FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

eVayl/pVayl 25pkt

<<

espoo

Avatar użytkownika

Posty: 209

Dołączył(a): środa, 3 kwietnia 2013, 11:41

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 26 listopada 2013, 15:06

eVayl/pVayl 25pkt

Cześć, ostatnio zamówiłem sobie ostatnio epicką Vayl i staram się wymyślić na 25pkt na najbliższą krakowską ligę.
Vayl, Consul of Everblight (*6)
Harrier 2
Angelius 8
Angelius 8
Ravagore 9
Spawning Vessel (Leader and 5 Grunts) 3
Blighted Nyss Shepherd 1
Starałem się stworzyć coś by był 4 tier. Nie wiem tylko czy w takiej konfiguracji bestie nie są zbyt narażone atak. W drugiej ma przynajmniej możliwość zasłonięcia się warspearami a tu nic nie ma. Chyba że liczyć akolitki od kociołka właśnie jako ewentualny screen?

Ewentualnie olać tiery i grać tym co miałem do tej pory:
Vayl, Desciple of Everblight 6
Shredder 2
Carnivean 11
Ravagore 10
Blighted Ogrun Warspears (Leader and 4 Grunts) 8

I tu pytanie do ostatniej rozpiski. Która Vayl lepiej pasuje do podanego zestawu?
<<

RiV

Avatar użytkownika

Posty: 2537

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:41

Frakcja: Retribution of Scyrah

Post wtorek, 26 listopada 2013, 15:29

Re: eVayl/pVayl 25pkt

Mnie pierwsza list się bardziej podoba. Wymaga większej finezji w grze i na początek możesz się trochę źle czuć nie mając czym zasłonić bestii, ale przy dobrym użyciu spell listy Vayl nie potrzebujesz screena aż tak bardzo. Standardowa taktyka eVayl wygląda tak:

- upkeepujesz Refuge na pierwszym Aniołku, szarżujesz i ustawiasz się na reacha, robisz AP, po czym Refuge w tył na maksa. Aktywujesz Vayl przerzucasz Refuge na drugiego Anioła, a na pierwszego rzucasz Admonition. Drugi Anioł robi to samo co pierwszy. W razie potrzeby możesz wykonać mniej ataków, ale za to poprawić Repulsion po ataku AP, dzięki czemu będziesz ok 12'' od przeciwnika po Refuge. Dodatkowo scatter Ravagory pomoże Ci zasłonić się przed szarżami jedno hpkowej piechoty.

Aniołki po Vayl dają masę możliwości i trików takich jak repulsowanie modeli w scatterki ravagor, repulse po refuge, refuge w scatterki ravagory, żeby piechota bez reacha nie mogła nic zrobić itd.
Obrazek
Obrazek

Powrót do LoE: Rozpiski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron