu na papierze niby pasuje wszystko ;P. Tym co się wystawi trzeba dalej grać przez min. tydzień - stąd muszę być ostrożny w dobraniu rozpiski i zakupie nowych modeli ;P
<<

Epik

Avatar użytkownika

Posty: 304

Dołączył(a): poniedziałek, 18 listopada 2013, 17:16

Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa

Frakcja: Circle Orboros

Post niedziela, 1 marca 2015, 19:56

Re: Journeyman League Warszawa - pKaya

Proponuję coś takiego:
Kaya the Wildborne (*6pts)
* Argus (4pts)
* Winter Argus (5pts)
* Feral Warpwolf (9pts)
* Warpwolf Stalker (10pts)
Shifting Stones (2pts)

I zostaje Tobie jeszcze punkcik na Feralgeista bądź Stone Keepera. Ma to też taki bonus, że w przyszłości non stop będziesz grał kamieniami i Stalkerem.
Wiesz czego nie cierpię w Orborosie? Że jak chcę składać rozpiskę, to zanim jeszcze pomyślę o wyborze castera to już mam zmarnowane 5 pkt na kamienie ;)
<<

Dawid

Posty: 370

Dołączył(a): sobota, 18 maja 2013, 16:47

Post niedziela, 1 marca 2015, 20:47

Re: Journeyman League Warszawa - pKaya

Znam te uczucie z kamieniami, ale przyznam szczerze, że nie wciskałem je pod pKaye. Głównie dlatego, że ze spiritdoorem nie czuje dużej potrzeby ich posiadania. Dlatego na 15 punktów mając 3 punkty w tym tygodniu do rozdania dałem trzy war woolfy do gry na scenariusze i zachodzenia na flankach. Dużo bardziej za to czuję brak drzewa, gdyż przy channelingu kaya może trzymać się dalej i możliwy zasięg casterkilla jest dla przeciwnika dwukrotnie większy. Stąd zrobiłem błąd i mogłem wywalić jednego wilka i zamienić go na drzewo ;P. Nad stalkerem sporo myślałem - a nie lepszy od niego Ghetorix?
<<

nieznajomywd

Avatar użytkownika

Posty: 793

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 00:29

Lokalizacja: Bydgoszcz

Frakcja: Circle Orboros

Post niedziela, 1 marca 2015, 21:42

Re: Journeyman League Warszawa - pKaya

Pamiętaj, że spirit door poleci z reguły na jedną bestię. Swoje pKayą już rozegrałem i stwierdzam, że bardzo lubi druidów. Na 25 pkt mogą się wydawać kosztownym oddziałem, ale nie kiedy w grze mają możliwość wyciągania cennych elementów armii przeciwnika do zabicia ich Feralem/Stalkerem. Shiftingi pomagają zawsze, tutaj można bardzo dobrze zutylizować je psucia linii szarż, blokowania scenariusza, wysyłania bestii w pole mimo efektów pogarszających mobilność, itd. W swojej kategorii punktowej są jednym z najbardziej uporczywych oddziałów do usunięcia i pod względem gry na scenariusz przebijają paingiverów/chórek/tym podobne rzeczy jako coś, na co przeciwnik musi poświęcić więcej zasobów, żeby to zniszczyć. W grach na 25 pkt z reguły takie przedsięwzięcie będzie wymagało dużego planowania, żeby zniszczyć Ci jeden z 3 modeli za 2 pkt.

Moja propozycja rozpiski to:
Points: 25/25
Kaya the Wildborne (*6pts)
* Argus (4pts)
* Winter Argus (5pts)
* Warpwolf Stalker (10pts)
Druids of Orboros (Leader and 5 Grunts) (7pts)
* Druid of Orboros Overseer (2pts)
Shifting Stones (2pts)
* Stone keeper (1pts)

W porównaniu do rozpiski Epika posiada lepszy element kontrolny i niszczenie piechoty (która potrafi być zmorą w mało punktowych formatach), kosztem drugiego modelu do niszczenia ciężkich rzeczy, co moim zdaniem nie jest potrzebne aż tak bardzo. Pamiętaj, że czasem animus stalkera jest lepszy od spirit doora, ponieważ nie zużywa cennych furii na kayi, a z kamieniami jesteś w stanie uciec przeciwnikowi bardzo daleko sprintując. Miej tylko pewność, że sprintujący model zabije swój cel.
<<

Dawid

Posty: 370

Dołączył(a): sobota, 18 maja 2013, 16:47

Post niedziela, 1 marca 2015, 21:58

Re: Journeyman League Warszawa - pKaya

Nieznajomywd dzięki za wskazówki - druidów rozważam, gdyż im dłużej się wczytuję w zasady i możliwości tego oddziału to z każdą chwilą punktuje ;P
Przypominam tylko, że nie mogę zamienić ferala na stalkera - battle groupa musi pozostać taka sama.

Points: 25/25
Kaya the Wildborne (*6pts)
* Argus (4pts)
* Winter Argus (5pts)
* Feral Warpwolf (9pts)

To jest rdzeń, który nie może się zmienić w myśl zasad ligi - chyba, że w ostatnim tygodniu, czyli za jakiś miesiąc ;P.
Innymi słowy z druidami zostają 4 punkty na szaleństwo. Przy braku stalkera i jego animusu nie wiem czy wtedy kamienie wchodzą w grę. Aczkolwiek pomysł z druidami bardzo mi się podoba. Za 4 punkty można do nich dorzucić moonhounda - druidzi mieliby wtedy bazowy bonus do trafienia +9 i szef +10 (plus odkrywanie stealtha). Dodatkowo ten argus posiada niezłą synergię z winterem i zwykłym argusem. Stąd nie wiem czy moonhound nie byłby lepszy od kamieni (boostuje wtedy całą armie - druidow, spirit fangi oraz pozostałe argusy - no i jest wielorazowy bo kaya zawsze go ściągnie). Za 4 punkty zastanawiam się jeszcze na mini oddziałem 6 włóczników - na 25 punktów taki oddział plus druidzi może być bardzo upierdliwy. Czy może proponujesz coś innego?
<<

Epik

Avatar użytkownika

Posty: 304

Dołączył(a): poniedziałek, 18 listopada 2013, 17:16

Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa

Frakcja: Circle Orboros

Post niedziela, 1 marca 2015, 22:32

Re: Journeyman League Warszawa - pKaya

Tylko Moonhound nie boostuje druidów, bo oni czarują, a Argus wspomaga strzelanie ;) Poza tym na małe punkty osobiście preferuję wygar, a tu druidzi nie przodują :)
<<

Dawid

Posty: 370

Dołączył(a): sobota, 18 maja 2013, 16:47

Post niedziela, 1 marca 2015, 22:36

Re: Journeyman League Warszawa - pKaya

To w takim wypadku upewnię się:
Mark Target – Other friendly Faction models gain +2 to ranged attack rolls against enemy models within 5˝ of this model and in its LOS.

Czy do "ranged attack" nie zaliczają się również czary ofensywne - zawsze mi się też wydawał atakiem zasięgowym ;P.
<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 1 marca 2015, 22:45

Re: Journeyman League Warszawa - pKaya

Czar ofensywny to magic attack. Ranged attack, to taki, do ktorego uzywasz RAT.
<<

nieznajomywd

Avatar użytkownika

Posty: 793

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 00:29

Lokalizacja: Bydgoszcz

Frakcja: Circle Orboros

Post niedziela, 1 marca 2015, 23:14

Re: Journeyman League Warszawa - pKaya

Jest tak jak chłopaki pisali. Jeśli nie możesz wybrać stalkera, feral będzie znakomicie wpisywał się w jego funkcję. Do tego wyrzucenie attachmentu do kamieni da Ci łącznie satysfakcjonujące wyjście- solosa za 2 punkty. Osobiście brałbym w to miejsce Blacklad Wayfarera. To dobra opcja przedłużająca Ci zasięgi, dająca niebezpośrednie zwiększenie obrażeń (jeśli uda się zaszarżować coś za darmo dodatkową furię możesz przeznaczyć na boost lub atak). Poza tym, pozwoli Ci się to oswoić z mechaniką solosów, a wayfarer przy swoich wszystkich zaletach posiada jeszcze świetny czar ofensywny, który może również przyczynić się do niszczenia piechoty przeciwnika, lub napoczynania lżej opancerzonych celów.

Jeśli chodzi o zastosowanie samej Kayi, polecam Ci zwrócenie uwagi na możliwości kontrolowania pierwszego uderzenia przeciwnika przez czar Spirit Fang, który zmniejsza DEF a przede wszystkim SPD przeciwnika o 2. Pamiętaj, że zabrania mu to szarżowania, a nawet zasięg biegania zmniejsza się znacząco. Świetny sposób, aby misiak po stronie przeciwnika nie mógł dopaść Twojego miękkiego warpwolfa, tudzież samego warlocka. Jeśli chcesz rzucać ten czar często i czuć się bezpiecznie, rozważ dołączenie Gallows Grove'a do swojej kolekcji. Zamiast dorzucać Blacklada w miejsce attachmentu do kamieni jesteś w stanie po prostu włożyć w tę rozpiskę gallows grove'a (kosztuje tylko 1 punkt), który nie dość, że również dość sympatycznie blokuje strefy, korzysta z prowla dzięki Arcane Vortex na Twoich druidach to jeszcze umożliwia Kayi bardziej aktywny udział w rozgrywce bez narażania jej na reperkusje ze strony przeciwnika.
<<

Dawid

Posty: 370

Dołączył(a): sobota, 18 maja 2013, 16:47

Post poniedziałek, 2 marca 2015, 00:18

Re: Journeyman League Warszawa - pKaya

Drzewo też bym z chęcią upchał - rzeczywiście daje duże możliwości - mam takie pytanie czy Kaya może channelować przez gallow groves czar spirit door?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 2 marca 2015, 00:22 przez Dawid, łącznie edytowano 1 raz
<<

Dawid

Posty: 370

Dołączył(a): sobota, 18 maja 2013, 16:47

Post poniedziałek, 2 marca 2015, 14:14

Re: Journeyman League Warszawa - pKaya

Po prostu wiem, że nie można chanellować czarów typu "self", ale nie wiem jak jest z czarami CTRL.

Myślę, że przetestuję dwie rozpiski - jedna w pierwszym tygodniu, a druga w kolejnym.

Pierwszą:

Points: 25/25
Kaya the Wildborne (*6pts)
* Argus (4pts)
* Winter Argus (5pts)
* Feral Warpwolf (9pts)
* Pureblood (9pts)
* Moonhound (4pts)

Druga zaś w dwóch wariantach do wyboru:

2a. Wariant z naporem

Points: 25/25
Kaya the Wildborne (*6pts)
* Argus (4pts)
* Winter Argus (5pts)
* Feral Warpwolf (9pts)

6 Druids of Orboros (7pts)
- Overseer (2pts)

6 Wolves of Orboros (4pts)

2b. Wariant z Supportem

Points: 25/25
Kaya the Wildborne (*6pts)
* Argus (4pts)
* Winter Argus (5pts)
* Feral Warpwolf (9pts)

6 Druids of Orboros (7pts)
- Overseer (2pts)

Shifting Stone (2pts)
- Stone Keeper (1pts)

Gallows Grove (1pts)
<<

nieznajomywd

Avatar użytkownika

Posty: 793

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 00:29

Lokalizacja: Bydgoszcz

Frakcja: Circle Orboros

Post poniedziałek, 2 marca 2015, 23:53

Re: Journeyman League Warszawa - pKaya

Każda wersja rozpiski tutaj z tych podanych jest bardzo interesująca.

Na co powinieneś uważać grając każdą z nich?

Przy opcji 1, czyli samych bestiach musisz przede wszystkim uważać na kontrolę. Będzie Cię ona ograniczać, a z kolei próby trzymania się w niej wszystkimi bestiami mogą doprowadzić do porażki na scenariusz. Kaya lubi przeskakiwać czasem z flanki na flankę. Jej bestie czasem mogą mieć problem żeby za nią wtedy nadążyć.

Opcja 2 daje Ci dużo więcej swobody w manipulowaniu tempem walki, ale tu znowu ostrzeżenie: nie spodziewaj się super wyczynów po Wolvesach. Minimalny oddział bez wsparcia nie jest w stanie zrobić wiele poza szarżą, więc szukaj dogodnych celów i nie daj się wymanewrować. Najlepiej by było chodzić za nimi argusem, żeby w razie czego pomógł dobijać jakiegoś złapanego przez wilki nieszczęśnika. Niestety wilki to znakomity oddział za małe punkty we frakcji, która prawie w ogóle nie może go porządnie wesprzeć. Musisz mieć na uwadze ich słabości, kiedy rozważasz ich pozycjonowanie i cele.

Wreszcie opcja 3, którą wprowadziłeś z prawie niezmienionej wersji z poprzedniej strony. Jest to bardzo uniwersalna i kontrolna wersja tej rozpiski. Możesz spokojnie w niej grać przeciwko średnim ilościom piechoty i ciężkim celom. Pamiętaj, że jeśli trafi Ci się coś w rodzaju piechoty z DEF 17 (może być taka sytuacja w grach z Khadorem) masz w tej rozpisce 1 czar o 4'' AoE i jeden o 3''. Podstawową wadą tej rozpiski jest całkiem spora ilość zasad specjalnych o których możesz chcieć pamiętać kiedy już będziesz grać. Na szczęście większość z nich jest na druidach, więc skup się na porządnym przeczytaniu kart Overseera i samego oddziału i w razie czego śmiało zadawaj pytania.

Odpowiadając na Twoje pytanie jeszcze, czary o zasięgu SELF i CTRL nie mogą być rzucane przez arc node (tudzież channelera).
<<

Dawid

Posty: 370

Dołączył(a): sobota, 18 maja 2013, 16:47

Post wtorek, 3 marca 2015, 14:15

Re: Journeyman League Warszawa - pKaya

Nieznajomywd, dzięki za wyczerpujące spostrzeżenia.

Z pierwszą rozpą rzeczywiście jest problem z kontrolą bestii ;P - muszę się z tym ograć.
Jak dojdą do mnie druidzi to w końcu będę mógł przetestować wariant 2b ;P.
<<

Dawid

Posty: 370

Dołączył(a): sobota, 18 maja 2013, 16:47

Post czwartek, 5 marca 2015, 21:55

Re: Journeyman League Warszawa - pKaya

To pierwsze koty za płoty ;P
Rozpiska na bestiach jako tako daje radę - nawet były asasynacje zianiem z +2 od moonhounda ;P.

Mam jeszcze takie pytanko - niedługo będzie można zmienić castera, ale battle groupa ma zostać taka sama, czyli:
- Argus
- Winter Argus
- Feral

Jaki caster pasowałby do takiej grupy na 25 punktów? Tak się składa, że skompletowałem większość casterów i zastanawiam się, czy któregoś nie sprawdzić na polu.
<<

Epik

Avatar użytkownika

Posty: 304

Dołączył(a): poniedziałek, 18 listopada 2013, 17:16

Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa

Frakcja: Circle Orboros

Post czwartek, 5 marca 2015, 22:36

Re: Journeyman League Warszawa - pKaya

Moim zdaniem zdecydowanie najlepszy będzie pKrueger. Featem i błyskawicą sam na takie punkty rozwala przeciwnikowi całą lekką piechotę, więc Ty już w sumie nie mussz mieć na nią odpowiedzi i możesz grać na samych bestiach. Do tego reach i feral bardzo się lubią. Dokładasz Stalkera i kamyczki i nie mam pojęcia jaka rozpiska ma z Tobą szanse ;)
Następna strona

Powrót do CO: Rozpiski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron